Muay Thai Hakkında Gelişim Amaçlıyan Antreman Stilleri(Fikirleriniz)

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 29 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Arkadaşlar ygs sınavı bittiği gibi Muay Thai salonuna yazıldık.Bu çarşamba ilk antremanımızı yaptık , bugün 2. antremanımızı yapıcaz , Pazartesi - Çarşamba - Cuma günleri antreman yapılıyor.Daha önce vücut geliştirme yapıyordum 3 aylık bir süreç daha önceside olduda çok zaman geçti.Salonda ısınma , teknik öğrenme vesaire ilerliyoruz.Muay Thai'ye bayağı ilgim var o yüzden bunu seçtim , vuruş stilleri çok mükemmel bence.
    Benim normal body rutinim vardı muay thaide yavaşlamama sebep olacağı için antreman stilimi değiştirmeye karar verdim.Sizce güç , patlayıcı güç , kuvette devamlılık , dayanıklılık gibi çalışmalar yapıp gelişim yapmam için hangi antremanlar ile ilerlemem gerek.
    Evde kum torbam , eldivenim var.Kendime program oluşturdum perşembe uyguladım ama doğrumu yapıyorum bilmiyorum size sormak istedim.

Öncelikle ısınma yapıyorum :
    -Jumping jack hareketini 30 saniye devam ettiriyorum.
    -High kness hareketini 30 saniye devamettiriyorum.
    -Burpee hareketi 10 tekrar.
    -Ayakta dizleri karna çekerek zıplama 15 tekrar.
    -Öğrendiğim esneme - gerilme hareketlerini yapıyorum.(5dk sürüyor)(Bacakları tam açabilmem lazım)
    -Burpee hareketi 10 tekrar.
    -Squat Jump 10 Tekrar.

Sonra gölge boksu 10 dk tekniklerin hepsini sırayla yapıyorum , sonra gard alıp rakip var gibi kaç git yapıyorum.

Sonra Kum torbasında , 30 dk her teknik başta 20 şer kere doğru yaptığımı kontrol ediyorum.Sonra kombinasyonlar oluşturuyorum.(Sol low kick atarken zorlanıyorum)

En son vücut rutinimi yapıyorum:
    -10 ŞINAV
    -10 SQUAT
    -10 DİPS
    -10 MEKİK
    -5 BARFİKS(sırt)
    -PLANK(30saniye)
    -5 DAR ŞINAV
    -10 BARFİKS(biceps)
    -10 Straight leg pushes
    Bu antremanı yapıyor tekrar başlıyorum 4 set olarak.Yanlız dipste bench dips tarzı , diğerini yapıcak pozisyonum yok oda omzum ağrıdı sağ omzum bench dipste yapmadım.Dipsi şimdilik çıkarabilirim.

Fikirlerinzi bekliyorum.Ama bu program bana pek tatminkar gelmedi şu konuda , benim karın için rutinim daha ağırdı 50x4 yarım mekik yapardım en az.Ona göre ilerledikce programı çeşitlendiricem.

Son düzenleme: 29 Mart 2013

Sayfayı Paylaş