1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

mr_muscle 7 ay doldu

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve mr_muscle tarafından 16 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. mr_muscle

mr_muscle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

body sporunu 7 aydır yapıyorum suplement olarak 1300gr creatin ve 150 tablet amino acid kullandım beslenmeye son derece dikkat ediyorum.yorumlarınız için teşekkürler.

2. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    İlk 4 aylık hızlı gelişimden sonra biraz yavaşlama olmuş sanki. Göğüsler ve sırt sağlam duruyor. Biraz daha omuz ve kola özen gösterebilirsin. Başarılar.

3. mr_muscle

mr_muscle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet ilk 4 ay baya hızlı oldu ama malum yaz geldi terleme arttı kilo almak zorlaştı bide kşın olduğu gibi idmanları ağır çalışmıyorum.bi sorun daha var çalıştığım salonda hoca yok o yüzden antremanlar tam verimli geçmiyo çevremdeki kişilerde çoğu bu işe yeni başlıyanlardan anlıcanız herşey kendi emeğim ve forumda okuduklarım.

Blitz peki omuzları ve kolları büyütmek için önereceğin program varmı şimdiden teşekkürler.

4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Haftada 1-2 kez, toplamda ayda 6 kez biceps, 6 kez de omuz çalışmanı öneririm. Yani 5 günde bir çalışmalısın. Tricepsten ziyade biceps çalışman lazım gibi.
    Kolu ve omuzları büyütmek tabi genel anlamda kilo almaktan geçiyor. Yine de program da önemli tabi.

Biceps için bu linkte yazmıştım, orada benim programı öneririm, kendi programım.
    https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=5809

Omuz için ise kendi programım
    4 set Dumbbell Press
    4 set Military Press
    3 set Lateral Raise
    3 set Front Raise
    3 set Öne eğilerek lateral Raise (arka omuz için)
    3 set Shrug
    Toplam 20 set, Trapez de çalışmış oluyorsun.

Yazın kilo almak ve ilerleme kaydetmek gerçekten zor. Ben de 1 yıldır çalışıyorum, mayıstan beri falan ciddi ciddi durakladığımı hissediyorum ama yaz bittikten sonra ilerlemeye tekrar başlayacağımı umut ediyorum, senin de umarım aynısı olur. Hoca konusu da bence şart değil, ben sadece muhabbet ediyorum hocayla, zira kendisi sözel yardım dışında başka yardım etmiyor.

5. mr_muscle

mr_muscle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Blitzden alıntı
    3/4 set Barbell Curl
    3/4 set Dumbbell Curl
    3/4 set Preacher Bench Dumbbell/Barbell Curl veya 4 set Hammer Curl veya 4 set Concentration Curl veya 4 set Cable Curl (Son hareketimi bunlardan birisi olarak her idman kafama göre seçiyorum).
    Kendini nasıl hissettiğine bağlı olarak toplam 9-12 set çalışmanı öneririm biceps için.

sağol dostum biceps için artık bu programı uygulayacağım 1 ay sonra gelişmeleri söylerim.
    Yani hoca konusunda en azında beni gaza getircek baktıkça hırslanacağım biri olsa yeter resimlerlede olmuyo.

6. mr_muscle

mr_muscle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bide göğüs uçlarında hafif yağlanma var onu nasıl çözeriz kıştan beri hala eritemedim dipsle düzelirmi?

7. sat-commando

sat-commando Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ölçülerini yazarmısın

8. mr_muscle

mr_muscle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ölçü olarak sadece kolumu ölçüyorum kol=39(soğuk) antremandan sonra 41 felan yukarıdaki soruma kimse cvp yazmamış bidaha sorim belki yazan çıkar göğüs uçlarındaki yağlanmayı hangi hareketle çözeriz?

9. mr_muscle

mr_muscle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorum yapan bu kadar az mı? 8)

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Pectoral major göğüsler büyük ve iyi görünüyor fly yaparsan iyi olur ön kola biraz ihyiyaç var birazda kanatlara yuklenmen lazım sırt ortası güzel omuz arkası anterior zayıf

11. mr_muscle

mr_muscle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    flexor hocam allah seni eksik etmesin fly derken tam anlamadım hangi hareket bide arka omuz için hangi hareket yorumun için teşekkürler ;)

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    fly düz sehbaya yatarak bir çift dumbeli yanalara dogru açmaktır dumbeller vucut seviyesinin altına inecek kadar indirirken nefes almayla beraber kollarda hafif kırılır yukarı kaldırırken nefes verilir ve dumbeller buluşur

13. mr_muscle

mr_muscle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    flexor hocam hareket anlaşılmıştır ben buna kendimce bench yana açış diyorum.hep bu hareketlerin latincesini bilmediğimizden kaynaklanıyo :)

14. ilkeratas

ilkeratas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kuyumcu
    Yer:
    ist
    yanlarda fazlalıkların var

ya aslında goguslerin sekıl almıs omuzlarda iyi ama kollar ve yandaki yagların bozuyu artı hacim yok vcutta bence yanları erıtp kılo almalısın

15. mr_muscle

mr_muscle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilkeratas kardeş kolların ve vücudun büyümesi şimdilik durdu gibi ne yapsam hacim kazanmıyo malum yazın hacim sağlamak zor kışı bekliyorum şu an vücudu fazla yormadan hafif çalışıyorum. Kış ayları boyunca yaza kadar amino asit(likit), creatin ve protein yüklemeyi düşünüyorum bakalım bi dahaki yaza veya mart ayına kadar nasıl olcak fotoları ekicem zaten.kollar için de flexor hocam biceps ile triceps i aynı idmanda girsem ne kadar faydası olur teşekkürler.

Sayfayı Paylaş