MMA Başlangıç / Salon önerisi.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve s7evenDaddy tarafından 5 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. s7evenDaddy

s7evenDaddy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Selam arkadaşlar, geçen yaz 3.5 aylık fitness deneyimim oldu ve açıkcası sadece ağırlık kaldırıp durmak beni tatmin etmedi diyebilirim.

17 Yaşıma 5 ay sonra giricem ve MMA Sporunda kendimi geliştirmek istiyorum gerekirse musabık olup profesyonel olana kadar ciddi düşünüyorum.
    Fakat vucudum oldukça ham MMA Ağır bir spor biliyorum sizce ilk Kick boxtanmı yoksa muay thaiden mi başlamalıyım, Ben kick box düşünüyorum çünkü muay thai'de MMA kadar ağır bir spor.

Şu şekilde olabilir
    6 ay kick box ardından 6 ay Muay thai sonrasında taekwondo olabilir tabi bu işte bilgili olmadıgım için taekwondo yerine direk MMA Eğitimide olabilir.

Sizce nasıl başlamalıyım ve nasıl bi yol ilertletmeliyim önerilinizi bekliyorum.

Bu arada konumum İstanbul avrupa / Terazidere tarafı etrafta olmasada olur lakin en azından metroyla yada kolay ulaşım sağlayabiliceğim bi salon'da önerebilirseniz sevinirim.

İyi forumlar

Son düzenleme: 5 Mayıs 2016
  2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Spora taekwondo ile başlamış birisi olarak şunu diyeyim. Taekwondonun sana MMA için yararı olmaz. Hem de hiç yararı olmaz.
    MMA de, belirleyici olan minderdir genelde.
    Doğrudan MMA e başlamak istemiyorsan, kick boks ile başla judo ya da güreş ile devam et (İyi bir hoca bulabilirsen Jiu-jitsu daha iyi olur)

3. s7evenDaddy

s7evenDaddy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Cevabın için teşekkür ederim. Bende kick box ile başlamayı dusundum şu an vucudum oldukça Ham tekme,kondisyon vesaire öğrenmem gerekebilir. Ve Dediğiniz gibi güreş olabilir mmada yere devirmekte önemli.
    Cevabın için tekrardan teşekkür ederim

4. tlhckir

tlhckir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam ne yaptınız ben de düşünüyorum önce judoya gitmek istiyorum fakat mma aklımı çeliyor hayatımda hep kara kuşak olmak istemişimdir müsabakalar çıkmak istemişimdir.Sizce sadece judodan mı ilerlemeliyim yoksa hem judo hem muaythai mi yapmalıyım.2si çok mu ağır olur?

5. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Bjj tavsiye ederim ben 1 sene boks yaptım şimdi 2 aydır bjj yapıyorum Bjj MMA de çok etkili çok zevkli ve kapsamlı birdövüş sanatı.Ama bjj de siyah kuşak olmak çok zor 20 30 yılını alır siyah kuşak olmak bjj ' de .MMA de bjj boks muay Thai çok etkilidir . Striking muay Thai birsekilde öğrenilir ama bjj öğrenmek zaman olur .Önerim bjj ile ilgilen sonra üstüne boks ve muay Thai ekle . İkisi birarada olur ama hem zaman hem para hem de psikolojik olarak ikisini beraber yürütecek disipline sahip olman lazim

Sayfayı Paylaş