Muay Thai Eğitimi ilgili yardım

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve ozansqaper tarafından 10 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ozansqaper

ozansqaper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meraba ben Ozan yaşım 17 1.70 58 boy ve kilom, kilom diğer arkadaşlarıma göre daha bi zayıf kaldıgı bi gerçek doğrusu arkadaşlar ben muay thai ye gitmeyi düşünüyorum nedeni kısa bi sürede sade ve sert bir dille tekniği oldugunu söylemeleri lisede çok kavga oluyor ve semt tam bir kargaşa zaten Gazi mahallesinde oturuyorum bu bilinçsiz insanlara karşı kendimi koruma ve ayrıca spor olarak uzun süre ilgilenmek istiyorum. Tabiki şimdi sokak için yapıyosan hiç yapma diyenler olucak saygı duyarım fakat bu türkiyede yaşayan birçok gençin hayat sorunudur bu yaş çağlarında çünkü ego ergen duyguları ve kız meselelerı mevzu için kaçınılmaz örneklerdir. Sokakta suclu yada sucsuzu kimse aramıyor dayagı yediğinle kalıyorsun benimde bu yazın okulun son haftasında HAKLI olduğum halde saglam bi kavgada burnum kırıldı ve savunma teknigi ogrenmek istiyorum sizce MT de kısa surede kendimi koruyacak şekilde teknik alabilirmiyim bir de kilom yüzünden zorluk çekebilir miyim ?(herkesin fikrine saygı duyuyorum)

2. hekırz

hekırz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    bende yeni basliycam bende 58 kiloyum ama 1.81 boyum var yanı daha cılız duruyorum çeliktepede baslıyacağim biraz uzak ama istersen berabe başlayalim.Muay thai yapmadım ama duyduklarıma göre en sertlerinden ve en gerçekçisi.

3. ozansqaper

ozansqaper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    güzel diyosun fakat semtler çok uzak :))

4. hekırz

hekırz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    :) iyi sen bilirsin gönüller bir olsun o zaman :D

5. Erdem Onur

Erdem Onur Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    dostum yaş 17 prof. olarak ilgilenmeyi dusunuyosun geç kalmişsin amacin teknik oğrenmekse ciddi anlamda sokakla reflex le mudafa ve saldiri için 2 yil gerekir eder yaş 19 bence direk birileriyle problemin varsa sana vereceğim taktik şudur avuç içi vur tum sporlarda yasaktir avuç içi vucudun en sert organidir buruna vursan her turlu kirarsin kulakta sağir eder yeri gelmişken bu yorum sadece bilgi amaçlidir kullanimindan sorumlu değilim :D

6. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    gebzede oturuyon sanırım bende 17 yaşındayım adem bozkurta mı gidiceksin ?

7. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sormana bile gerek yok yazıl bir kursa. Muay thai çok sert bir spordur. Kilon biraz zayıf ama sonuçta başlar başlamaz seni bir profesyonelle karşılaştırmayacaklar. Bu sporu uzun süre yaparsan mevcut güç kapasiten oldukça artacak ve kemiklerin gelişecektir. Muay thai şudur kaval kemiğinle vurduğun kaburga kırılır, adamın omzuna spining hook kick attığın zaman çıkar, adamın temporal bölgesine dirsek attığın zaman bayılır. Oldukça sert ve bi o kadarda teknik bir spordur. Sporu yapmaya başlar başlamaz bunları yapamazsın ama kendine güvenin ve cesaretin bunlarla birlikte gücünde artacaktır.

8. ykurt52

ykurt52 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    3 ay boyunca gözünü karartarak muaythai eğitimi alırsan teke tekte bir babayiğit gelip de seni alamaz. Yaptığın sporu sadece kulüp içinde bırakma her boş bulunduğun dakika spor yap evde otururken kendi kendine teknik çalışmaya bak.

Sayfayı Paylaş