Motosiklet Alırken ve kullanılırken özellikle nelere dikkat edilir?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Savaşcı tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    ben 18 yaşındayım kendime bir motor almak istiyorum. tabi bir hafta sonu işi bulmam gerek. neyse

sizce 0 yada 2 el motor alırken nelere dikkat edilmesi gerekir.
    kullanırken nelere dikkat edilmelidir
    ehliyet almımı hakkında....
    yardımcı olursanız sevinirim

motorsiklet ile ilgili motorsikletten mektup adlı konu var sadecehttps://www.bodyforumtr.com/vbforum/motosikletten-mektup-var-t5969.html?t=5969&highlight=motosiklet

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    tabi benim istediğim görünüş.Zaten yolda problem çıkarmamalı. ucuz olan gördüğüm bazı motorları yazayım bura

aşağıdaki gib bir mototr istiyorum ama para biriktiremem her halde
    kanuni- tiger

kanuni-seyhan 200

aşağıdakilerde olur

kanuni-seyhan 150c anca bu parama yetio ama iş bulursam.bunu alacak kadar para biriktireceğimi düşünüyorum. ve buda hoşuma gidiyor[​IMG]

kanun iracer 200s

aşağıdakide dikkatimi çeker ama
    harley davidson

işte görünüşü böle olanlar dikkatimi çekiyor. buna benzer görünüşleri olanlarıdapaylaşırsanız sevinirim

Son düzenleme: 26 Ağustos 2009
  2. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Vücut Geliştirme gibi motor konusunda da pek fazla yerli kaynak yok. Bu yüzden motor hobisi olan Türk gruplarından 1 kişi motor için sorduğun konularla ilgili kitap yazdı. Geçenlerde kitapçıda da görmüştüm ama kitabın adı aklıma gelmedi.

3. mourndare

mourndare Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    google'da motosiklet diye arat ilk sitede sana yeterince bilgi var, ayrıca baktığın motorların sıfırına almaya değmez, elden çıkarmak istediğinde çok zarara gireceksin çünkü, bütün çin malları böyle.

4. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    ybr 125 veya cbf 150 tavsiye ederim başlangıç için bir çin motoru ile başlamak hiç akıl karı değil kesinlikle eğitim almalısın hemde kesinlikle motosiklet eğlenceli ve tehlikeli bir oyuncaktır bu konuda çok kapsamlı sitelerimiz var yeterince dökümanda var nette ama eğitim herşeyin başı bilen birinin sana öğretmesi yeterli değildir o bilen kişinin doğru bildiği nerden belli nasıl öğrenirsen öyle gider temelin sağlam olması lazım, uzun yazıyorum ama eğer bu sevda içine işledi ise artık kurtulamazsın:) kendi çabalarınla öğrenirsin ama motosiklette en önemli şey alışkanlıklardır panik halinde elin kolun değil beynin yön verir sana buda bazen saniselerdir.Ve son olarak full giyim kuşam diyorum, her işte kendine güven önemlidir ama motosiklet söz konusu olduğunda kendine fazla güvenmek çok tehlikelidir, ama şunu belirtmek lazım yolda yürümekte tehlikelidir hayalindeki motora kavuşman dileği ile...

sohbetseli, salvadore_xp ve Savaşcı bunu beğendi.
  5. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Savaşçı, llk koyduğun Tiger modelini defalarda gördüm. Honda VN2000'in küçük modeli gibi süper bi motor.

6. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    birde arabaları kaçırıp götürüyorlar parçalarını satıyorlar bu motorların başınada gelmiyor mu. rahatlıkla parçalarını almak için götüre bilirler gibime gelio:ÇS

7. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    1. Motoru uzun vadede ve zevk için düşünüyosan kesinlikle çin malı olmamalı.
    2. Vitesli motor tecrüben yoksa 125cc bir motordan başlaman önerilir.
    3. Motor kullanırken motorun türüne göre devir ayarı olur buna dikkat etmelisin yoksa motor ölür.
    4. Kullanacağın alana göre motor seçmelisin. Görünüş 2. planda olmalı. Naked tarzı motorları tavsiye ederim.
    5. Kesinlikle kasksız, ceketsiz, eldivensiz motor sürme. Hatta SS(race kasa) tipi motora geçtiğinde full koruma öneririm. Yazın ceket yerine file koruma da kullanabilirsin.

Daha böyle gider ama A2 bir ehliyet ile başlar bu işer :D 2. el alıcaksan bi motorcuya götür kesinlikle. Kazalı motoru sakın alma. Önceki sahibi çok acemi biriyse zaten o motorun ciğerleri bitmişdir. Bunun için acemi adamdan da motor alınmaz :D

Savaşcı bunu beğendi.
  8. sevketsengul

sevketsengul Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Şimdi sana şöyle yardımcı olayım arkadaşım , bodybuilding dünyası için bodyforumtr ne ise motosiklet dünyası içinde motosiklet.net odur. Sanırım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.Aradığından çok daha fazlasını bulacağın bir adrese yönlendiriyorum seni.

Savaşcı bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş