Motivasyonum -0 (HOPPALA)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Zizxy tarafından 3 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar iyi akşamlar. 9 gün sonra salonda üyeliğim bitiyor. 3 Aydır bodybuilding ile uğraştım vücudumu büyük ölcüde değiştiğini gördüm.
    En fark yaratan bölgeler omuzlar, göğüsler ve kollar oldu gözlerim ile gördüğüm. Benim sorunum kararsızlığım çok çabuk fikir değiştire bilen brisiyim ve çabucak soğuyorum herşeyden. Sabırsızım aynı zamanda. 1 ay önce crossfite yazılma kararı vermiştim body salonunda üyeliğim bittiğinde. Bugün işten çıkarken kendi kendime '' sen sabırsız bir karaktersin bu sporu ne zamana kadar devam ettireceksin '' dedim. Tatlılar yiyemiyorsun nereye kadar yiyemiyeceksin dedim ve işin işinden çıkamadım dostlar bu olay sabahtan beri canımı acayip sıkıyor. Yemek yeme saatlerim düzenli oldu bu zamana kadar dinlenmemde öyle. Antremanlarımı birgün olsun aksatmadım. Disiplinliyimdir böyle konularda sabır işi devreye girene kadar ve istediğim hemen olsun derim. Crossfite 3 aylık üye olsam değişiklik motive edecektir beni ama ya orada da 3 ay sonra soğursam ?
    Sporu bırakmak istemiyorum bu konuda fikirlerinizi bekliyorum..
    Güzel ilerlemeler katettiğimi düşünüyorum.
    Bench press-60 kg 6 tekrar 3 set
    Dumbbell fly- 14 kg 6 tekrar 3 set
    Lat Pulldown- 60-65 kg 8 tekrar 3 set vs.vs çıktım. spora başladığımda kilom 77,3 idi. Şuan bulkda olduğum için 81,5 kgyim (Bulkta 3 ay oldu)
    Açık sözlü olmanızı beni motive eder.
    Herkese sağlıklı sporlar..

2. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Bence yapi olarak bu spora epey elverislisin devam et. Bu kadar kısa sürede 81 kiloda gayet definesin galiba

3. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Karın kaslarım görünüyor Yağ oranım elbet çok farklı olmamak suretiyle arttı

afka9 bunu beğendi.
  4. di3mf

di3mf Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yazıyı okudum ve kendimi gördüm resmen. Ben de sürekli program değiştiren , değişikliğin verdiği heves sayesinde de antrenman/beslenme konusuna çok dikkat eden birisiyim. Geçtiğimiz günlerde German Volume Training'e başladım ve bu sefer değişiklik yapmayayım diye forumda antrenman günlüğü oluşturdum. Fakat yine aklımda 'Bulk yaparken 10 set çalışmak mantıklı mı?' sorusu oluştu. Bunun sonunda normal bir şekilde sitelerde zaman geçirirken başka bir program görüp ''Bu çok daha mantıklıymış , geçsem mi?' diye düşünmeye başladım. Sanırım en büyük zararı yine biz kendimize veriyoruz. Bir programa sadık kalıp 6 ay gibi bir süre uygulamak gerekiyor. Ardından değişiklikler yapılabilir. Bu sorunu da inat edip antrenmanları/beslenmeyi aynı kararlılıkla sürdürerek aşabileceğimizi düşünüyorum.

5. enthe45

enthe45 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Arnold olmak istemiyorsan tatlıdan vazgeçmene gerek yok, (ki profesyoneller bile gayet tüketir) sürekli olmamakla beraber gayet tatlı tüketebilirsin. En önemlisi gerçekçi ve sürdürülebilir bir beslenme oluşturmak.

6. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Umarim bede asabilirim. Surekli program degistirmek bende olmuyor ama hareketleri yaparken 3 set - 12 tekrar mi yapsam diyorum yoksa 4 set - 8 tekrar mi hangisinde daha cok verim alirim diye kafamin etini yer dururum :D
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Ocak 2017 ---
    bunu basariyorum. Mesela haftada 1 tatli olarak uygularim bazen 1 haftada hic yemiyorum. Beslenmem sabittir ve duzenlidir antremanlarimda oyle. Crossfit aklimi karistiriyor surekli gitsem mi gitmesem mi duygusu ve sporu daha nereye kadar devam ettirebilirsin diye soruyorum kendi kendime. iste tam da burada cikmaza giriyorum.

7. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Bu sekilde olmanin sebebi daha ilk defa tanistigin sporu sanki 20 yillik yapiyormus gibi davranman. Ben yeni baslayanlarin bulk definasyon gibi seylere girmesine karsiyim. Illaki beslenmeni ayarlayacaksin ama tatli yiyemem yok gunluk 500gr tavuk almazsam yaptigim bosa gider gibi seylerden uzak dur cunku daha erken senin icin. Forumda da baya goruyorum seni boyle istekli olman arastirman guzel ama biraz yuksekten ucuyorsun. Yavas yavas git sabirli ol suan falan bulk define gibi kavramlari agzina alma . 1 yil falan yap bi bakalim su sporu sonrasinda zaten hersey kendiliginden gelir

Zizxy bunu beğendi.
  8. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Eğer çabuk sıkılıyorsan, o sporu bırak başka spora yönel.
    Neyi seviyorsan onu yap.
    Benim tavsiyem,sporu hayat tarzı, yaşam biçimi haline getir. Güzel bir vücuttan önce, sağlıklı bir hayat için kullan. Bodyden sıkılırsan crossfite geç ondan da sıkılırsan arkadaşlarınla halı sahada maç yap.Hareket halinde ol yani.

Zizxy bunu beğendi.
  9. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Ya bazen boşvereceksin , canın ne çekiyorsa onu yiyeceksin. Amacını doğru belirlemen lazım , sende eksik olan o. Hayatta ki her işte sürdürülebilir olması çok önemli ve senin beslenmen pek sürdürülebilir gözükmüyor. Ben kendimden örnek vereyim , hacim kazanıp kilo alıp kas kütlesi kazanmak istemiyorum , yarışma - ağır kilo kaldırma - çok kaslı olma gibi de bir hedefim yok. Sadece sağlıklı olmak ve biraz hatlarımın belirgin olmasını istiyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum ama insanız hepimiz , canında birşey istedimi yiyeceksin abi yoksa hayat geçmez böyle. Sen profesyonel sporcu değilsin musabakaya da hazırlanmıyorsun geçimini de bu işten kazanmıyorsun bu senin hobin sadece. O yüzden sürdürülebilir olması ve hayatının bir parçası olması lazım ama sen amacı haline getirmişsin , bunun sonucunda da erken yoruluyorsun.
    Git crossfit e yazıl 3 ay dene olmadı başka birşey bulursun ama canın çektiğinde ye , birşey olmaz şahsen ben dün eşşek gibi 300 gram kuruyemiş yedim. Hayvanat bahçesinde ki hayvanlar bile yemez ( forumda yiyen varsa özür dilerim ) ama yedim yani hatunla kavga etmiştim canım sıkkındı , moralim düzeldi bir anda hatunla arayı da düzelttim. Benim psikolojimden önemli değil ya , bu gün ona göre daha az yağ ve karbonhidrat alıcam ama sporda ekstra farklı birşey yapmayacağım. O yüzden bozma moralini , böyle düşünen ne tek nede ilk kişisin. Devam et

Stygia bunu beğendi.
  10. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Bencede pro sporcu degiliz kafanıza gore yiyin. Protein oranini tutturmaya calisin yeter. Bulktaysanız biraz daha fazla yiyin. Su kadar tavuk göğsü pirinc falan yemek zorundayim diye kasmayin. Yoksa olmaz bu iş.

cmrds bunu beğendi.
  11. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Biraz da salonla ilgili aslında. Bilindik salonlarda durum nasıl pek bilmiyorum ama benim gittiğim salon semt için küçük bir salon. Genelde insanlar birbirlerini tanıyorlar. Durum böyle olunca herkes birbirine bir şeyler sorup muhabbet edebilecek bir ortam da oluşuyor. Önceki gittiğim salonda ise tüm salon ekibi her hafta düzenli halı sahaya giderdi. Tüm bunlardan sonra salona gitmek yalnızca spor yapmanın ötesinde bir anlam taşıyor. Arkadaşlarla buluşup birlikte takılabilecekleri bir ortam haline geliyor ve motivasyon oluşturuyor. Gittiğin salonlarda bu ortam yoksa insanın motivasyonu daha çabuk düşüyor.

12. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Evet haklısın hocam. Hobi amaçlı yapmam gereken sporu kendime ''sen tatlı yedin '' bitti gitti herşey fikrini beynime sokuyorum doğal olarak psikolojik baskı yapıyorum kendime. Kimse değil ben kendime zarar veriyorum. Daha dikkatli olucam. Yaptığım işin hobi olduğunu unutmicam.
    Ortam iyidir herkesle olmasada çoğu kişiyle muhabbetim var. Salon büyük havuz sauna buhar odası vs vs mevcut. Kendime zarar veriyorum düşüncelerim ile. Fakat artık sadece motive aşılacam kendime..

