Moralim bozuldu...

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve bird1 tarafından 15 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bird1

bird1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sevgili arkadaşlar, boyum 1.65 kilom 60. 33 yaşında 2 çocuklu bir bayanım. Öğretmen olduğumdan fitness yapma imkanım sadece yazları , bu yüzden bi salona yazıldım ve yaklaşık 3 haftadır haftada 5 gün cardio ve ağırlık çalışıyorum. Aynısını geçen yazda yapmıştım ve güzel sonuç almıştım. Önümde 1 ay daha var. Fakat bu sene geçen seneki kadar hızlı ve güzel sonuç alamadım. O yüzden moralim bozuldu, özellikle göbek ve bel bölgesi çok incelmedi. Beslenmemi güzel uygulayamıyorum sanki . 57-58 kilo olmak ve sıkılaşmak istiyorum. Bana ne önerirsiniz? Ve nasıl bi beslenme uygulamalıyım? Son olarak forumu okudum fakat kafam karıştı pek anlamadım. Spor sonrası ne yemeliyim ?? Bana yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler....

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Forumdaki genel öneri spor sonrası basit şeker ve/veya protein alınması şeklinde olacaktır, bense iifym denilen yöntemi uyguluyorum ve daha esnek olduğu için takip etmem daha kolay oluyor. Bu anlayışa göre özetle antrenmandan önce ve sonra ne yenildiği değil gün içinde toplmada ne yenildiği önemlidir, vücut kompozisyonunu toplam kalori miktarı belirle. O yüzden muhtemelen günlük kalori ihtiyacınız 2000 civarındadır, sizin sağlıklı bir hızda kilo vermek için almanız gereken kalori miktarı 1500-1700 arası olacaktır. Ağırlık çalışıyorsanız günlük 120 gr kadar protein almanız gerekir (kilonun iki katı). Çok fazla matematik hesabına gerek yok tab, besinler.com sitesini ben çok beğenirim, birçok yiyeceğin besin değerleri yazar. Buradan sık sık yediğiniz yemeklerin besin değerlerini öğrenerek gereken şekilde beslenmenizi ayarlayabilirsiniz. Düşük kalorili ve bol proteinli besinler açısından tavuk göğüs, light ton, yumurta beyazı dostunuz olacaktır. Çeşitlilik katmak için yağsız kırmızı et arada bir alabilirsiniz ama kalorisinin daha yüksek olduğunu unutmayın. Proteinin sindirimi yavaş olduğu için daha uzun süre tok tutar, bunları lifli sebzelerle veya kepek ekmeğiyle yiyebilirsiniz. Bulgur pilavı makarna ve pirinçten daha uzun süre tok tutar ama aynı miktarda pirinç pilavı veya makarna da diyeti öldürmez.

Vermek istediğiniz kilo çok değil, rahatlıkla halledersiniz.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:02 ----------

Bu arada kas kütleniz çok yoğun değilse muhtemelen bel bölgesinde gözle görülür incelme için 57-58 kilodan daha aşağıya düşmeniz gerekecektir. Tahmini konuşuyorum, yanılıyor da olabilirim tabi.

Sayfayı Paylaş