Mma

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve selepne01 tarafından 24 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. selepne01

selepne01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    S.a 1.75 boyun 65kg biriyim yaklasık 7 ay kickboks wushusanda yaptım lisansımvar asıl istediğim MMA di ve bi salon buldum geçtim oraya ama bi federasyonu olmadıgı için beni çekmemeye başladı kendimi görebilceğim başarı segileyebilcem muay tahi ye geçip bi kariyer yapıp sonra mma devammı etsem yoksa direk MMA le devammı değerli hoclarımın büyüklerimin fikirlerine ihtiyacım var

2. Byoquzhann

Byoquzhann Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Tekirdağ
    Eğer MT ye Geçip Çalışcaksan Yan Olarak Güreş Gibi Bir Spor da Yapmalısın Arkadaşım MT Gercekten İyi Bi Spor Ama Dediğim Gibi Güreş Gibi Bir Sporda Yan Olarak Yapmak Zorundasın Sonrada MMA Geciceksen..

3. selepne01

selepne01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ikisine birden gitme gibi bir durumum yok malesef zaman kısıtlı muay tahi yi sadece maçlar için tecrübe için müsabıklık için aklımdan geçirmiştim ama kararım direk MMA den devam etme yolunda olcak bazı günler hocamla konustum böyle böyle antreman saatlerini arttırıp daha çok teknik çalısalım dedim şimdilik haftada bi antreman 4 saat yapıyoruz inşl ilerde haftanın 3 günüde 4saat salon antremanına cıkartıcam

4. BoDy41

BoDy41 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlis hatirlamiyosam istanbulda bir universitede mma vardi ancak 3 yada 4 dovus sanatinda teknik istiyorlar senin mna de iyi olman icin gures yetmez gures muay thai boks yada kickboks yaninada savunma sporu eklemelisin 7-8 dovus sporunu kapsiyo cunku mmA

5. Byoquzhann

Byoquzhann Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Tekirdağ
    Güzel dinlen ama =)

6. selepne01

selepne01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evt ama MMA malesef türkiyede daha bi spor olarak görülmüyo gerçi türkiyede futboldan başka sporda yok sanıolar ama adi neyse evt dedğine katılıyorum judo dan tutun boks a kadar kapsamlı bir çalısma lazım diger sporlara oranla müthiş bi konisyon lazım yerde güreş oldugu için patlayıcı güç güçte devamllılık lazım türkiyede istanbulda 2 yer dışında adam gibi MMA eğitimi veren bu işe baş koymuş kimse yok malesef istanbuldada oturmuyorum inşl yaz ları 1 aylıgına gidip oralardan eğitim almayı düşnüyorum kendimi geliştirmek açısından dinlenmeye gelince pazar günleri hiç bişi yapmıyorum diğer günler her sabah 7 de 1 saat tempolu bayır yukarı koşyorum

7. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    budokai do ya bak 4 olimpik branş boks tekvando güreş judo iceriyor twf.gov.tr

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    mma 'nın fısltı olmasının en büyük nedeni , bunun "abd " dışına çıkamamış olmasıdır...sebebini , olacakları vb çok önceden tartışmıştık...ama , yine de çok kısa özetleyelim...:

1) arkasında "ülke ,kültür, gelenek vb" desteği olmayan sistemler genelde hep zorlanırlar popularitetede...
    2) insanlar her zaman dünyada kültürle olarak " standing fight "ı , "garppling , ground fight "vb ye tercih ederler...
    3) bunun akademisi falan olmaz ...zaten, şampiyonların çoğu en az bir sistemde şampiyon olup , üstüne yine bu kulvarda ufak tefek manüpülasyonlarla şampiyon olurlar...
    zira , "hem beyin cerrahı , hem kardiyoloji ve hem de ortopopedist " olmaya aynı anda kalkarsanız böyle bi şey yoktur...:) :)

j.claude.er bunu beğendi.
  9. selepne01

selepne01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Aklısınız İSTANBULDA olmak vardı işte bide şöyle 8 9 yaşlarımda başlıcaktım herşey çok farklı olurdu

Sayfayı Paylaş