MOTİVASTON-KONSANTRASYON

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve virtual_insanity tarafından 24 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. virtual_insanity

virtual_insanity Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar forumun ne kadar faydalı ve dolu dolu olduğunu hepimiz biliyoruz bunu uzun uzun anlatmaya da gerek yok fakat bence forumda eksik olan bir şey var o da bir motivasyon ve konsantrayon altbaşlığı..forumda dayanıklılık başlığı bu konuya biraz da olsun yakınlık gösterse de bence yeterince tatmin edici değil...

bu sporun özünde zaten motivasyon ve konsantasyon var.öyle olmasa bu kadar vücutcu senenlerdir uğraşıp kendilerini bu spor için yemeden içmeden etmezlerdi...başka hiçbir sporcunun gelemediği gibi vücut geliştirme ile ilgilenen biri de motivasyon olmadan iyi bir yere gelemez...

zaten bu sporun en önemli iki sorunu bence;

1_)bilinçsiz çalışma ve beslenme
    2_)motivasyon eksikliği

türkiye derecesi de yapmış tanıdığım bir bodybuilding'çi bir keresinde salondan 1 hafta uzak kaldıktan sonra bench press'e oturduğunda şöyle demişti
    ---1 haftalık uzak kalma benı o kadar değiştirdi ki bu sporu niye yapıyorum diye bir sordum kendime
    tabi sporu bırakmadı ama kendini motive etmesi onu biraz zorladı neyse..

diyecegğm o ki bence motivasyon ve konsantrasyon başlığı altında bir bölüm açalım ve orada motivasyon sorunu yaşayanlarla buradaki hocalarımız ilgilensin dertlerini paylaşsınlar belki bu sayede motivayonlarını nasıl kısa sürelik de olsa tekrar kazanabileceklerini öğrenirler

"yaa 2 haftadır dambıl bile kaldırmıyorum sanırım biraz soğudum ama tekrar barbel curl'de 50 kilo kaldırmak istiyorum:)"tarzı şeyler yazar dertleşirdik hiç olmazsa....

hepimize hatta uzmanlara bile faydası olacağını düşünüyorum böyle bir paylaşma başlığının

siz ne düşünüyorsunuz?

umarım mod arkadaşlar bu konuyla ilgilenir eğer fikrimi beğenmedilerse de en azından bir yorum yaparlar
    kolay gellsin

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Basligini okudum,

Not ediyorum. Bazi calismalarimiz olacak, bence güzel fikir.
    Ekip olarak bu konuyu tartisacagiz.

Bir ara "Dertlesme" forumuda olur diye dusunmustum. Ama daha cok psikolik sorun yasayanlar icin (Kür sonucu)
    Bu forumda sadece misafir olarak mesaj atilabilinecekti. Yani "kimin" yazdigi bilinmeyecek.

Tessekürler
    /Despo

3. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Bencede cok ıyı bır fıkır, bır yandan da benım donem donem cok basarılı oldugum bazende cesıtlı sebeplerle
    yerlerde surundugum bır konu motıvasyon.

4. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    bende partnersiz çok motivasyon sorunu cekiyorum sanki ağırlıkların altında ezilcekmişim gibi hissediyorum.birinin bana "basarsın abi o neki" demesi lazım :D

5. virtual_insanity

virtual_insanity Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    mod arkadasa tesekkurler iyi bir pay7laşım olacağını düşünüyorum..
    nefeli bende oartnersiz bir ara tıkanıp kalıyordum arkadaşlarımı özendirdim 1 2 aysalona gittik ama baktım çalışmaktan çok muhabbet gırgır şamata o da çok kötü oluyor ona da dikkat etmek lazım..30 sanıye dinlenip sete gircem diyorum bir bakıyorum ooohoo 10 dakka gecmiş :shock: :shock: ama partner senin dedigin gibi insanı tetiklerse bence partnersiz çalışmaktan 2 kat daha etkili oluyor.yüksek kilolara korkmadan giriyorsun

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Dertlesme forumu acildi, motivasyon bu foruma dahil, isteyen baslik acabilir.

Saygilar

Sayfayı Paylaş