mp ıron mass vs syntha 6 yardımcı olurmusunuz lütfen.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Ferrocu tarafından 2 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ferrocu

Ferrocu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar.Biliyorum biri gainer sınıfında biri komplex protein sınıfında.Şu an bulktayım kullandığım supplementler animal pack-bsn aminox-kreatin ve optimum whey.Fakat optimum un bitmesine 5-6 ölçek var bende hacim döneminde olduğum için ıron mass alıcaktım fakat daha önce 1 kutu bitirdiğim syntha6 aklıma geldi.Synthayı her kullanışımda 2 ölçek kullansam değerleri ıron mass la aynı oluyor gibi.bsn 150 tl ve 26 servis çıkıyor(iki ölçek kullanıldığında) mp ıron mass 170 tl 24 servis ayrıca iron mass ta beef proteini bulunuyor(buda kafamı karıştıran noktalardan) vede içinde kreatinde var.Sizce hangisini tercih etmeliyim hangisinden daha çok verim alabilirim ıron mass yeni bir ürün kullanan varsa tadını etkisini vs paylaşırsa sevinirim.Lütfen yardımcı olurmusunuz.

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bsn pek iyi bir protein tozu değil. 44 gr da 22 gr protein var. Onun yerine hardline whey3 matrix alabilirsin 44 gr da 36-38 gr protein var (cileklisi 38 cikolata 35 yada 36). Bsn hacim için iyi deniliyor fakat 11 gr karbinhidratin neyinden hacim alacaksin onun yerine 2 kaşik pilav ye aynı.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Şubat 2014 ---
    Hacim icin gainer da alabjlirsin yanina protein tozuda alirsan super olur.

Ferrocu bunu beğendi.
  3. Ferrocu

Ferrocu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    hardline tercih etmiyorum.İşte normalde ıron mass alıcaktım hemen fakat syntha 6 yı 2 ölçek kullandığımda 44 gr protein 28 gr. karbo oluyor fiyat olarakta avantajlı olunca aklımı çeldi.Teşekkür ederim yorumun için

4. Ferrocu

Ferrocu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    evet yokmu başka cevap fikir önerin lütfen:(

5. canalp

canalp Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Amino kreatin aldığını söylüyorsun ki bunlar da bence iron mass teki pozitif farkları fazlasıyla elimine eder. Syntha 6 bende uzun süredir kullanıyorum ve kendimde dahil olmak üzere çevremdeki bir çok kişinin bulking döneminde kullandığı bir ürün sende gördün kü %50 protein içermesi kullandığın amino asitlere yardımcı olacaktır. Ayrıca fiyatı da diğer ürünlere kıyaslandığında çok pahalı değil, ben olsam paraya kıyar iki ölçek kullanaraktan tam olmasa da gainer olarak alırdım.

Sent from my iPad using Tapatalk

Ferrocu bunu beğendi.
  6. Ferrocu

Ferrocu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Bende öyle yapıcam galiba 2 ölçek olarak kullanıp hacime devam edicem.Kutu bitincede de definasyona girerim.Teşekkürler.

7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  8. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Dünyanın kabul ettiği bir markayı kötülemek ne amaçla yapılır bilemedim şimdi , 44 gramdaki protein miktarı az derseniz şu konuya göz atın bi ; https://www.bodyforumtr.com/threads...rotein-mi-blend-karma-protein-mi.48325/page-2
    Syntha-6 İsolate ürünüde bulunmakta , ayrıca BSN True Mass iyi bir gainer

9. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bsn true mass ile ilgili bi konu geçmedi başlıkta. Bsn isolate değil komplex (blend ) proteinidir. Ara öğün icin tercih edilebilir. Öncelikle idman sonrasi icin whey proteini alacaksa sonrasinda ara öğün icin tuketilebilir. Ama o kadar parası varsa hacim icin gainer daha iyi. Syntha 6 yı hacim icin kullancam demiş ben o konuda yazdım 14 gr karbonhidratın neyiyle hacim yapacaksın ? Onun yerine gainer alınsa daha iyi. Ama öncelik idman sonrasi whey prroteini. Bunlar objektif şeyler.

