Motosikletten Mektup var...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SinanATASOY tarafından 11 Ekim 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Motosikletten Mektup Var

Mektubuma başlarken, önce büyüklerim olan, otomobil, jeep, minibüs, midibüs, otobüs, kamyonet, kamyon ve tır'ları saygıyla selamlarım.

Beni soracak olursanız pek iyiyim diyemeyeceğim. Aranızda telef olmadan yürümeye çalışıyorum, biliyorsunuz ben içinizdeki en küçük plakalı aracım. Alınır, satılırken sizler gibi vergimi öder, sizler gibi yıllık muayeneye giderim. Bir hata yaparsam, sizler gibi plakama ceza gelir. Yakıt ihtiyacımı sizler gibi aynı istasyonlardan alır, nedense sıramı beklerken hep arkamdaki çok tekerlekli araç tarafından sıradan çıkarılmaya çalışırım. Yollarda sizlerden korka korka giderim. Nihayetinde iki tekerlekli; denge sistemiyle giden küçücük bir aracım, üstümde taşıdığım insanları koruyan bir kabinim bile yok. Beni tehlikeye sokup düşürürseniz, açıkta seyahat eden bu insanların canlarına yazık olur.

Aslında hala bana yaptıklarınızda kasıt aramıyorum. Beni tanımadığınızı düşünüyorum. Ben, sizlerden çok farklı bir teknikle kullanılırım. Bu farkı bilmediğiniz için, sizlere çok da kızamıyorum. Bazen benden çok tekerlekli bir araç, bana yol verdiğinde, aramızda pozitif bir elektriklenme olur. Beni tanıdığınızı ve sevdiğinizi hissederim. Yoğun trafikte sizler çok teker üzerinde bekleme cezası aldığınızda, ben aranızdan sizler için üzülerek süzülür giderim. Köprü ve otoyol gişelerinde yada feribot kuyruklarında bekleme zorunluluğum yoktur. Çabuk ulaşıma çözüm olduğumdan geçiş iznim vardır. Bütün bunlar olurken, size bir saygısızlığım yoksa, sizlerle hiç bir problemim de yoktur. O halde niçin çok tekerleklilerle, motosiklet arasında zaman zaman huzursuzluklar oluyor. Ben kendi ülkemde ilkokulda okurken herkesin içtiği andı unuttuğuna bağlıyorum. Andın bizi ilgilendiren bölümü aynen şöyleydi; "Büyüklerimizi Saymak, Küçüklerimizi Korumak". Dünya genelinde de kaza istatitistiklerini incelediğimizde, benim kazalarımın çoğu, sizlerle birlikte oluyor. Çok az bir bölümü de kendi hatamdan kaynaklanıyor. Can kaybı ve hasara gelince de benim taşıdıklarım telef oluyor. Tabii bütün bunlardan yakınırken, bizde hiç hata yok mu? Elbette benim bazı arkadaşlarımın kusurlar var. Örneğin, power amaçlı taktıkları ekstra egzostlarını, şehir içinde gecenin ilerleyen saatlerinde ses için kullanıyorlar. Yine şehir içi trafiğinde slalom yapmak suretiyle, sizleri şaşırtıyorlar. Köprü yada otoyol gişelerinden ücret ödemeden geçmeyi hüner zannediyorlar. İmajımı zedeleyen bu gibi hareketler, sizler kadar, beni de rahatsız ediyor. Lütfen bir kaç illegal hareketi, genele maletmeyin. Benimle ilgilenirseniz, eminim ki seveceksiniz. Belli mi olur, belki de makine parkınıza beni de ilave edeceksiniz. Benimle dünyayı başka boyutta yaşayacak, bugüne kadar farketmediğiniz güzellikleri göreceksiniz.

Mektubuma son verirken bir gerçeği daha hatırlatmak istiyorum. Makine parkının en pratik, en ekonomik ve en hızlı aracı benim ve ben sadece güler yüzlü, mutlu, özgür insanların tercihiyim.

Sevgilerimle. Herhangi bir Motosiklet.

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bir motosiklet kullanıcsı olarak çok beğendim + rep

ayrıca çok haklısınız bir kaç defa araç benide sıkıştırmaya çalıştı

sonra önüne çektim motordan indim adam beni gördü 4-5 kere özür diledi

illa cüsselimi olmak lazım illa korkutucumu görünmek yada başka bir şey olmak lazım insan olmak yetmiyormu :?

zigbog bunu beğendi.
  3. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Flexor + rep için teşekkürler ;) Esas olan orda olsak bile aslında orda olmadığımız.. Görmüyorlar, ne yayalar ne diğer sürücüler, bazen biz bile birbirimizi görmüyoruz.. Eskiden arabamla giderken deli makas atardım,, artık şerit değiştirmeye korkuyorum ya görmediğim motosiklet varsa diye.. Bu iş için bilinçli olmak lazım.. Milleti bilinçlendirmekte bize düşüyor..
    Motosikleti çok yanlış tanıyor yada hiç tanımıyorlar, yanlış tanıyanlar motosikleti akrobasi harikası alet sanıyorlar, çok kısa mesafede durabileceğini, ani manevralar yapabileceğiini düşünüyorlar, tnımayanlar ise motosikletin kendilerine zarar vermeyeceğini düşünüyor, yapacağı olumsuz harekette zararı motosiklet sürücüsünün direk alacağını hesaplamıyorlar..
    birde diğer boyutu var, motosikletten nefret edenler.. Haklılarda kısmen.. Race motora binip gaz açmalar, egzozu sonuna kadar açtırıp ortalığı inletmeler, çok teker aracın yanında geçerken bu davranışlarla sürücüyü korkutmalar, tabakhaneye yetişmeye çalışanlar (özellikle kuryeler)
    Kuryeler de kendilerince haklılar, gün boyu o streste o tehlikede 3 kuruş ekmek parası için kelleyi koltuğa alıyorlar ama bu davranış tarı yinede onları haklı çıkartmıyor..
    Konu uzun konu derin tartışmakla bitmez..
    O yüzden varsa önce çevremizde motosiklet sürücülerini bilinçlendirmemiz sonra diğer insanları bilinçlendirmemiz lazım.. Herkese görev düşüyor..

Flexor, bir dokun bin ah işit gibi oldu ama idare et :) çok dolmuşum..

4. cortes

cortes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İZMİR
    Çok güzel bir yazı, bu yazıyı print edip arabaların camlarına bırakmak lazım :lol: :lol: :lol:

5. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Motosiklet ile ilgili bir başlık açıcaktım ki bu konudan devam edelim istedim.Ben motosiklet ve bodyi nedense birbirine çok yakın buluyorum bodycinin altında motor bir farklı güzel duruyor.
    Konuya gelicek olursak bende herkes gibi bıktım 4 tekerlerden tacizlerinden ama alıştım artık 23 senelik şoför olarak çoğunlukla kestirebiliyorum tehlikeleri, bide yolda kapışmaya çalışan,kırmızı ışıkta gaz veren arabalar yokmu gerçekten bir motoru geçebileceğinimi düşünüyorlar acaba:)
    Sitede motor kullanan üyeleride merak ediyorum ayrıca hatta bir gezi bile yapmak isterim yakın olanlarla.

Sayfayı Paylaş