mini trambolin

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Burcu1 tarafından 14 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Burcu1

Burcu1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Televizyonda bir programda 10 dakikalık trambolin çalışmasının 1 saatlik yürüyüşe denk olduğunu duydum ve bir tane aldım. Hergün günlük çalışmama ek olarak yarım saat zıplıyorum. Kalp atış hızım 140 oluyor. Şimdi merak ettiğim şey şu bu şekilde zıplamak kilo vermeye yardımcı olur mu? Türkçe sitelerde bir bilgi bulamadım ama yabancı sitelerde okuduğum kadarıyla trambolinde zıplamak koşmaktan daha fazla kalori harcatıyormuş. Hatta bazı sitelerde bunu NASA nın konu hakkındaki bi araştırmasına bağlamışlar. Ben emin olamadım. Sporla profesyonel olarak ilgilenen arkadaşlar belki daha çok bilgi sahibidir diye size sormak istedim. Eğer bu şekilde zıplamak koşmaktan daha fazla kalori harcatıyorsa daha kısa sürede sonuç almak için acaba bunu mu tercih etmeliyim? Umarım duyduklarım doğrudur çünkü dans ederek zıplamak koşmaktan daha eğlenceli gibi geldi.
    not: koşarken de kalp atım hızım 140 .

2. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Yürüyüşü, kilo verdirtiyor saymak çok doğru değil. Bu yüzden yürüyüşü başka egzersizlerle kıyasladığımızda çok uçuk durumlar ortaya çıkıyor.
    Trambolin, koşunun çok iyi bir alternatafi olabilir. Dönüşümlü olarak ikisini yapabilirsiniz.

3. Burcu1

Burcu1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız için teşekkür ederim. Geçtiğimiz bir hafta boyunca denemek amacıyla diğer bütün herşey (diyet ve spor) aynı kalmak şartıyla sadece haftanın 5-6 günü yarım saat yaptığım interval koşu yerine(2 dakika 5.8 km/s sonra 1 dakika 10 km/s) yarım saat trambolinde zıpladım. Bu bir haftanın sonunda 1 kg verdiğimi gördüm. Yani en azından benim açımdan kalori harcatma ve kilo verdirtme bakımından trambolin ve interval koşu arasındaki tek fark trambolinin daha keyifli olması.

Sayfayı Paylaş