Mma

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve -pacman- tarafından 4 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. -pacman-

-pacman- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    MMA yani karma dövüş sanatları, ayakta ve yerde mücadele şansı veren bir dövüş sporudur.
    Çeşitli mma organizasyonlarında farklı kökenden sporcular, yaptıkları spora onun eksiklerini kapatan farklı bir spor ekleyerek karşı karşıya gelir. Örneğin: Muay Thai yapan biri ayakta(striking) yeterli olsada yerde olan açığını kapatmak için BJJ gibi bir grappling dalı çalışabilir. MMA' de genel olarak bakıldığında BJJ, Muay Thai, Kickbox, Güreş, Judo vb.. temelli sporcular görülmektedir. Yine Sambo(En başarılı sporculardan olan Fedor Emelianenko'da sambo çalışmaktadır.), tam temaslı karate stilleri de mma için uygundur.
    MMA sadece profesyonel olarak yapılan bir spor değildir. Amatör olarakta çalışabilinir.
    [​IMG][​IMG]
    Kendi bildiğim MMA eğitimi veren yerler:
    https://www.mma.com.tr/
    https://www.muratkazgan.com/
    ayrıca MMA ile benzer özellikler gösteren Kudo sporu için:
    https://www.kudo-tr.com/
    Ayrıca doğrudan mma eğitimi yerine mma ye yönelik bir şeyler çalışmak isterseniz, yukadar saydığım sporlarıda yapabilirsiniz.

Son düzenleme: 4 Haziran 2011
    ProteinCanavarı bunu beğendi.
  2. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle bir sporu ilk defa duyuyorum gerçekten. Bizimle paylaştığınız için teşekkür ediyorum:)

3. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    -pacman- ve joker23 bunu beğendi.
  4. -pacman-

-pacman- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    @ProteinCanavarı rica ederim. :)
    @estetik fenomen linkler için sağol ama Ertan Balaban ve ekibi ilk mesajdaki mma.com.tr linki kullanıyo diye biliyorum şuan. Murat Kazgan'ı da yazmıştım. :)

Gözümden kaçmış bir de UNİ-MMA var.
    http://www.uni-mma.com/

5. -pacman-

-pacman- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  6. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    -pacman- paylaşım için teşekkürler.Adana'da olmuş olsa bende gitmeyi düşünüyordum. :)

7. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    bir internet sitesi yok ama antrenörlük yaptığım, Beylikdüzü'nde bulunan Club Story'de de Onur Rumi hocamız hem mma hem de boks dersleri vermektedir...

8. -pacman-

-pacman- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    TheSingleWolf, Adana'da evet doğrudan mma eğitimi veren bir salon yok. Ama ilgileniyorsan, güreş,boks,judo,kickbox gibi sporlar mma için müthiş bir altyapı oluşturur. Zaten şuanki çoğu mma sporcusuda mma'den önce başka bir sporla başlamışlardır.
    MK #7, o taraflarda olupta mma'e merakı olanlara güzel haber.

9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    mma ,eğitimini mma olarak almanız "andersen den" masallara benzer...görünen o ki yakında " mma diploması dahi" verilmeye başlanacak bizde?!...((((

mma, ismi üzerinde olan bi şey "karma " ...hangii "ekol" ,hangi standart ,hangi sistem vb vb vb...bunun satndardı ne olacak?!...vbvbvb ...(((

10. -pacman-

-pacman- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ercan hocam, bence ülkemizdeki mma okullarının durumu okadar da kötü değil. Ama ilerde tabii ki mma yaptığını iddaa eden saçmasapan hocalar artıcaktır. Ayrıca sadece bu okulların derslerine girip, bu eğitimle dövüşebilmek çok zor. Ama insanlar bunun sayesinde amatör de olsa bi yere kadar mma öğrenebilir düşüncesindeyim. Ertan Balaban'da yanlış hatırlamıyosam bi videosunda buna benzer bir şey söylemişti.
    İyi çalışmalar hocam.

11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ))) teşekkürler...aslında iş farklı...hele ki artık "ufc" nin formatının iyice "strike ağırlığa "girmesiyle (ki bunun böyle olacağını yıllar önce de söylemiştik...) olay bu çerçevede değerlendirilecek...) bunun neden böyle olacağının sebebi de gayet açık, "kimse boğuşma ,yerde debelenme yani yer güreşi vb" görmek istemez...insanlar , bunu görsel bulmazlar...

mma nın ,en etkili vb olmasına gelince, bugünkü kuralları ile ,kısıtlamalar ile artık serbesti yönünden etkinliğini kaybediyor..(((

bizdeki mma durumu ??!!...))))))))))

12. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    zaten ben zannetmiyorumki mma eğitmeniyim diyen hiç kimse ilk etapta yer dövüşü göstersin... önce boks, kick boks ve brazilin jiu-jitsu vs. eğitimi verir... zaten ercan gürgözenin dediği gibi adı üstünde mixed martial arts... bu yazdıklarım yanlış anlaşılmasın ben bu işin eğitmeni yada öğrencisi değilim sadece gözlemlerimi yazdım... bi yanlış varsa düzeltin lütfen...

Sayfayı Paylaş