Motivasyon tam, hedef çok yüksek birkaç konuda yardımınız lazım.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Jezz tarafından 28 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

 1. Jezz
  Offline

  Jezz Üye

  Katılım:
  28 Ağustos 2016
  Mesajlar:
  3
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cinsiyet:
  Bay
  Merhabalar herkese, 19 20 yaşıma kadar bilgisayar bağımlısı olarak büyüdüm buna rağmen vücudum fazlasıyla sıskaydı. Boyum 188, kilom 68 civarındaydı. İki merdiven çıkınca, biraz koşunca nefes nefese kalıyordum. Sürekli fazlasıyla güçsüz, halsiz hissediyordum. Bunlardan ziyade aynada vücudumu görmek istemiyordum. Youtube'de izlediğim transformation videolarının, bazı hocaların konuşmalarının büyük etkisiyle uzun süredir istediğim aklımda olan bir şeydi vücut geliştirme. Fakat hep klasik bahaneler buluyordum, yerimden kalkamıyordum.. Kısa bir süre önce gerçekten tak etti artık mental olarak tamamen hazır olduğuma eminim. Bunun yanında gerçekten içimden gelen büyük bir istek var 2 hafta veya 2 ay çalışıp acıya dayanamayıp, üşenip ya da vakit ayıramayıp BIRAKMAYACAĞIM. Ne kadar süre ayırmam gerekiyorsa ayıracağım hatta hayatımın odağına bunu koymak istiyorum. Merdiven altı iyi bir salona kaydoldum 5 gündür gidiyorum hamlık ağrılarım geçti sayılır ilk 2-3 gün hareket edemiyor uyuyamıyordum neredeyse. Motivasyonum tam anlamıyla maksimum seviyede ve ne istediğime eminim. Genel olarak durum bu, ayrıca sadece iyi bir vücutla yetinmek istemiyorum çok iyi bir vücuda sahip olmak istiyorum.
  Salona her gün gidiyorum şimdilik ilk 2 hafta böyle olacakmış vücut alışana kadar. Günlük 4000 kalori hedefim var günlük olarak 6 yumurta 2'si akıyla,1 paket günlük süt, 1 kg tavuk gibi şeyler belirledim her gün sabit. Devamlı aç hissediyorum, doymuyorum bu beni daha fazla motive ediyor.
  Tüm tavsiyeleri dinlemek isterim ne konuda olursa olsun. Sınırlarımı zorlamak istiyorum gelişmeme faydası olacak her şeye açığım ve her türlü fedakarlığı yapabilirim. Ayrıca salon dışında evde devamlı yapabileceğim hareketler, tavsiye ettiğiniz devamlı tüketilebilecek yararlı karışımlar yiyecekler varsa bunları da duymak isterim.
   

Sayfayı Paylaş