Benim görüsume gore boşa para syntha 6 . Ara ögun icin tuketilebilir ama hem idman sonrasi whey hemde ara ögun icin bsn vucudu zorlar. 44 gr da 22 gr protein alacagima almam daha iyi bence. Idman sonrasi whey aliniyorsa o paraya baska ürünler alinabilir glutamin bcaa vs

10. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi görüşlerinizi tabiki aktarıcaksınız fakat boşuna para demek , 44 de 22 gr protein alacağıma almam demek yanlış olur çünkü proteinin miktarından çok kalitesi önemlidir forumdaki konunun linkini atmıştım. True Mass gibi bir konu geçmedi demişsiniz , ben öneri yaptım True Mass yabana atılacak bir ürün değil kullanılabilir. Ayrıca İsotale ürününün komplex olmadığınıda söylemedim. Birçok kişi Syntha-6 yı Hacim içinde kullanmakta forumdaki konuda ve yorumlarda açıkça mevcuttur. iyi forumlar.

11. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bsn syntha 6 ile hacim yaptıgini söyleyenlerin çoğu psikolojik bence. Bir kere göz var nizam var 14 gr karbonhidrat sana ne getirisi olabilir. hacim için ihtiyacin olan karbonhodrattir. Bu üründe 1 serviste 14 gr karbo var karbonhidrat almak için gainer alınmalı. Benim burda söylemek istedigim 44 gr ın 22 sine protein koyup gerisine karbonhidrat koymus miktari arttirmişlar. Oda makul bir ölçude olsa yine iyi de oda yok.Dedigim gibi ara ögun olarak kullanilmasi iyidir farkli emilim süreleri olan proteinleri barındırır. Whey ise ant sonrasi için. Ama ikisinden birisi seçilecekse öncelik whey proteininde olmali. Arkadas zaten bunu sormuş. Fakat ben olsam syntha 6 ya para vermem. Bu arada true mass güzel gainer kullananlar hep olumlu yorum duyuyorum. Onu da alabilirsin.

12. Ferrocu

Ferrocu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Whey ve carbo orano az demişsin fakat her kullanışımda 2 ölçek olarak kullanıcamı sölemiştim yani değerleri 2 katına çıkıyor ve sabah kalkar kalkmaz ara öğünde ve antrenman sonrası kullanıcam,yani 2 servis olarak günde 3 kereye çıkıcam.2 ölçek kullanınca içindeki whey oranıda artıyor.Şöyle bakınca gainerle aynı orana geliyor ve daha çok servis sayısı ve daha ucuz fiyat olarak avantaj sağlıyor.True mass alırdım fakat stokta kalmamış galiba bizim sitede.Başka sitedende almak istemiyorum.Bidahaki kışa artık.Syntha6 bitincede tekrardan optimumla veya nitrotech deneyebilirim yani karbosuz wheylerle definasyona giricem.Syntha6 alıcam gibi gözüküyo bir iki güne siparişi veririm genede başka önerisi olan varsa söylerse sevinirim teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Şubat 2014 ---
    Arkadaşlar hesapladımda söylediğim şekilde kullanırsam 132 gram protein yapar ve çok çok az gider bu çok saçma bir rakam supplement için biraz araştırmam sonucu true mass almaya karar verdim.Sizcede doğrusu bu deilmi 2 ye bölerek günde 1 servis alsam 50 gram protein 90 gram karbonhidrat yapar ve 16 gün gider.

Son düzenleme: 3 Şubat 2014
  13. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    gainerin amacı fazla kalori alımıyla kütle yapmaktır yani erken bitmesi normaldir. bana kalırsa önerildiği gibi kullanın , true mass doğru seçim.

14. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Blonde sana tamamen katılıyorum. Karbonhidrat hammadde olarak zaten çok ucuz, sırf karbonhidrat alıcam diye gainer veya karbonhidrat oranı yüksek protein tozlarına para vermek çok mantıksız. İdmandan 2 saat önce veya 45dk sonra pirinç, bulgur, yulaf, makarna tüketirseniz zaten gerekli kaliteli karbonhidratı almış olursunuz. Karbonhidrat tozlarına boş yere para vermeyin.

Blonde bunu beğendi.
  15. Ferrocu

Ferrocu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    True mass alıcam arkadaşlar son kararım bana pm yoluyla daha önce alışveriş yaptığınız güvenilir bi site söylermisiniz.

16. gokhan89

gokhan89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İçeriğindeki 5 hızlı etki ile kas ve kilo alınımını hızlandırır.

Peki nedir bu etkiler bakalım…

1. ELITE KOMPLEX KARBONHIDRAT KARIŞIMI: Kasların hızlı bir şekilde onarımını ve kasların şekillenmesine ve daha belirgin görünmesini sağlayan özel karışım.

