Mr.Olympia 2016

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve zeo64 tarafından 8 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ayrıca fotoğraflardaki formlara pek fazla kanmayın . Önemli olan aynı sahnede yan yana geldiklerinde nasıl gözüktükleridir .. Fotoğraflara bakınca dallas mccarver alır gibi duruyor ama ramy'in yanında çocuk gibi mesela :))

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  2. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Bence en estetik vücut williamda. Diğerleri gibi estetiği unutup sadece kas yığınına dönmemiş bence şansı var. Neden şansı var derseniz, arnold yerine estetikten dolayı zaneyi seçen jüri eğer biraz aklı başına gelirse estetiğin önemini anlar ve williamı seçer.

3. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kütle ve kas derinliği ön planda tutuluyor . Yani phil kai ramy dexter vb gibi harbi derinlik ve dolgunluk olarak vücutlar varken william seçilmez ...

4. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Kai yarışmıyor ve şu saatten sonra daha da daha onu mr olympia yarışmalarında görebileceğimizi sanmıyorum.

5. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    ben de çok merak ediyorum bu seneki sonucu.. Ya ama fotoğraflara baktım da, çok saçma bir yarışma gibi geliyor bu mr.olympia :) Çünkü herkesin vücudu muazzam, hepsi birbirinden üstün, her birinin diğerlerinden eksik olan ve aynı şekilde diğerlerine fark atan bölgeleri var.. İlginç bir yarışma. Hiç bir şekilde ben sonucun tam anlamıyla adaletli olacağını düşünmüyorum.. Ha tabi yine de unknown00'ın da dediği gibi, fotoğraflara aldanmamak lazım, ben şu an fotoğraflara bakarak yorum yapıyorum.. Önemli olan podyumda yan yana geldiklerinde olacak olan görüntü, hepsi aynı hizada, aynı kamera uzaklığında olacaklar. Şartlar eşit olucak. Bu şekilde fotoğraflara bakıp 1.yi tahmin etmek ve kendimizce şampiyonu belirlemek çok çok zor.. Bakalım nasıl olucak.. Yalnız varya, sırf şu levrone'u geri döndü diye şampiyon yaparlarsa iyi hatim indiririm burdan beri.. Röportajlarda bile shawn roden ile yan yana geldiklerinde küçük kalıyor kevin, podyumda düşünebiliyorum bile.. Sırf estetik ve efsane diye şampiyon yaparlarsa demektir ki mr.olympia organizasyonundan bir cacık olmaz.. Bakalım podyumda nasıl gözükecek kevin, eğer ki çok küçük durursa yanlarında ve bir de şampiyon yaparlarsa onu çok yaygara çıkar diye düşünüyorum.. Neyse, oturup izleyelim :) Bakalım zaman bize ne göstericek..

unknown00 bunu beğendi.
  6. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Dostum bence yanlış düşünüyorsun mr olympia yarışmasında estetik daha önemli olmalı ölçüt estetik olmalı

7. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Zaten estetik ölçütlerin arasında bulunmakta. Phil'in yıllardır Kai'ye şampiyonluğu kaptırmamasının sebebi estetik zaten... Estetiği bir kenara iten kim? Ancak sırf estetik diye birinin şampiyon yapılması adaletsizlik olur, 2 tane estetik yan yana gelirse, şampiyonluk o 2 estetik arasında en iriye, vücudu dolu gözükene verilmeli.. Estetik olmak 1 adım önde ise, iri+estetik olmak 2 adım öndedir.

unknown00 bunu beğendi.
  8. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    İrilik, kuruluk ve estetiğin üçü de Phil Heath'de mevcut zaten. Diğer yarışmacılarda bunlardan ya 1 tanesi ya da 2 tanesi var, ama Phil'de üçü de var, birinci olmasındaki en önemli faktör bu zaten.

Adam hem en estetik, hem en kuru, hem de en iri.

Son düzenleme: 14 Eylül 2016
  9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    Olympia'ya 24 saatten az kaldı ! prejudging cuma akşamı.
    william bonac 2 gün önce:

nathan deasha 2 gün önce:

ahmed alnaqi,big ramy,sadik hadzovic 2 gün önce.alnaqi kuveytteki oxygen gym takımından,sadık ve big ramynin antrenörü:

LEVRONE,fotonun kısmen yakın bir zamanda çekildiği düşünülüyor.instagramında yayınladı fakat kısa süre sonra kaldırdı:

michael lockett 2 gün önce:

victor martinez eski efsanelerden markus ruehl ile beraber,fotoğraf bugüne ait:

akim williams dün:

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  10. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    Mr. Olympia Kazananları'nın 1965ten 2015e evrimi...

mehmet2576, Akay ve goodfellas9 bunu beğendi.
  11. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
  12. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    dün akşam basın toplantısı esnasında levrone ve cedric ufak bir poz yarışına girdi.ardından da onlara joh lenartowicz katıldı:

bu da lenartowicz in paylaştığı önceki geceye ait vücut durumu:

SoldiersOfGod, farazi ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  13. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ArdaFit bunu beğendi.
  14. LikeJaggeR

LikeJaggeR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Pek takip edemiyorum da asıl yarışma tam olarak hangi gün be hangi saat? Saatleri bize ters düşüyor galiba ama izlemeyi deniyeceğim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    olympia 2016 prejudgingden onlarca resim,alttaki instagram adresinden bakabilirsiniz.öğleden sonra resimleri daha kaliteli versiyonlarıyla,olası sıralamalar ve ufak analizlerle paylaşacağım.

https://www.instagram.com/luimarco/

HG! bunu beğendi.
  16. underworld.

underworld. Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    efsanin arka kolundan istiyorum .

17. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Fotoğraflara luimarconun hesabından baktım, poz videolarına da baktım. Kevin hakkında diyecek pek bir şey yok, adam yaptığı işlerle resmen "istediğim zaman sporu bırakır vücudumu mahvederim, istediğim zaman spora tekrar başlayıp fiziğimi en iyilerin arasına taşırım" gibi bir şey söylemiş oldu icraatlarıyla, muazzam bir geri dönüş yaptı ve çok iyi bir genetiğinin olduğunu tekrar gösterdi.. O yüzden kendisinden daha fazla bir şey beklememek lazım, onu ayrıyetten değerlendirirler bence, diğerleri gibi puanlamazlar belki. Yoksa durum çok kötü, en altlarda yer alır ismi.. Acaba bundan sonra ne yapıcak çok merak ediyorum, tekrar seneye dener mi ki?
    1. yine phil olur, çok harika geldi gözüme, ayrıca big ramy'ye baktımda geçen sene ile bu sene arasında 10 kilo fark var galiba, geçen seneden daha iyi duruyor.. Sıralama 1. Phil olur 2. 3. ve 4. shawn dexter ve ramy arasından olur gibime geliyor, hangisi 2. veya 3. vs. olur bilmem ama ilk 4 te kesinlikle phil shawn ramy ve dexter vardır..

18. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Mr.Olympia yarışmasının konsepti, ve önem verilen detaylar bellidir. En derin, en kuru, en büyük, en eksiksiz kütle kazanır, yani Olympia gibi mitolojik, efsanevi bir isim konmasının sebebi de bu. Mesela Phil'in bütün kolunda gelişmemiş ve belli olmayan tek bir kas lifi yoktur. Başka buna benzer fark yarattığı yerler de var, GIFT diyorlar adama daha ne olsun...

Yarışmacılar bahsettiğim konsepte göre değerlendiriliyorlar. Eskiden bu yarışmadaki en iyiler farklıydı, çünkü limitler o kadardı. Şuanda yarışmacılar teknoloji ile birlikte çok çok daha ileri seviyelere geldiler. İşte tam da bu yüzden, Frank Zane gibi adamlar o dönemlerdeki fizikleriyle şimdi yarışsalar farklı kategorilere alınırlardı...

Eğer senin estetik anlayışını az buçuk doğru anladıysam, Mr. olympia artık sana göre değil. Classic physique, Men's Physique filan var, eğer takip ediyorsan onları takip etmen daha doğru. Mr.Olympia yarışmasını estetik değil diye eleştirmen gereksiz. Çünkü ''estetik'' kavrami, bu sporda ve bu yarışmalarda, konsepte bağlı değişken bir kavram. Bu yüzden farklı kategoriler var...

edit: prejudging izleyemedim şimdi izleyeceğim daha

Son düzenleme: 17 Eylül 2016
  19. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    her ne kadar bu kadarını bile yapabilecek tek adam o olsa da kevine ayrı bir uygulama yapılması mümkün değil,sahnedeki en kötü bacaklar onda,en kötü sırtlardan biri onda.son 1-2de yer alacaktır.
    big ramy şuan 275lb yani 124kg dolaylarında.geçen sene 141-142 kilo idi yani kayıp 17-18 kilo.geçen olympiadan sonraki prague pro da dexterin arkasında rhoden+wolf un önünde yer aldıgında 300lbs dolaylarındaydı,135 kilo.fakat bu olympiadaki hali şu ana kadar gördüğümüz en kuru big ramy.

yeniler yani çaylaklar ve yeni çaylaklıktan çıkanlar çok iyi,son yılların kesin olmakla beraber hatta bazı görüşlere göre gelmiş geçmiş en yakın en iri en sağlam olympia kadrosu diyebiliriz.kişisel tahminime göre:

1 phil
    2-3 rhoden
    2-3 dexter
    4 ramy
    5-6 roelly
    5-6 william bonac

ardından gelen sıralama ise tahminimce böyle olacaktır fakat hemen hemen her biri altı üstüyle vs. yer değiştirebilir.
    cedric
    victor martinez
    mccarver
    deasha
    lenartowicz
    compton

6-7 saat kaldı,göreceğiz :)

diez ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  20. zeo64

Beğenileri:
    1.831