Minoxil Forte (%5 Minoxidil) Erkekler İçin Saç Büyümesini Uyarıcı Sprey

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve demircan256 tarafından 29 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Selam arkadaşlar...

Ben bugün cildiye uzmanına gittim( uzmandemek ne kadar doğru bilmiyorum çünkü asistan dı sanırım) saç dökülmesi için sorunum olduğunu belirttim ve bana başlıktaki ürünü yani Minoxil Forte saç spreyini önerdi...sgk karşılıyormu dedim..kozmetiğe girdiği için hayır dedi..v.s..neyse..peki dedim ne kadar kullanmam gerek dedim..en az 6 ay düzenli kullanmam gerektiğini söyledi...

her bir kutusu 1 ay gidiyormuş..ortama 6 kutu kullanmam gerekli...

kutusu 52 tl...

şimdi mesele para değil..ben bilginiz olsun diye yazıyorum..

biraz arştırdımda...birçok yerde erkeklik elden gider diyorlar..sanırım anladınız....

bazı yerlerde ise meme büyüemsi yaptığını okudum...

ama çoğunluk erkeklik olayı ile lgili...

acaba burdakilerden bu ürün hakkında bilgisi olan kişielr varmı..sonuçta bu forumda kimyacı birçok arkadaşımız var belki bilgi leri vardır...

şimdi kel kalmayalım diye erkeklikten olmayak duh

sultanmehmed ve legolas246 bunu beğendi.
  2. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Saç dökülmesi bu aralar benimde canımı sıktığından ilacı araştırdım.Demircan internetten bir kaç sitede ki yorumları okudum ve benim anladığım ürünün kesinlikle işe yaradığı.Yani ürünün işe yaradığı bir gerçek.Fakat benim kafamı karıştıran çoğu kişi diyorki bıraktıktan sonra yine dökülmeye başlıyor.Kimisi de yan etkilerinin görünür olmasa da baya fazla olduğundan bahsediyor.Ürünün presküpüründe karaciğer ve böbrek yetmezliği olanlar kullanmasınlar diyor.Bizimde zaten karaciğere ne kadar yüklendiğimiz belli... Bu yüzden bize çok uygun bir ilaç değil sanki.

Ancak senin söylediğin yan etkinin tamamen söylenti olduğunu söylemiş kullananlar.Hiç biri öyle bir yan etki görmemiş. Eğer senin kafandaki soru işareti sadece buysa bence kullanabilirsin.Fakat ürün belkide testesteronu baskılıyordur.Eğer öyleyse bu da v.g için büyük handikap.

Kullananların çoğu 2. haftada saç tellerinin kalınlaştığını ve saçların gürleştiğini söylemiş.Ancak yeni saçların çıkması için en az 5 ay kullanmak gerekiyormuş.Şu anda benim kafam çok karışmış durumda, en azından 1 kutu alıp denemek istiyorum.Eğer karar verip alırsam bu başlık altında yazarım etkisini.

Big_Hammer ve demircan256 bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    legolas;

Ben birçok kısmını yazmadım..ürünile ilgili bilgilerin..

evet dediğin gibi karaciğer olayı var...ama bu benim ,için sorun değil..şöyleki ; ortalama 1,5 yılı geride bıraktım vg sporunda ve geçen 2 hafta oldu kullanmaya başladığım suplmenet sadece protein tozudur..kaldıki kullandığım ölçek sayısı 10 olmamıştır diyebilirim..özellikle bu hafta haslıkla geçirdim o nedenle az oldu..zaten ben idman günleri sadece kullanıyorum protein tozunu...bu arada protein tozunuda doktora danıştım..deidm olurmu bir zararı ,sonuçta aynı nda kullanıcam..yok dedi hormon almadıktan sonra sıkıntı olaz..burdaki hormon sanırım stereoid oluyor...oda olmadığına göre sıkıntı yok diyorum kendi açımdan...

zaten doktorda belirtti 6 ay kullanmadan yararını göremezsin diye..hatta püskürtürken alına gelmemesine dikkat et dedi bende..yok artık hocam ordadamı çıkar yoksa..gülerek evet aynen öyle dedi...

bioxin' nazaran daha iyiymiş...

hemen eczaneye gidip sordum..oda önerdi..sonra bioxinden sonra çıkımış dedi...ama netten baktım..daha önceden kullanılan bir ürün olduğunu öğrendim...

tek korkum..erkeklik sorunu oluşacağı dır ?

aynen bende burdan paylaşmak isterim sende paylaşırsan sevinirim..deneyimleri olumlu ve olumsuz gelişmeleri...

