Motivasyon icin 7 yardimci kurallar

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Ayta tarafından 5 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ayta

Ayta Özel Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Danimarka - CPH
    Kendini motive edemiyorsan 7 yardimci kurallar

1) Bugün basla!
    - Baslamak icin özel bir gün yoktur. Eger birazcik olsada motivasyon veya istek hissediyorsan, hemen basla!

2) Kolay basla
    - Yapabildiklerinle basla. Eger kosmak istiyorsan, yürüyüsle basla, veya apartmanin etrafinda bir kac kere kisaca kos.

3) Kendine yardimci ol
    - Yardimci aletlerinin hazir olmasini sagla – mesela kosu ayakkabilarin ve spor giyisilerin. Ilgini kullandigin zaman ve enerjiye ver, kosu hizina vs. degil. Eger hedefini asarsan, kendini ödüllendir.

4) Sporunu ögren
    - Antrenørlerle konus, dersler al, kitaplar oku, veya bir salona üye ol. Farkli antreman sekilleri ögren, ve sakatlanmanin önlemlerini ögren.

5) Dengeli ol
    - Vücudunu gerektiginde dinlendir, dengeli antreman yap. Bir hafta siddetli antreman ve diger hafta dinlenme gibi dengesizliklerden kacin.

5) Devam et
    - Baslarda kendini zorla, böylece aklini alistir. Kötü have ve can istemezlik evde kalmak icin neden degildir. Genede bir gün gitmemezlik yaparsan, bunu unut, ve ertesi gün antremanini devam ettir.

6) Spor hayatinin bir parcasi olsun
    - Herkese spora basladigini anlat. Yarislara katil, eger imkanin varsa. Baskalariyle antreman yap. Spora baslamak isteyenlere yardimda bulun, ve sporun sana verdigi güzelliklere her gün sevin.

Kaynak: www.iform.dk

begüm bunu beğendi.
  2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aslında motivasyonun nekadar kolay kazanılabileceğini anlatan faydalı bir başlık olmuş..

aksini süşündüğüm bir madde var oda şu ki ;
    ilk başlarda alıngan olabileceğiniz için gelişme sürecine girmeden spor yaptığınızı çevrenizdeki anlayışının kıt olacağını düşündüğünüz arkadaşlarınızla paylaşmayın..motivasyonunuzu kırıp konsantrasyonunuzu dağıtablirler..daha ilk günlerde bu riske girmeyin..tecrübeyle sabit her bünye kaldıramıabiliyor..

bayanların demotive olmamalarını sağlayacak bir gerçekte şu :

yağlardan kurtulmak sabır isteyen bir iştir..başladıktan sonra ortasında sabrınızı dağıtıp motivasyonunuzu kaybetmeyin..madem bu yola baş koydunuz kesinlikle geride kalan süreyi boşa harcanmış olarak addetmeyin..

buarada kaynak süper ama bişey anlamadım :)

begüm bunu beğendi.
  3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Güzel bir yazı, bir hitabe gibi şiir gibi olmuş + rep vermemek elimde değil teşekkür ediyorum :) .

4. Ayta

Ayta Özel Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Danimarka - CPH
    Diez, eklemene sevindim. Bu yaziyi danimarkaca siteden buldum. Burda (DK'da) spora pozitif bakmayan, ve motivasyonu negatif yolda etkileyen insanlar cok nadirdir - sahsen hic rastlamadim, ama bu tabi TR'dede gecerli demek degildir. (Bir eklemede benden: Apartmanin etrafinda kosmakda, belkide her yerde dogal görülmez :))

Centaur; tskler :)

5. selinciq

selinciq Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğr
    Yer:
    ist
    ewet motivasyon çok önemli.ben sırf motıvasyon olmak için baya kilolar aldıgımı bilirim.şimdi motivasyonum maxımum derecde.spor ve diete basladım.yehuuuuu

6. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    sizi tebrik ederim. doğru yola hoşgeldiniz...

7. NECATİ123

NECATİ123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güzel bir yazı teşekkürler motivasyon gerçekten bu sporda çok önemli...

8. selinciq

selinciq Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğr
    Yer:
    ist
    offf bıraktm dıetı yaa:(:( yok bnde azım yooooooooookkk::(:(:(:(

9. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg
    motıvasyon cok onemlı yaptıgınız her ısde motıvasyonunuzu kaybettıgınız zaman ummadıgınız sonuclarla karsılasabılırsınız

mesela ben sabırsızlanıp bench press ı 40 kıloyla 12 tekrar yaparken 60 kıloyla 12 tekrar yapmaya calıstım altında kaldım kılonun ve 60 kılo fıbısı olustu bende daha fazla agır kaldırmaya basladım ama 60 ı hıc ellemedım bench press de 55 den 65 e cıktım 60 ı duydummu acayıp moralım bozuluyo:(
    kendınızı motıve edın

bu yazdıgım ozellıkle 2. madde ıcındı :)

Sayfayı Paylaş