motivasyon yöntemlerimiz

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve z-bar tarafından 19 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. z-bar

z-bar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    değerli forum üyeleri,

bu bölümde antrenmana başlamadan önce ya da antrenman sırasında kendimizi nasıl motive ettiğimiz hakkında bilgilerimizi paylaşalım isterseniz.

mesela benim motivasyon yöntemlerim şöyle ;
    1) öncelikle ne kadar isteksiz olursam olayım ağırlığa elimi sürdüğüm an gerisinin geleceğini ve iyi çalışacağımı bilmek.
    2) televizyon karşısında oturmakla şimdiye kadar hiçbirşey kazanmadığımı düşünmek.
    3) üzerimdeki stresi ağırlık çalışarak attığımı düşünmek ( ki gerçekten oluyor )
    4) hangi bölgemi çalışıyorsam o esnada gözlerimi kapayıp o bölgesi iyi olan bir vücutçunun hayalini göz önüne getirmek ( özellikle karın )
    5) hangi antrenman olursa olsun mutlaka gözle görülen ya da görülmeyen fiziki veya psikolojik bir fayda meydana getirdiğine inanmak.
    6) set arasında veya set sırasında çalan güzel bi şarkının gazına gelmek.
    7) olmak ya da olmamak misali göbekli olmak ya da olmamak diye kendime sormak :D

benden şimdilik bu kadar. peki ya sizlerden ? saygılar.

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    BodyForumTR´de okumak :p ve katilimci üye olmak ;)

3. z-bar

z-bar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    o da ayrı bi güzellik tabi :D

4. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    bu gerçektende çok onemli bir faktör

kendi vücut resimlerim bölümünden beğendiğimiz üyelerin resimlerine bakmak

eski fotoğraflara bakmak

odamın duvarına idealimde vücut resimlerini koymak

ara verdiğim zman emeklerimin boşa gittceğini düşünmek

5. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Sönmeyi düşünmemek, varolanı daha iyi hale getirebilmek düşüncesi..bi de sinirli oluyorum ya..dövecek gibi çalışıyorum ben ağırlıkları..Sinir süper motive ediyor..Sçış anınızı düşünün..O ana dönün, sonra off yaa diyene kadar olayı düşünün birden dalın çalışmaya..walla 20 yapacakken 80 e çıkarsınız..

6. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Antreman günlüğü tutuyorum hangi harekette kaç kilo ile kaç tekrar yaptığımı yazıyorum, böylece daha iyi bir performans değerlendirmesi yapabiliyorum.

7. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Hep yapmak istediğim ama hiç yapmadığım bir şey..

8. CENTAUR

CENTAUR Guest

Geyik ve soru yağmuruna tutulmadan antramana yoğunlaşmak ama tamamen toplumdan izole olmadan ve sportmenliği bozmadan devam edebilmek benim için gerekli olan bunlardır gerisi zaten olur salona gitmeye niyetliysem zaten motive olmuşumdur.

Severek Yapıyoruz Bu İşi

Allah Bozmasın

Başarılar :!:

9. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    :) Bir kere başla gerisi gelir Veyron .

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Profesyonellerin antreman videolarını izleyin arkadaşlar. Konsantre olma şekillleri de taklit edilebiliyor. Antremana giderken çalışacağım bölgeyi düşünerek giderim ayrıca. Ayrıca AnimalPak ürünlerinin katalogları da faydalı tavsiye ediyorum. Bu spor maço ego tatminini seviyor abartmamak kaydıyla.

11. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Şişme hissini hatırlamak, inanan bir adam dua ederken Tanrısına kavuşacağını bilmenin heyecanıyla ibadet eder, o hisse sahip olmayanın duasından pek bir hayır gelmez.
    Bendede son zamanlarda, iyiden iyiye, şişme hissinden emin olma becerisi gelişti, neresi olursa olsun çalışmayla şişeceğini, genişleyeceğini bilmek beni heyecanlandırıyor, idmana iştahlandırıyor beni, en büyük motivasyon kaslarımı pompalamak.
    Son zamanlarda bunu 8 tekrarda bile sağlamayı öğrendiğimi fark ettim, bence herkes icin önemli bir hedef olmalı, kasları tanımak ve onları orta tekrarla bile şişecek şekilde disipline etmek, hem verimlilik açısından hemde idmandan alınan zevk açısından önemli.

12. CENTAUR

CENTAUR Guest

Evet arkadaşım, ben bazı vidoları izleyince kendimi havaya sokmak ve insanı korkutan ağırlıkları basarken ıkınmaktan ve nefes tutmaktan kurtulmak için fazla abartmadan bağırıp çağırma olayına özendim böyle kalın sesle bağırınca insan kendini canavar gibi hissediyor ya

Başarılar
    Sevgiler
    Saygılar.

13. ahgonline

ahgonline Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Profesyonellerin antreman videolarını izleme konusuna bende katılıyorum. Bazen çalışma isteğim kalmıyor. Bırakasım geliyor sporu. Genelde sınavların yoğun olduğu zamanlar kafam dumanlıyken olur bu. Pumping Iron bunun tedavisi gibi. İzliyorum, gaza geliyorum, salona koşuyorum.
    Bide son zamanlarda tokyo drift in müzikleri çıldırtıyor. Dinledikce ağırlıklar vız geliyor adama. Şiddetle tavsiye ederim.

14. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Light weight baby :)

Sayfayı Paylaş