Kardanadam88 bunu beğendi.
  13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    aman dostum o kadar sıkıntı yapma kendine. bak sen hayatını spora uydurma sporu senin hayatına uyucak şekilde ayarla. istediğin herşeyin zararı varsa minimuma indirebilirsin zaten. ben tatlıda yerim anneme sütlaç yaptırırım şekersiz hiç bir zararı olmaz mesela. daha dün burger kinge gittim kalori açığım baya vardı dubble King Chicken yedim mayonezini çıkarttırdım protein karbonhidrat oranı iyi zaten :D . zaten evde ne varsa yiyorsun sende benim gibi besin ayırmadan. gelişimini kontrol et zaten bir sorun yok onda gayet iyi gidiyorsun. bu kadar kısa sürede daha iyisi doğal yolla zor zaten.
    Beslenme şeklini ezberle günlük makrolarını karşıladıktan sonra bile karbonhidrat açığı oluyor , onuda git güzel kuruyemişler ile tamamla kuru üzüm ye kuru kayısı ye fıstık gibi tatları var illa zararlı şeyler çikolata filan yemek zorunda değilsin bunlarda güzeldir.

zenginuyak ve Zizxy bunu beğendi.
  14. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Herkese tesekkur ederim arkadaslar. @mrthr35 dogru diyorsun dostum spor bana ayak uydursun. Yiyeceklerimi kismicam tabiki tatli haftada 1 zaten tatli takintim yok. Problemim spor ile ilgiliydi. Onuda fikirleriniz esliginde attim. Antremana gidene kadar stresli ve bi o kadar moreli bozuk oluyorum fakat antremana basladigimda farkli bir atmosfer aliyorum icime. icimden canavar cikarcasina antreman yapiyorum. Terliyorum kaslari zorluyorum(Kendimi sakatlar gibi degil) vucudum artik yoruldun diyor (hadi son 2 tekrar diyorum kendi kendime ve basariyorum) birakmiyorum sporu ve 3 aylik sozlesmemi uzatmaya karar verdim.

15. Kozba

Kozba Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam ilk zamanlarda banda olmuştu, eğer kısa zaman içerisinde podyuma çıkmak gibi bir hedefin yoksa arkadaşların dediği gibi spor sana ayak uydursun.
    Sen sağlıklı beslenmeye çalış, arada da kaçamaklar yap gerisi zaten gelir.
    Bu arada bol bol motivasyon videosu izleyebilirsin.

16. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    1 hafta icinde arkadasim gelicek insallah kayit olur zaten hem ona biseyler ogretmek olsun fikir alisverisi beni asiri motive edecek simdiden olmaya basladim bile :)
    300-400 gr kuruyemis rahat yiyebilirim o mideye sahibim. 4500-5000 kalori rahat alabilirim (Saglikli karbonhidratli yemekeler yiyerek) yemek konusunda kendimi evet durduramiyorum buda sorun benim icin. Frenleyemiyorum.

17. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim sıkıntı yapma. olur bazen. Bende de oluyor. Ki beni biliyon kaç kilo verdiğimi. Bak hala gidiyorum. Ha bazen geliyor. Ulan bugün gitme. YOK DİYORUM GİDEKSİN. BAK BAŞARDIN. VE ÖDÜLÜNÜ ALACAKSIN.

Sende zaten 3 ayda baya değişiklik yaşamışsın. İlerisini düşün!!!! Öyle hareket et kardeşim!!

18. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Attim kafamdaki tum kotu dusunceleri. 81.5 kiloyum 85 kilo olucam ilk hedefte. Daha sonra kilomu koruyarak devam edicem.

19. oguzhanarikan

oguzhanarikan Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bence bi arkadaş bi partner bul bende senin gibiyim hemen fikir değiştiriyorum hemen vazgeçiyorum baya sohbet ediyoruz tanımışsındır artık :D şimdi kararlı bi şekilde başladım sağlamda partnerim var sınıftan arkadaşım beraber gidip geliyoruz baya motive ediyor ve bırakma hissi yok çünkü sporda arkadaş oluna daha zevkli ve verimli geçiyor antreman :))
    bu arada değişim fotoları yokmu merak ettik bi ara at :D

20. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Aynen :) tamamdır kardeşim akşam antremandan sonra atıcam konuya.
    https://www.hizliresim.com/77BkRP 25 gün önceki resmim 79 79.5 kg arasındaydım.

https://www.hizliresim.com/VPQVZP
    Havuzdan önce soğuk resmim 81.6 kiloyum burada.

https://www.hizliresim.com/bkv2An

Son düzenleme: 4 Ocak 2017

Sayfayı Paylaş