MMA'dan anlayan yardım edebilir mi?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve boks tarafından 3 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. boks

boks Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Kickboks(Muai Thai) yapıyorum şuan, o da zar zor kendi imkanlarımızla eski bi kum torbası ve lapalar var.

Bulunduğum ilçede sadece Kickboks ve Güreş var. İmkanlar çok kısıtlı ikisinde de...

Geçenlerde bi hoca yeni bi boks salonu açacaklarını ve antrenmanlarına gelmemi istedi, aletler falan olacak hem boks alt yapısı iyidir vs vs dedi.

Sorum şu;

Kickboks(MuaiThai) + Boks + Güreş ve bunun yanında fitness yani ağırlık çalışmayı düşünüyorum. Mma için sadece güreş yeterli mi yoksa illa jiu jutsu da lazım mı?

Kickboks ve muai thai olmak üzere iki lisansım var. 15 yaşındayım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:26 ----------

Özür dilerim az önce farkettim konuyu yanlış yere açmışım... Taşınabilir mi?

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    838
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Konu taşınabilir mi bilmem ama soruya cevap vereyim.MMA için vuruşlu mücadele sporları ve yer dövüşü sanatlarında bilgili olman gerek , sadece bjj ile rakip seni gafil avlayabilir , sadece kickboks ilede ama bunları ileri düzey öğrenmen yardımcı olucaktır.Olabildiğince öğrenmeye bak hem vuruşlu olarak muaythai/kickboksta başarı göstermeye hemde güreş/bjj de ilerlemeye çalış.Tabi eğer dediğin gibiyse bjj eğitimi yoktur , İzmir'de bile zor buluyoruz.

boks bunu beğendi.
  3. boks

boks Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    imkanlarımız sınırlı maalesef.

4. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba Boks MMA için patlayıcı kuvvet Crossfit tarzı çalışmalar daha iyi olur + güreş ile desteklerden dahada iyi olur.. Daha fazlasıda zarar olur senin için ..
    Bence tek bir spor dalına yoğunlaşıp fazla yormadanda onu desteklemelisin
    Konularını takip ediyorum bence şuan için iyi gidiyorsun bozma..

boks bunu beğendi.
  5. Bonjaskyy

Bonjaskyy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Bjj olmadanda Mma yapılabilir ama bjj olmaması herzaman için senin bir eksikliğin olarak kalıcaktır onun için herşeyi 4/4lük yapmak daha dogrudur ama imkanın yoksa sen gene güreşini muay thaini yaparak elinden gelenin en iyisini yap.

boks bunu beğendi.
  6. boks

boks Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Sağol StoLen yardımcı oldun. Şu sıralar araştırıyorum zaten.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:25 ----------

Mma'nın zaten temeli bjj o yüzden büyük bi eksiklik olacak hakketten ama elimden geleni yapacağım.

7. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Şimdi iki branşta lisansım var demişşin lakin mesela salona gelen öğrenciye biz ilk ayda lisans çıkartıyoruz önemli olan ne kadar süredir ne kadar iyi yetiştirdigin.Bjj'siz Mma dersen olmaz kardeşim illa ki dövüş yere düşecek ve rakip avlayacak seni.Kickboksun yanına parantez içinde muay thai yazmıssın bunlar birbirinden ayrı sanatlardır.Sadece diz ve dirsek vuruşları var diyenler salonun önünden geçmemiş arkadaşlardır.Bokstakı 3 yumruk dedikleri olay zaten diğerlerini de kapsadıgı için pek sayma derim onları.Sağlam bir branş olacak ve yanında çok iyi bjj yani brezilian jijitsu olacak yoksa boş birde o antremanları evde yapamazsın güzel kardeşim başarılar

boks bunu beğendi.
  8. boks

boks Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38

Sağol kardeş yardımcı oldun.

Sayfayı Paylaş