motivasyon kaybı yaşıyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve WX tarafından 6 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. WX

WX Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    iyi günler arkadaşlar yaklaşık 2 senedir düzenli spor yapıyorum başladığımda kollarım 31 cm di gecen mart ayında 40 cm e ulaştım ama vücut yağlıydı tabi sonra hastalık yüzünden spora 1 ay ara vermek zorunda kaldım ve sonra bel inceltmek ve yağ yakmak için diyete başladım ve belimi 2 ayda 92 den 78 cm incelttim e kolda inceldi tabi 38.5 oldu 2.5 aydır falan tekrar hacim çalışmaya başladım ama kollarımda bir büyüme olmuyor durdu sanki buda beni aşırı derecede huzursuz ediyor sizce normal midir bu.Gerçekten çalışıp da gelişe memem spor motivasyonumu ve performansımı çok kötü etkiliyor.

İyi Forumlar

2. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    herkes belli dönemlerde yaşar bu eksikliği.
    biraz ara vermek, kafa toplamak, dikkat dağıtman şart.
    geleceğe yönelik vücudunu daha iyi seviyeye gelmiş olarak sık sık hayal et dinlenme döneminde.
    çeşitli video, müzik, kitap, vs. kaynaklardan motive edici şeyler araştır.

AÇIKCASI BU SPORA BİRAZ AÇ KAL...CANIN GERÇEKTEN ANTRENMAN YAPMAK İSTEYİNCE GERİ DÖN

KOLAY GELSİN

WX ve novizenj bunu beğendi.
  3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    motivasyonunu kaybetmen degil daha sevinmen lazim 2 ayda yanlis bir diyet uygulayip okadar kilo kaybedip zayiflamisin ve kollardan sadece 1.5 cm incelmis bu sevinilicek bir haber bence üzülecek bisiy yok.

WX bunu beğendi.
  4. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    vücut fazlalıkları atınca gözüne ufak geliyor, önemseme onu, bu yağ oranında kolunu 40 yaptığında eskiye göre çok daha iyi görünecek.

bir de bence kolda ölçü alımı için 2.5 ay çok kısa bir süre. bu konuda çok aceleci davranmışsın(hele ki 40cm civarı bir kol için) 2,5 ayda bir 1 cm ölçü alınsa zaten senede 5cm civarı ölçü alınır 2-3 senede hepimiz canavara dönerdik :)

WX bunu beğendi.
  5. WX

WX Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    Hepinize teşekkürler arkadaşlar 1-2 hafta ara vermem en iyisi olacak gibi

6. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba ,diyet ve kilo sonrası ölçü alımında zorlanma çok normal. çok hızlı kilo verme ve incelme sözkonusu olduğu için dengeniz bozulmuş.metabolizma hızlandığı ve yağ oranı düştüğü için sıkı diyet yapıyorsanız, muhtemelen artık alınan kalori yetersiz kalıyordur. enerji azaldığı için bu da sizi mutsuz ve hevessiz duruma getiriyor. aslında sorun vucudun yeni durumu adapte olma süreci . siz eski duruma alıştığınız için şu an kıyafetlerinizin bol gelmesi belinizin ince olması size sanki amacınızdan uzaklaşmış ve görüntü olarak küçülmüş, kaslar sanki sönmüş hissi veriyor.
    1 haftalık dinlenmeden sonra madem ölçü almak istiyorsunuz yeniden kilo başı 3-4 gr karbonhidrat ve 2 gr protein alarak ağır kilolar ile çalışmaya devam edin.
    zaten kış geliyor yeniden bulk döneme girerek marta kadar ölçü almaya çalışarak ,mart ayından itibaren yeniden yağ yakım dönemine girersiniz. inşallah amaçlarınıza önümüzdeki yaz ulaşabilirsiniz.

WX bunu beğendi.
  7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    WX aslında sana öyle geliyor bence sporu yaptığın sürece gelişim elde edebilirsin biraz yavaş olsada , tavsiyem ara vermek yerine daha sıkı sarıl ve biraz daha alış , biceps programını değiştir , antremanlarda set sistemlerine arada birkaç süpriz değişik şeyler ekle , amacın kası zorlamak olsun farklı antremanlarla zorlarsan sonuç alırsın ayrıca ağır kaldırmaya çalış hep.Motivasyon için böyle gelişmediğini düşünmen hata yani herhalde her ay ölçüm filan yapıyorsan başka bölgelerinde gelişim göstermiştir kesinlikle sadece biceps olarak kalma , bicepsinde gelişeceği konusunda bence ilerde hemfikir olucaksın ama arada verdiğin süreç aslında gerilediğin süreç yapar seni o kas kütlesinin küçülmesine sebep olabilir.Motivasyon için , ben şahsen filmler , müzikler , sözler , videolar bir çok şey yaparak uğraşıyorum.Kendini motive etmeyi bilmelisin.

WX bunu beğendi.
  8. WX

WX Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    yorumun için saol sorunum tam olarak da eski kol görüntüme alışmiş olmam aslında şu anki vucudum o zamana kadar çok daha iyi görünyor ama özellikle triseplerimin kısa gözukmesı e yağda gidince iyicekısalması beni huzursuz etti aslnda şimdi 2 halımın de fotosunu atacam

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:25 ----------

[​IMG] 1. resim hasta olmadan önce 2. resim hastalık sonu 1 ay spor yapamadım ve gunde tek ögün yemek ve doktorun verdiği ilaçlarla geçti 3 ve 4 de son halim.

Sayfayı Paylaş