Minimum yağlanarak büyüyebilmek.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve C4N tarafından 24 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. C4N

C4N Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Selam herkeze,

3 sene taekwon do yaptıktan sonra 2 sene ara verdim. Sonra spor salonuna kayıt olarak tekrar sapor hayatına giriş yaptım. Bugün, spor salonuna kayıt olalı yaklaşık bir sene oldu. Vücüt geliştirme adına, çalışma olsun beslenme olsun birçok tecrübe edindim. Hatalar yaptım. Başladığımda 74 kg ydim. 79 kg ye çıktım. Sonra define programı ile 68 kg ye indim. Boyum 174. Yaşım 18. Yazın 2 ay kadar bıraktım sporu vücüdu dinlendirmek amacıyla ( 2 ay biraz uzun bir süre bilyiorum). Alkol ve yağlı besinlerin tüketimi arttı tabi ama cidd bir kg artışı olmadı. 2 kg en fazla aldım.

29 eylülde üniversite okumak içni Londra ya gidiyorum. Amacım 2 sene boyunca hacim çalışmak yani yazında olsa büyümek istiyorum mümkün olduğu kadar.
    Ama beslenmede sıkıntılarım var yani şimdi başladığımda kas yapıcam diye yiyeceklere gereğinden fazla abanıp fazladan yağlanmak istemiyorum, ve bununla beraber çalışmalarımı karşılayacak kadar yemek yemek istiyorum.

Derdimi tam anlatamamış olabilirim kusura bakmayın.

İstediğim yiyecek ve supplementleri istediğim kadar alacak durumum var çok şükür. Şimdi öğrenmek istediğim sezon dışı çalışırken (hacim-hipertrofi) MİNİMUM yağlanarak MAKSÜMUM kas hacmine ulaşmak için beslenmemi nasıl ayarlamam gerektiği.

Bana bu konuda yardımcı olanın 40 yıl kölesi olurum =P

Kas hacmi alınırken ister istemez biraz yağlanma olacağını biliyorum ama işte yağlanmayı minimumda tutup kas gelişimini maksimuma basıl çıkarırım?

Teşekkürler.

2. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    forumda çeşitli diyet örnekleri var, onları okuyarak genel bir izlenim sahibi olman mümkün.

3. C4N

C4N Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    böyle bir konu yok forumda aradım çıkmadı.

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Forumda en çok tartışılmış konulardan biri. Arama yapsan bulurdun. "Yağsız kas gelişimi" diye arama yapmayı dene bakalım.

5. C4N

C4N Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Aradım ama soruma tam net bir cevap bulamadım. Bnm amacım yağ yakıp kas yapmak deil. Bulk dönemindeyken (kaslara max. yüklenirken) yağlanma olacak tabi ama işte bu yağlanmayı MİNİMUM da nasıl tutacağım?? Eğer cevap varsa forumda ben emin olun baktım ama bulamdım.

Sayfayı Paylaş