Mr.olympia 2014

Konusu 'Uluslararası Yarışmalar' forumundadır ve mr.perfect tarafından 23 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Sizce Mr. Olympia 2014 kazananı kim olur ?

Anketin kapanma tarihi 19 Eylül 2014.
  1. Jackson, Dexter

1,3%
  2. Warren, Branch

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Compton, Justin

oy sayısı 0
    0,0%
  4. Delarosa, Jonathan

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Elssbiay, Mamdouh

1,3%
  6. Fahim, Ibrahim

oy sayısı 0
    0,0%
  7. Greene, Kai

35,4%
  8. Heath, Phil

57,0%
  9. Wolf, Dennis

5,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 58 üye.
  1. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    GUT göbeğinden bahsediliyor yani diyafram büyümesi. Yüksek hgh ve insulin kullanıldığından genetik olarak orası genişler ve büyür.

2. murat.alka

murat.alka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Dennis wolf alman panzeri :)

3. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    biraz duygusal yaklaşacağım ama kai çok sıkıntı çekmiş üzüldüm belgeseli izlerken ailesi terk etmiş sevgisiz büyümüş çok zor yahu umarım bu kez birinci olur

iihsan peker, angilonit, Bekci ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Bu yıldan itibaren daha farklı türde Mr. Olympia karşılaşmaları izleyeceğimizi öngörüyorum.

2011 Mr. Olympia öncesi favorim Phil idi ve birkaç arkadaşımla beraber onun kazanacağını öngörmüştük. Yani Phil karşıtı değil, aksine geçmişte ilk destekçilerinden olduğumu belirtmek isterim. Ama onda eksik birşeyler var. O bana ve bu işi benim gibi yapan arkadaşlara hitabetmiyor. Sakatlık korkusuyla temel hareketlerin bazılarından kaçınıyor, antrenman videolarında o cep telefonuyla haşır neşir olmaları filan, o Arnold, Franco, Lee, Dorian, Ronnie hatta Jay'den gelen o geleneğe, ruha aykırı ve ben bu yüzden Phil'i benimseyemiyorum. Her faktörü göz önüne alıp değerlendirdiğimizde Phil 4. Sandowu alacak gibi görünüyor ama her ne kadar sonuç başından belli olsa da, belki yine Phil kazanacak olsa da ben onu desteklemiyorum.

Kai Greene zen ustası katılanların arasında en çok düşünce gücüne önem veren, en felsefi ve belki de en akılcı adam. Derin düşünceleriyle yonttuğu vücudu özgün bir heykel gibi. Maskeli şovları ve poz becerisi muhteşem. Aynı zamanda definisyonla bi problemi yok. Ve kütlesi de gayet iyi ama en verimli günlerinin Phil'in ardında geçmesi kötü, inşallah bu zincir bozulur. Yine Kai'den beklentim bu yıl daha iyi bir formla gelmesi.

Diğer yandan baktığımızda Mamdouh Elssbiay namı diğer Big Ramy diye bir gerçekle karşı karşıyayız. Bu adam ki; artan kütlesiyle bizleri şaşırtmış Shawn Rhoden'dan iri, geçen yılki çıkışıyla gözleri kendisine çeviren eski kurt Dennis Wolf'ten iri, yine kütlesiyle göz dolduran ve bu konuda Phil ile başa baş olan Kai Greene'den iri ve şampiyon Phil'den de iri.
    Özetle herkesten daha iri.. Bu bize daha iri katılımcıların arasında dönen bir karşılaşmayı izleteceğinden bence çok iyi oldu. Ramy piyasada yokken hatırlarsınız Phil ve Kai arasındaki çekişme definelik eksenine kaymaya başlamıştı.. Artık daha kütleli yarışmalar izleyeceğimizi düşünüyorum. Zaten bi yerde bu bir mecburiyet haline geliyor çünkü ister istemez herkes Ramy nin yanında göz doldurmak isteyecektir. Bu yıl son durum nedir bilemeyeceğim ama geçen yıl hem Arnold Classic hem Mr. Olympiaya katılan o üst kesim Arnold Classice katılmayıp tamamıyle Mr.Olympia odaklı bir şekilde en iyi formlarıyla yarışmaya başlamışlardı, zannımca bu da gelenek haline gelir ve kesin Arnold Classicte kupayı alacak bir veya iki Mr. O. düzeyi yarışmacı harici hiçkimse Mr.O.ya nazaran küçük yarışmalar için hırpalanmaz.

Yine açıkçası kendisinden beklentim olmadığı halde beni şaşırtan ve iyi bir çıkış yapan isim Dennis Wolf, ama bu zamandan sonra böyle bir çıkış yapabilmesi beni kullandığı kimyasallar olarak korkutuyor ve kendisinin sağlığından şüpheliyim. Büyük ihtimalle bu güne kadar kullanmadığı ayarda şeyler kullandı, yoksa doz filan işi değil bu hangi doz bu yaştan sonra ona bu kadar etkisini gösterir ki?

Shawn Rhoden'ın büyüyerek ve daha iyi bir definasyonla geleceğini düşünüyorum.

