Minoxil Forte (%5 Minoxidil) Erkekler İçin Saç Büyümesini Uyarıcı Sprey

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve demircan256 tarafından 29 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Piyasada %5 minoxidil içerikli yanılmıyorsam İran menşeili ( FDA dan onaylı olduğu söylenen ) ürünlerde var. 6 Kutu ürün 120 TL civarında (6 Aylık Kür). Eczanelerdeki Minoxil'e nazaran gayet ekonomik. Fakat etkileri birebir aynımıdır orası soru işareti. Denemek isteyen varsa alternatif olarak aklınızda bulunsun.

Pappy, Big_Hammer ve demircan256 bunu beğendi.
  2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Evet each ; bende araştırdım varmış..ancak bu tarz bir ürün için riske girmeye değmez sanırım..kaldıki kullanıp kullanmama açısından eczaneden alınan ilacı bile bayadır düşünüyoruz :)

3. emrah2022

emrah2022 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim bu konuya yazmıştım 1. sayfaya bakarsan konu hakkındaki yorumlarımı görebilirsin, selametle. :)

demircan256 bunu beğendi.
  4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Pardon ya kendi konumu unuttum ..kusura bakma..;)

emrah2022 bunu beğendi.
  5. emrah2022

emrah2022 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Ben hep şunu söylüyorum, bıraktıktan sonra eskisi gibi oluyormuş diyorlar ya.Sonuçta bu sağlık, psikolojik olarak daha ağır basan bir sağlık sorunu olsa da.Eğer bu ilaç saçların dökülmesini ciddi anlamda önlüyorsa gerekirse bir ömür boyu kullan nolcak, saç ektirdikten sonra daha mı iyi görünücek sanki.Ben bu ilacın mümessili yada savunuculuğunu yapan biri değilim, sadece tecrübelerimi paylaşıyorum.Doktora bile gitsen saç üzerine, adam direk minoxil kullan diyor ki hemen hemen hepsi bu ürünü tavsiye ediyor.

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Eyw ; Emrah...siparişi veridm beklşyorum başlicam kullanmaya...bakalım hayırlısı artık..kullanım şeklini sana danışcam...mesela günde2 kez 5 sıkım deniyor..v.s v.s..daha detaylı anlatırsın bana...

7. emrah2022

emrah2022 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam kardeşim mesele değil hertürlü destek tam destek.Burada birbirimize yardımcı olmak için varız.Zaten kullanmaya başla 1 aya kalmaz farkedersin saçlarındaki değişimi ama şampuanında çok önemli onuda söyliyeyim buradan.Tek bir şampuan kullan başka bir şey sürme saçına ve doğru şampuanı kullan.Ben klorane diye bir şampuan var onu kullanıyorum çok başarılı yani. Ben her ay 50 tl falan veriyorum bu ilaca ama artık sigara almak gibi birşey oldu yani, verdiğim para hani havaya gidiyormuş gibi bir durum hissetmiyorum.Alışkanlık gibi birşey işte. :D Selametle.

8. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    gözle görülür bir etkisi var demircan256 ilk başlarda çok güzel geliyor herşey süper 4 ay kullandım sonra bıraktım cunku doktor bana bu kadar kullancaz dedi sonra baktım dökülme yine basladı bi 4 ay daha sonra tekrar baslayınca cok taktım kafayı hic kullanmamıs gibi doktora gittigimde minoxil tedavisinin zaten böyle 4 ay 2 tüple geçiştirilmeyeceği bunun en az 2 yıl aralıksız kullanımı bunun yanında 2 yıldan sonra belki takiben 6 ay daha gerektigi bununla beraber bile garanti olmadıgını söyledi isterseniz alın ama söylüyorum yaşadım şimdi minoxilden önceki halimden daha dökülmüş durumda çünkü araştırdım biraz kafayı yordum.sacların dökülmesini önleyen hormonu bastırıyormus.bırakınca hormonda bir azma vs :) daha fazla dökülme gibisinden.doktorda onayladı.siz bilirsiniz arkadaşlar...

9. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

Androgenetic tipi saç dökülmesinin nedeni DHT (dihidrotestosteron) nin saç köklerinin beslenmesini ve saçların gelişmesini engellemesinden kaynaklanmaktadır. DHT yi baskılamak için de Propecia veya proscar (finasterid) almanız gerekmektedir. Günlük 1mg finasterid DHT yi yaklaşık %60 oranında bloke eder. Fakat bu ilacın jinekomasti , ereksiyon sorunları gibi yan etkileri de bulunmaktadır.

Pappy, onbir, demircan256 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    yanlız benim bildiğim kadarıyla DHT testesteron hormonu ile alakalı bir hormon, testesteron seviyesi düşünce kas gelişimi yavaşlamaz mı?

Bugün tanıdığım bir eczaneye gittim, bu tarz konularda da bilgisine güvenirirm, nedir dedim bu minoxil;
    Minoxil eskiden kalp rahatsızlığı olanların kullandığı bir ilaçmış, ancak zamanla bu ilacı kullananlarda yan etki olarak saçlar güçlenmeye ve saç olmayan bölgelerde saç çıkmaya başlamış, evet gerçekten etkiliymiş, ancak bıraktıktan sonra tekrardan dökülmeler başlıyormuş. Erkekler %5'lik serumunu kullanıyor, ve fiyatı 50 tl civarında, 5-6 ayda etkisi görülüyormuş, maksimum verim için 12 ay kullanmak gerekiyor. (600 tl) Şöyle bir düşününce buna verceğim para yerine 2500-300 tl'ye saç ektirirm daha iyi gibi, çim adam gibi oluyorsun evet ancak aha döküldü dökülecek triplerine girmiyorsun.

11. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    iyi hoş diyorsun ancak..2500-3000 liraya sağlıklı vede sağlam bir saç ekimi yapacağından eminmisin :) ben pek sanmıyorum...

sağlıklı ekimyapacaksan her bir saç teli fiyatı 1 euro dan bahsediliyor...Kaldıki ben ekim yaparsam işe gidemem...yapanlardna biliyorum rahat 10-15 gün işe gidemezler..kafaları fena oluyor ayrıca saçı 2-3 numaraya vurmak gerekiyor v.s v.s....

12. emrah2022

emrah2022 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Saç ektirmek derken, amerikada bir uygulama yapılıyormuş, benim sürekli gittiğim berber bahsetti bu durumdan.Adamlar saçlarından 2 3 tel alıp bunu klonluyormuş birebir kendi saçından çoğaltıyorlarmış ve türkiyede ekim yapılması mümkünmüş.Mesele normal teknikte saçının diğer kısımlarından alınan saçlar ekiliyor böyle olunca da saçlarının sayısı üst kısma ya yetmiyor yada yan ve arka kısımlar çok seyrek kalıyor.Klonlama tekniği güzel ancak biraz maliyetle 10.000 $ civarı bir rakammış ki bu talep ettiğin saç teli sayısına göre değişiyor.

13. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    wala kişiden kişiye göre değişiyor onunda etkileri, kimisinde tutarken kimisinde tutmuyor, iyi araştırmak lazım tabiki. Arkadaşım yaptırmıştı, kaliteli biryere gittiğini düşünüyordu, o bana 2500-300 tl arası demişti, bu işi 1000 tl'ye yapanlarda var tabi, onlardan sakınmak lazım. Ekim sonrası görüntü konusunda seninle hem fikirim, resmen kafa derisi kabuk bağlıyor, bende insan içine çıkamam açıkcası öyle. Arkadaş bayram tatiline denk getirmişti, mantıklı.

14. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    bakın bu bir arkadaş..tanımam etmem ama biraz fikir almak maksatlı ekledim...bilgi verdi..adamın düzenli olarak verdiği bilgiler mevcut...bu kişiden biliyorum..pahalı olduğu...

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002935078798

ben ekme taraftarı değilim..kullanıcam minoxili..bakalım işte biraz daha bekliyorum...

15. emreefendi

emreefendi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    minoxil'i yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum ilk kullanışımdan sonra 6 ay geçti saçlarım tamamen yerine gelmiş gibiydi bir süre ara verdim ve saç uzattım 6 ay kadar farkettimki tekrar dökülme başlamıştı ve çok ciddiydi şimdi 4. aya başladım ve dökülmeyi gerçekten durdurdu. yan etkilerini hiç görmedim açıkcası çok araştırdım bu konuyu söylenen yan etkiler daha çok finasterid içeren ürünlerde ortaya çıkıyor minoxilin tek etkisi saç köklerindeki kılcal damarları uyarıp kan dolaşımını artırması ve saçların beslenmesini sağlaması ama kesin sonuç değil sürekli kullanman gerekiyor minoxil'i. ama sorun olmaz diyorsan parası ve zahmeti bence gönül rahatlığıyla kullanabilirsin topikal bir ürün sonuçta hormonları etkilemiyor

muladhara, Big_Hammer ve demircan256 bunu beğendi.
  16. ozguraksoy9134

ozguraksoy9134 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Minoxidil şampuanı bende kullandım Isparta süleyman demirel üniversitesin'de okurken ısparta'nın suları çok kireçliydi streslede beraber saçlarım iyice dökülmeye başaladı bu duruma iyice moralim bozuldu internetten çözüm aramaya başladım napabilirim diye minoxidil şampuanı duydum ama güvenemedim bir gün berberdeyken bir abinin kullandığını ve çok men-mnun olduğunu duyunca denemeye karar verdim şuan saclarım eskisi gibi sık ve gür çok memnun kaldım teşşekürler Minoxdil Şampuan

17. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    aynı üründenmi bahsediyoruz acaba...çünkü benim bahsettiğim şey şampuan değil..sprey...

sadece bir şampuan'ın bahsettiğiniz etkileri vereceğine inanmıyorum..eğer gerçekse...şampuanı alıp normal şampuan olarak kullanmak en mantıklısı olacaktır...

18. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    abi, sen bırak saç çıkartmayı filan, yakışmaz sana. zaten bodyci adamsın, saçları sürekli 3'e vur bide kirli sakal bırak tamam işte :D

19. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Yavuz :D...işi,m gereği o dediklerini yapamıyorum...hergün traşlı işe gitmek...şart...bahsettiğin tarz en sevdiğim tarz ..ancak ..2 numara traş..ve sinekkaydı traş..ile salatalık gibi oluyorum :)...

yoksa ne işim var benim saçla başla..alan almış..satan satmış ;)

yoksa her idmandan sonra duşu aldıktan sonra tarama derdi olmaz v.s v.s...oooohh..keşke olsadı öyle bir imkanım...

R10 bunu beğendi.
  20. acemi Jojuk

acemi Jojuk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Rize

Sayfayı Paylaş