MR Sonucu ve Spor Yapılabilirliği

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve mustang9 tarafından 5 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mustang9

mustang9 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    MR SONUCU: Faset eklemlerde hafif hipertrofi izlenmektedir.

C3-4, C4-5 düzeyinde anterior subaraknoid mesafeyi hafif daraltan perifik disk kabarıklığı izlenmektedir.

C6-7 düzeyinde periferik disk kabarıklığı ile birlikte santral fokal disk protrüzyonu izlenmektedir. Bu düzeyde sağ nöral foramen hafif daralmıştır.

Benim sormak istediğim yaşım 35 ve yaklaşık 3 senedir vucut geliştirme yapıyorum devam etmemde herhangi bir sakınca olurmu ne yapmam gerekir
    Yardım ederseniz müteşekkir olurum.
    Saygılarımla

2. mustang9

mustang9 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    hiç böyle bir problem ile karşılaşan olmadı ?

3. afterburn

afterburn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    servikal lordoz düzleşmiştir.servikal vertebra korpuslarında yer yer yükseklik kaybı izlenmektedir. T1 vertabra korpusunda T1A T2A hiperintens nodüler lezyon izlenmektedir.vertebra korpus köşelerinde osteofitik sivrileşmeler mevcuttur.intervertebral disklerde sinyal kaybı izlenmektedir.C2-C3 disklerinde diffüz annüler tasma zemininde santral herniasyon izlenmektedir.anterior subaraknoid mesafede daralmıştır.C3-C4 diskinde diffüz annüler tasma zemininde geniş tabanlı sol paramedian herniasyon görünümü mevcuttur.tekal kese ile arasındaki yağ planı silinmiştir.bilateral nöral foramenler daralmıştır.C5-C6 diskinde diffüz annüler tasma zemininde geniş tabanlı sağ mediolateral herniasyon izlenmektedir.anterior subaraknoid mesafe silinmiştir. sağ nöral foramen giriminde daralma mevcuttur.C6-C7 diskinde diffüz annüler tasma mevcuttur.sağ nöral foramen giriminde daralma dikkati cekmiştir. hocam bu benim boynum :) iş kazası yasadım kafama 5-7 metreden 16kg düştü 3 yıldır body yapıyorum çoğu hoca agıra girmeden zorlamadan spor yap diyor özelliklede sırt omuz egzersizi yapıyorum sakın bırakma sende devam calışmaya kasları kuvvetli tutmak lazım..

mustang9 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş