1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Morpheuss (yorum ve onerilerinizi bekliyorum arkadaslar..)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Morpheuss tarafından 26 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar,

oncelikle araniza yeni katildim, kurallarinizi okudum ve elimden geldigince uygun pozlar vermeye calistim(Flexor ve CENTAUR un yazdigi kurallar mesajindaki ornek resimler gibi, her ne kadar vucutlar arasinda daglar kadar farklar olsada:eek:). Ve, aslinda yeni baslayanlar bolumune acacaktim ama konu ac secenegini bulamadim, eger yanlis yere actiysam ozur dilerim, yetkili arkadas tasiyabilirse cok sevinirim ve hata ettiysem cok pardon.

Ve,
    Kendimi tanitayim simdi..
    Yas:24
    Boy: 1.83cm
    Kilo: 79.5

Daha onceden pek bir sporla ugrasamadim, biraz basketbol oynardim o kadar :$ Ama son 1-1,5 aydir ozellikle belim agrimaya basladigi icin yemeklerime falan dikkat etmeye ve vucuttaki fazla kilolardan kurtulmaya calistim. Aburcuburu kisip, asansor yerine merdiven kullanmaya ozen gostererek (zemin kattaydim ve 8 katta isim oldugunda dahi merdiven kullanmaya calistim hep) 1 ayda 2-2,5 kilo kadar verebildim.

Daha onceki halimin resmini koymuyorum cunku sitenin belirttigi formata uygun resim bulamadim. Ama karin ve kalca bolumunden oldukca farketti sanirim. Yinede yorum ve elestirileriniz icin 1-1,5 ay onceki halimi gormek isterseniz ve tabiki yetkili arkadaslar izin verirse ekleyebilirim, ama eger cok gerekli degilse istemeyinde rezil olmiyim yaw :D :p

Su anki resimlerim asagida (site formatina uygun degilse yinede soylerseniz duzeltebilirim arkadaslar), resimlerden sonra durumumu anlaticam en altta;

Arkadaslar bir suredir belimde cok agri vardi, ve bende asiri kilodan kaynaklandigini dusunup kilo vermeye calistim, spor degil ama cok hareket etmeye ozen gosterdim, abur cubur vs gibi seyleri kesmeye calistim ve 1-1,5 ay gibi bir surede 2-2,5 kilo kadar verdim.

Ancak bel agrilarimda degisme olmayinca doktora gittim. Derdimi anlattim, birkac testten gectim, rontgen istedi falan (nedense mr istemedi anlamadim??), sonuc olarak rontgeni bayagi bi inceledi ve "bel kaslarinin zayifligindan kaynaklanan agri" teshisi koydu, bu konuyla ilgili ayrintili bilgi yine bodyforumtr daki su mesajimdan alinabilir: https://www.bodyforumtr.com/vbforum/fizik-tedavi-doktor-sonucu-ve-t12161.html?p=118557#post118557

ve, tedavu olarakta birkac hareket verdi, bunun yaninda spor yapmam onerildi. Yuzme ilk onerilendi ancak :$ tmm korkmuyorum ama zaman yok diyelim :D diger oneri ise birkac hareket disinda vucutgelistirme yaplabilecegiydi. Bu hareketler yine yukarda verdigim linkte aciklanmistir.

Sonuc olarak vucut gelistirme yapmaya karar verdim, en uygunu buydu, ayrica guzel bir vucuda sahip olmak hayaliylede basladim ayni zamanda ;)

Ancak, gidebilecegim, bana uygun olan spor merkezinde aletler vs var, ancak hoca yok, yani cok uygun bir miktar para verip istedigim kadar kullanabiliyorum aletleri ancak ne yapiyorsam kendi basima yapmam gerekicek, alet var hoca yok yani :)

Bu yuzden bu forumdan kendime gore bir program hazirlamaya calistim, ama bu mesaji buldum;
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodye-yeni-ba-layanlar-1-t8672.html

Bu programi uygulamayi dusunuyorum, ama salonda yalnizim ve yapmamam gereken bir hareket varsa bilmiyorum? Deneyimli arkadaslar yardim edebilir mi? Bu programda yalniz yapmamin tehlikeli olabilecegi hareket(ler) var mi? Cunku gidecegim salonun vucut gelistirme aletlerinin oldugu salon bombostu, sanirim cok nadir giden oluyor:D

Birde, bu programin disinda uygulamami onerebileceginiz bir program veya sistem vs var mi? Cunku gercekten cok acemiyim, ve baska salonlara gitmeye camanim yok hic, cok yakin bir yerde gidecegim salon.

Son olarak agirlik vermem gereken bolgelerim nelerdir sizce? Lutfen degerli deneyimlerinizi esirgemeyin bendende,

Ve cok uzun bir mesaj oldugunun farkindayim, sabredipte sonuna kadar okuyan arkadaslarada ayrica cok tesekkurler,

herkese kolay gelsin

2. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar koydugum resim bazen calisiyo, bazen calismiyo, eger resim acilmadiysa actiginizda
    http://www.freewebs.com/neothelegend/

daki 2.resimden gorebilirsiniz, bir resimin icine birden cok resim ekledimde paintle :)

3. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Oncelikle hosgeldin diyelim bu spora. Bel durumun kisitlayici olabilir ama calismayla bu dezavantaji yok edebilirsin. O ornek programi uygulaman en dogru secim olucaktir.

-Salonda hoca olmadigindan bu hareketleri danisabilecegin bir kisi yok o yuzden en iyisi forumda(ki linkte yapilislari mevcut) o hareketlerin yapilislari ile ilgili resim/video lar var onlari iyice incele olmadi internette youtube da filan arastir.

-Diger mesajinda belirtmissin doktorun yerden agirlik alma ve yatarak kaldirma gibi hareketleri yasaklamis. Bu yuzden mesela bench pressi yapmaman gerekir makinada yapilan chest press de sanirsam ayni etkiyi olusturacaktir.Bu hususta doktoruna danisman ve ne yapman gerektigini ogrenmen en saglikli secim olucaktir.

- Ayrica onceleri nasildin bilmem ama su an icin bel/karin bolgesinde cokda onemsenicek miktarda yaglanma yok kolayca ustesinden gelinebilinir.
    Basarilar.

Morpheuss bunu beğendi.
  4. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    cannabis link gorunmuyor imageshacke ekle demis, ekliyorum:

Son düzenleme: 26 Ocak 2008
  5. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Boyun ve gögsün bu spor için çok iyi. Bel ve kilo problemin var biraz. Ama iskelet yapın güzel. Yağları yapıp da kas inşaa edersen kim tutar seni :D

6. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    kollar zayıf görünüo. yağları dert etme.güzel bi diyetle hepsini atarsın.

7. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yapmami onerebileceginiz bir diyet var mi peki :$

8. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    yağ,tuz ve şekerden uzak dur ve protein ağırlıklı beslenirsen fit bir vücuda ulaşabilrsn...

Morpheuss bunu beğendi.
  9. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    aslinda gereken her sey yazilmis, iyi bir diyet ve emek verirsen cabuk toparlanma ihtimalin yuksek, sekeri yagi ve tuzu minimumda tutup gec saatlerde karbonhidrat almamaya dikkat et. basarilar

10. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    cok tesekkurler dostlarim,
    dedikleriniz benim icin cok degerli, cok tesekkurler,

Not: resim eklerken dalga gecileceginden falan cekiniyordum cok, boyle bir yaklasik sergilemediginiz icin cok tesekkur ederim. Iyi calismalar herkese

11. ocacxalu

ocacxalu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Bulgaristan Varna
    selam..burdaki herkez mantıklı insanlar.dalga gecilecegini sanmiyorum hic bir zman..neyse diyet demişsin..herşey karşılıklı biliyosun bişey istiyorsan,ona birşey vermelisin..vücudunla bir anlaşma yap onu senden daha iyi tanıyan yoktur...
    aksam 6 dan sonra yemek yeme basta zor gelir ama 1 hafta sonra zaten sen yemek istemiyeceksin..sabahları zencefil çayı yap kendine aç karna biraz tadı acıdır ama....acaip faydalı...herkezin dediği gibi
    yağ,un,şeker tuz....sen bunları vücuduna verme oda sana yaza kadar ufak bi hediye versin :) kolay gelsin arkadaşım Allah yardımcın olsun..

12. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    zencefil cayi mi? himm tmm bulurum, tesekkurler dostum,
    insallah bir faydasi olur ya, yardimlariniz icin cok tesekkurler, hepinize

13. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    Bence de vücudun üst kısmı o kadar kötü değil .Belindeki yağları ertttiğin anda vücudun bambaşka bir hale dönüşecek.çayı şekerli içiyorsan şekeri tuzu kes.yağlı gılardan uzak dur ve tatlılardan malum.Yaza kadar istediğin duruma gelirsin

14. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    seker konusunda biraz sikinti yasiyicam sanirim..

kucuk cay bardagina 5 kesme seker atan biriyim.. kac bardak ictigimi hic saymadim bile :$ seker bu kadar onemlimi yaw :(

15. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Tatlandırıcı kullanabilirsin çay ve kahve için.

16. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    Bi arkadşaım vardı oda kupa bardağa 10taneden fazla atardı .çok çok fazla bir miktar ben 2 şekerle içeridm 1e indiridm şimdi şekersiz içiyorum zamanla alışıyor insan.Zaten yediğin diğer besinlerd eşeker mevcut çay kahveeyi şekersiz içmeye alışmalısın

17. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ben birsey daha sorucaktim, ama uygun forum bulamadim burda sorsam sorun olmaz sanirim?

ya burdaki ve internetteki bu sporla ugrasanlara bakiyorumda, ozelikle "biceps" ti sanirim? pazu kaslarinda yumru seklinde kas gorunuyor,
    ornegin..
    bununla ilgili merak ettigim 2 sey var..
    1) Bu nasil oluyor yaw? hangi hareketlere agirlik vermem lazim boyle yumru sekilde olmasini saglamak icin? Ya azicik bir belirtisi bile olsa boyle bir biceps in, inanilmaz gaza gelirim, inanilmaz motive eder ama bunu nasil yapabilirim ve baslangic izi dahi olsa ne kadar zamanda gorebilirim?

2) bu saglikli birsey mi acaba? yumru olarak gorunuyor iyi guzelde, kopucak gibi yaw :D yani bu o kasin saglamligini azaltirmi? yoksa yumru gibi olmayan duz gibi ama geniz bir kol mu daha iyidir? vucut gelistirenlere bakarak bunun yanitinin hayir oldugunu dusunuyorum ama, ne bileyim Allah korusun kopacakmis gibi geliyor? Boyle birsey mumkun mu veya kolay olabilecek birseymi boyle yumru gibi olursa?

18. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL

Sayfayı Paylaş