sultanmehmed bunu beğendi.
  4. emrah2022

emrah2022 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Ben kullanıyorum 3. kutu olucak şuan. Normal de saçlarımı yıkadığım zaman böyle lavabo saç olur du hep yada saçımı çektiğimde bayağı gelirdi elime.Ancak şuanda saçlarım hiç dökülmüyor desem yeridir yani hiç bir dökülme olmuyor, olsada çok nadir buda doğal bir süreç zaten.Saç kökleri güçleniyor ve seyrelmiş yerler gürleşmeye başlıyor eskisi kadar göze batmıyor yani.Bana sorarsan muhakkak kullan, ben hem minoxil aldım ve yanında klorane adında iki tane şampuan var fransız malı eczanelerde falan bulabilirsin, biri kepek diğeri de saçları kuvvetlendirmeye yarıyor.Şuan iyi gidiyor yani saçlarım böyle coştu falan değil ama en azından dökülme durdu ve saçlar güçlenmeye renk tonu bile koyulaşmaya başladı.Bana sorarsan hiç vakit kaybetmeden bu ilacı kullanmaya başla derim çünkü bu minoxil den daha etkili bir ürün ne yazıkki piyasada yok.Bunun yanında erkeklik hormonundan bahsetmişsiniz, şunu söyliyim bu ürüne rakip bir çok ürün var bu sebepten spekülasyon olarak da haber yapılıyor forumlarda yada internet sitelerinde, ben böyle bir etki yapacağına ihtimal vermiyorum sonuçta bunu belden aşağı kullanmıyorum kafamıza sıkıp biraz saçın dibine yediriyoruz bu kadar.sabah akşam kullan bak nasıl oluyor, en azından dene yani çok şey kaybetmezsin en fazla 200 lira paran gider, ki bu ürün bu dökülmeyi önlüyorsa ameliyat olmaktan ekim olmasından daha iyidir çünkü kendi saçın ve doğal haliyle büyüyor, ekim olduğunda ise yapay olduğu gözden kaçmıyor ve biton paran bi ton zamanın gidicek. :) Selametle umarım yardımcı olabilmişimdir.

Big_Hammer, Pappy ve demircan256 bunu beğendi.
  5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    emrah ;

Kullanan birine rastlamak çok iyi oldu.. tabi biraz dha abekleyip çoğunluğa göre hareket etmek istiyorum...

erkeklik muhabbeti ; ..benim ALLAH'a şükür 2 çocuğum var zaten bundan sonra olmasada olur gibi saçma birşey de dmeek istemem..ancak; yinede sağlam kazığa bağlamak istiyorum işte...

bahsettiğin ekim işi zatan bayaa pahalı vede dediğin gibi pekte doğal görmediğim bir olay...

1 adet saç teli 1 euro diye biliyorum eken biri ile muhabbetim oldu...ayrıca dayı oğlu ortalama 5 yıl oldu ekti..o zmana enseden alıp kel olan yerlere ektiler...ama inanırmısın..aynı çim adam gibi duruyor..

şimdi bu ürüne bende sıcak bakıyorum...yanında birde sağlam bir şampuan veya sabun ile en az 6ay devam etmek istiyorum...

doktor dedi bu ürün direk yani %100 birdaha dökülmeyecek gibi durdurmaz dökülmeyi..sadece 5 yılda kel olacaksanız bunu 10-15 yıla çıkartır bu ilaç...

asıl mesele 6 ay kullanıp bıraktıktan sonra...ilk günkü hale geri dönüş oluyormuş...orası kurcalıyor beynimi...

bakalım bekliyorum ve karar vericem en kısa zamda...

teşekkür ederim...

emrah2022 bunu beğendi.
  6. keshh

keshh Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bu erkeklik meselesi çok komik :D

minoxil ile onların hiçbir alakası yok. Yazanlar farklı amaçlarla yazmıştır büyük ihtimal ;) ben 2 tüp bitirdim . Saçlarım öyle kalın olduki hayretler içinde takip ettim 2 ay boyunca. Sonra 2 hafta bırakmak zorunda kaldım ve tekrar başlayacağım bir kaç güne. Saçlarım seyrelmişti ve çok acayip ince telli olmaya başlamıştı. Seyrelme dediğim ise artık görünür hale gelmişti nerdeyse. Kullandıktan sonra bütün sorunlar gitti. 2 hafta ara verdiğim dönemde ise dökülme olmadı ama kaşıntı oldu biraz.

Başlangıç olarak şunları söyleyeyim. Saçlarını usturaya vur.Hemn ardından 2 hafta kullan ve tekrar usuraya vur. sonra düzenli olarak devam et kullanmaya. Saçların zaten çok çabuk uzuyor . 6 ay içinde saçların 3 numara seviyesinde olsun ve sonra istediğin şekilde uzat ama 1 yıl boyunca kullan. Farkı çok çabuk göreceksin. Dökülme başlarsa bırakınca bence sıklık derecesizni azaltarak kullanmaya devam et. Pişman olmazsın.

Pappy, demircan256 ve emrah2022 bunu beğendi.
  7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    keshh ;

İnşallah dediğin gibidir ancak sende daha 2 aydır kullanıyorsun..asıl mesele 6 aydan sonra bıraktıntan 1-2 ay içindeki değişimler neler olacak?

erkeklik meselesi dediğim gibi nette araştırmalarım sonunda rastladım...keşke doğru olmasalar...

8. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Bıraktıktan sonra sacın daha hızlı dokuldugunu okumustum bende..
    bende kullandım genetık olarak sac sorunu var ..
    ben dıger arkadaslar gıbı 1 aylık kullanım sonucu fark goremedım..
    ne alaka bılmıyorum ama kulagımda kabarcıklar olustu doktor a gıttım alerjık tahrış olmus gıbı bsyler demıstı verdıgı krem ı kullandım ve mınoxıl ı kestım sonra da gecti..
    erkeklıkle ılgılı bsy duymamıstım duysam zaten kullanmazdım eger oyle bı etkısı varsa bnce kullanmaya degmez..
    Sac dokulmesının etkenlerı arasında fazla testodur =) (kızlar belkı de kel erkeklerı bu yuzden sever =)) )

demircan256 bunu beğendi.
  9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Sebde haklısın Jackal...ama kulağındaki olay tamemen kafana sıkarken sıçramış olmasıdır...doktor bana saçlarına püskürtürken alnına dikat et demesi demek bundanmış :)

bakalım karar veremedim daha..bekliyorum...

10. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Bioxin kullanan bir arkadaşım kullanmaya başladıktan sonra mükemmel sonuç aldığını ancak bıraktıktan sonra eskisinden daha kötü dökülmeye başladığını söylemişti, şuan için saçlarımdan memnunum ancak genetik olarak ilerde dökülceğini de biliyorum, o yüzden kendim hazırladığım besleyici karışımlar kullanıyorum. Bu ürünü kullanıp uzun süre önce bırakan arkadaşlar varsa görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim.

11. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Biox'ine nazaran daha iyiymiş..bunu hem doktor hemde eczacı söyledi...tabi bunlara itibar etmiyorum..sadece kullanan kişiler bilirler yarar ve zararlarını...

evet aynen bende bekliyorum umarım çıkacaktır..kullananlar...

conicon bunu beğendi.
  12. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    Benım kafada saçkıran vardı kucukken 5 ay felan oldu doktora gideli bunu vermişti. Hiç prospektüse felan bakmadım , banada 6 ay kullan fakat 1 fıs sık zaten 6 ay gider demişti. 1 -2 ay anca kullanabildim onuda çok programlı değil haftada 1 kere felan unuttugum oluyordu. 2 gün önce doktora gittim . Saç çıkmaya başlamış kökler çıkmış dedi. Devam edicem şimdi ona.. yan etkileri hakkında bilgim yok prospektüste mi yazıyor bilmiyorum ama '' firmalar en ufak bi etkiyi bile oraya yazmak zorundalarmış , bişey olursa başlarını kurtarabilsinler'' diye her söylenen olacak diyede birşey yok yani.

Pappy ve demircan256 bunu beğendi.
  13. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Meme büyümesi (Jinekomasti) ve ereksiyon sorunları genelde finasterid içerikli ilaçlarda daha fazla görülüyor. Minoxidil içerikli ilaçlarda bu oran daha azdır. Bu tür yan etkiler ancak yüksek dozlarda görülebilir.

Big_Hammer, Pappy ve demircan256 bunu beğendi.
  14. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Valla içimi ferahlattın desem yalan olmaz..daha sıcak bakmaya başladım ..eyw;)

evet aşırı dozda olabilir belki...ancak bu ürünü zaten günde 2 defa istenilen yere 5 püskürtme olmak şartıyla sabah-akşam olmak üzere kullancakmışız...

yani önerilen kullanım şekli bu oldupğuna göre..ve fazlasını yapmaz isek sanırım aşırı doz olmamış olur değilmi.?

15. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    genetik olaraktan tuhaf genetigim var sülalede 3 te 2 si kel ama kel olanlara sordum hepsinin +45 yaşta dökülmeye başladıgını ögrendim benimde büyük ihtimal +45 te felan dökülcek tamer karadaglı bir örnegimiz :) geçenlerde rutin kontrole girdim kanda kan gazında sorun çıkmadı organlar gayet normal cıktı. minioxil çok iyi bir marka kullanmadım ama herkes öneriyor ben kullanırsam %100 minioxil kullanırım en son kullanacagım şey ise bioxin çogu kişide ters etki yaptıgını duydum

16. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Aynen hiç kullanmadım..sadece şampuanı kullanmıştım..ama kullananlar yararlarını sayamadı bana :)..evet şu anda en önde duran ürün bu ürün bakalım hayırlısı...

17. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    kullanma bittikten sonra eskisinden daha kötü oluyor bosuna girmeyin bu ise...

18. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Kullandıysan bilgilerini paylaşırsan sevinirim.....neye dayanarak söylüyorsun...nasıl eksileri oluyor...ne kadar süre kullandında bıraktın..kaç ay sürdü kullanımın ve bıraktıktan ne kadar sürede eskisiden kötü oldu ....

19. emrah2022

emrah2022 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman bizde kullanmayı bitirmeyiz. :)

20. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    emrah; sen başladınmı kullanmaya veya kullanıyomusun ?

Sayfayı Paylaş