Dexter Jackson Mr. Olympia da diş gösterebilecek durumda değil. En iyi formunda da olsa bu yıl pek bi şansı olmazdı.

Branch Warren da aynı şekilde pek umut bağlanacak birisi değil, ama neyse ki kendisinin de koyu destekçileri var.

Başta da belirttiğim gibi Memduh'un gelişi yerli yabancı birçok platformda ses getirdi yine bunun bir dönütü olarak ilgi o tarafa kayınca ve Shawn'ın hemen hemen her yıl büyümesi, Dennis'in bitti denilirken muhteşem bir çıkış yapması Phil, Kai ikilisini de kütleyi ön plana çıkartmaya zorlayacaktır.

Tahminlerim bu yönde..

diez, mehmet_oztan, doxux ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  5. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Phil'in bu yönünü birtek benim dikkatimin çekmediğini görmem beni sevindirdi :) Haklısınız Phil Heath hani böyle zengin çocukları olurya artist olurlar böyle havalı civalı, Phil'de de sanki öyle bi hava var yani böyle biraz genetiği iyi diye kendini yüksek görmeler falan mesela ben bi Kai Greene'deki azmi, hırsı disiplini philde göremiyorum..

aqualinebursa, Brachii ve Rambo16 bunu beğendi.
  6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    sektöre böyle tipler lazım isim vermiyim bazı spor mağazaları faiş fiyatlarla bulundukları şehirlerin en zengin semptlerinde şubeler açıyorlar ve yerli piyasanın bile üstünde satış yapıyorlar. yine salonlar adam ağzında sakız ayağından başına herşey marka kulağında kulaklık sağ kolunda bilmene ölçme aleti sol kolunda kronometre. 1000 tane "fakir bu spora özenip bedavadan kas yapacağına 10 tane zengin yapsın daha iyi mantığı var.

doxux, SoldiersOfGod ve Rambo16 bunu beğendi.
  7. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53

Dexter Jackson ben de varım diyor :)

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123

kuruyunca bişey kalmaz malesef :)

9. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Dexter Jackson inşallah beni şaşırtsın, ama letsev'in de dediği gibi bir kuruma faktörü var önümüzde, onu da geçtim bu adamlar zaten dünyanın en iyileri, bu forumun en iri adamını Mr. Olympia'nın en ufak adamıyla beraber podyuma çıkartın bizim arkadaşımız sade vatandaş gibi kalır yanında yani bunu bidefa kabul etmek lazım. Mesela tek çıktığında Victor Martinez de çok iri duruyor. Fakat yanına Memduh geldiği zaman gerçekten yapacak birşeyi yok. Yani Dexter'ın röportajlarında da belirttiği gibi yaşı dolayısıyla bir çok bölgesini eskisi gibi dilim dilim formda podyuma taşıyamıyor. Bu adamın olayı keskin hatlar ve definisyon zaten kütle olarak bir eziciliği yok, bu yüzden diyorum ki bu yıl pek şansı da yok maalesef..

Balboa7 bunu beğendi.
  10. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    4,5 hafta kala fotoları. Pek küçüleceğini sanmıyorum.

Top 6da olur 1. olması zor.

11. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    dexterında zaten 1.cilik iddası yoktur bu son olympiası diye tahmin ediyorum

12. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53

letsev bunu beğendi.
  13. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    branch warren 2 kere yazılmış

14. mr.perfect

mr.perfect Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    43
    Bir hata olmuş kusura bakmayın .

umut05, iihsan peker ve letsev bunu beğendi.
  15. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Arnold Classic birincisi
    2014-arnold-sports-festival-dennis-wolf-wins-arnold-classic-1.jpg

2. Numara
    2014-arnold-sports-festival-dennis-wolf-wins-arnold-classic-2.jpg

Victor Martinez 4. olmuş bazı resimlerini netten inceledim come back yapmış ,ilk altıya girerse büyük başarı olur onun açısından .

egemennn bunu beğendi.
  16. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Dennis wolf kanatlanmış uçuyor onlar nasıl trapez arkadaş :) Bu adamın gögüs genetiği hoşuma gitmiyor ama.

egemennn bunu beğendi.
  17. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    dennis wolf yaşlanmaya başlamış alt sırtında bellli bence o bölgeyi sıkılaştırması lazım ayrıca adamın bacakları efsane hele quadlar o damla ne öyle ya

18. buffdudes jr

buffdudes jr Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    23
    Mamdouh elssbiay namı diğer big ramy den bu sene büyük atak bekliyorum gerçekten muazzam bir kütlesi var lakabını hak ediyor eğer iyi define olursa ilk üçte rahatlıkla yer alabilir ve çoğu kişiyi yerinden edebilir.

19. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    sana dedim gibi bufdudes ilk üçe giremez 4. olur ;)

20. buffdudes jr

buffdudes jr Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    23
    Geçen sefer 13. olmuştu tahminimce 10 basamak civarı atlar bu olympia da ama 27 yaşında 130 kilo olması onu geleceği parlak bir sporcu yapıyor.

Sayfayı Paylaş