2. KAS PLAZMASI PROTEIN TEKNOLOJISI: 40 gr. Hidrolize sığır proteini ve laktoferrin içerir. Beef Protein soran müşterilerimize bu ürünün içeriğinde yüksek miktarda ki hidrolize beef proteini bir seçenek olarak önerebiliriz. Laktoferrin ise vücudumuzdaki sindirim mekanizmasında rol oynar. Özellikle en çok anne sütünde bulunur. Sağlıklı bağışıklık ve boşaltım sistemini korumak üzere bağırsaktaki yararlı bakterilerin gelişimine yardımcı olan bir prebiyotiktir.

3. YÜKSEK PERFORMANSLI SAĞLIKLI YAĞLAR: Ayçiçek yağı , hormon üretimi için gerekli olan sağlıklı yağlar (EFA’s) ve Orta Zincirli Trigliseridler içerir (MCT). Bu kısımda MCT ürünü ön plana çıkıyor. Tablodaki ekte görüldüğü gibi MCT Enerji Üretimi için temel olan Creps Döngüsünde önemli bir yeri olan Asetil CoA ın oluşumuna katkı sağlamaktadır. MCT’nin enerji üzerine yapılan bir araştırmada çıkan sonuç ;
    Son yıllarda MCT’ler enerji düzeylerini artırmak ve yüksek yoğunluklu egzersiz sırasında dayanıklılık geliştirmek, yanı sıra yüksek protein, düşük karbonhidrat diyetleri sporcular için bir alternatif enerji kaynağı olarak hizmet etmek isteyen sporcular ile popülerlik kazanmıştır. Araştırmacılar önceden MCT’ler hayvan çalışmalarında fiziksel dayanıklılık artırabilir göstermiştir. Yüzme kapasitesi testlerde, fareler fareler LCTs içeren bir diyetle beslenen geride MCTS içeren bir diyetle beslenen. (3) Araştırmacılar farelerin kasları MCTs Krebs döngüsü (trikarboksilik asit döngüsü), vücudun birincil katılan önemli metabolik enzimler (3-okso asidi CoA’dan-transferaz, sitrat sentez ve malat dehidrojenaz) daha yüksek seviyelerini üretmişken beslenen kaydetti enerji üretim mekanizması. MCT beslenen fareler de hücresel enerji üretimini arttırmak için daha yüksek oranda bir yağ yakımı görüldü.

4. KAS BÜYÜMESI VE HIZLI PERFORMANS ETKISI: BCAA Nitrat formu ile çok daha hızlı ve efektif bir etki sağlar. İçeriğindeki Creatin ile kas gücünü arttırırken kas boyutunun ve dayanıklılığını arttırmaya yardımcı olur. Gilisin sayesinde ise Creatine sentezinin arttırımına yardımcı olur. Riboz insanlarda ek besin kaynağı olarak kullanılmakla birlikte, Günlük doz olarak 5 gram alınması önerilirken, buna rağmen kaslara dayanıklık ve genişlik verdiği kesin olarak kanıtlanmamış bir maddedir.

5. ÖZEL SINDIRIM ENZIMLERI KARIŞIMI: Sindirim sistemini dengeleyen önemli enzimlerin karışımıdır. Bunlardan;
    _PROTEAZ ; _Proteinlerin parçalanmasından sorumlu enzim grubudur.Hücrede protein sentezi ve yıkımı hücresel bileşenlerin ihtiyaç duyduğu homeostasisi sağlar.
    _LAKTAZ ;_ Süt şekeri olarak bilinen Laktoz’un vücutta sindirilmesi gerekli olan bir disakkarittir. Vücuttaki laktoz eksikliğinde belirli semptonlar gözlenebilir. (Genel olarak semptomlar; mide bulantısı, kramplar, dolgunluk, şişkinlik, gaz, ishaldir.) Bu gibi semptomlara rastlanmaması için eklenmiş bir disakkarittir.
    _AMILAZ;_ Nişastayı parçalayarak şekere çeviren bir enzim.
    _FRUKTO OLIGASAKKARITLER; (FOS); _FOS, kalın bağırsakta mikroflora için substrat görevi yapar ve sindirim sistemi sağlığının artmasını sağlar. Maya enfeksiyonlarını engellemede kullanılır. Bağırsaklarda, kalsiyum [2] emilimini arttırır. Ince bağırsaktaki mikrofloralar fruktooligosakkariti fermente edebilir. Bunun sonucunda pH azalır. Kalsiyum asidik ortamda daha çok çözünebilir ve böylece gıdayla alınan kalsiyumun daha fazlası kana karışır.

Sayfayı Paylaş