- Muay Thai - Beslenme ve Diyet

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve mustafa26 tarafından 26 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mustafa26

mustafa26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    Yaklaşık 5 aydır, hafta da minimum 3 gün 1 er saat olmak üzere Muay Thai yapıyorum. Bu spora başlamaktaki ilk amacım hem bir savunma sporunu öğrenmek hemde dengeli bir biçimde kilo vermekti.
    Kilo verme konusunda hedeflediğim duruma gelemedim bir türlü. Sorunun beslenmekte daha doğru ifade ile doğru beslenmekte olduğuna inanmaya başladım.
    Bu konuda diyet yada beslenme tarzı önerilerinizi rica ediyorum.
    Dengeli kilo verebilmek için; Antreman öncesinde, sonrasında , gün içersinde ve boş günlerimde neler yemeli nelerden uzak durmalıyım.
    Yaşım : 36
    Kilom : 84 kg
    Boy : 170 cm

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.331
    Ödül Puanları:
    123
    günde 1 yumurta, 50 -100 gr yağsız peynir, 100 gr tavuk ,balık veya et hayvansal kaynaklı ...

bakliyat (nohut, fasulye, börülce vb) , makarna, tam tahıl ekmek, pişmiş sebze ve çiğ sebze (salata) ...yağdan uzak durun,ama 2 tatlı kaşığı zeytinyağı / gün kullanın...

ama, genel anlamda yediklerinizi % 30 kadar azaltın...)))

3. mustafa26

mustafa26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız için teşekkür ederim.
    Antreman öncesi ve sonrasında özellikle yenilmesi yada yenilmemesi gerekli olarak adlandıracağınız birşeyler var mıdır? Salondaki bazı arkadaşlar antreman sonrasında protein tozu veya enerji içecekleri içiyorlar o nedenle sormak istedim.
    ve ne kadar önce yada sonra birşeyler yenilmeli? Zira antremandan eve gelişim akşam 9 u buluyor. Bu saatten sonra birşey yemek efektif midir?

Teşekkürler,

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.331
    Ödül Puanları:
    123
    duşunu alver...10 dakika sonra " 1 bardak ayran" ve yanında bir "top kek " yeyiver ...olay tamamdır...

akşam eve gidince de 1 kase yoğurt , içine 2 kaşık bal ya da reçel atıver...sorun yoktur...

"protein şehir efsaneleri" ,sadece şehir efsaneleridir...

enerji içeceği sakın kullanma...yerine, sporcu içeceğini antrenmanda ilk 30 dakikadan sonra yudum yudum içebilirsin...

Sayfayı Paylaş