Milli Takim Seçmeleri

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve kerwan tarafından 13 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    17-18-19.Ekim.2008 Tarihlerinde İstanbul / Kadıköy CAFER AĞA KAPALI SPOR SALONU'nda Gerçekleşecek 2008 Dünya Şampiyonası Türkiye Milli Takım Seçmelerine aramızdan katılacak arkadaşlar varmı ?

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Ekim 2008
  2. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    izlemye gelebilirim anca bu arada yzını siyahla yazamalıydın

3. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar şimdi Caferağa'dan geliyorum izlenimlerimi sıcak sıcak paylaşmak istedim. Öncelikle oraya gidip sabahtan akşama, kalabalıkta ve boğuk havada yer bulamadan durmak yerine son saatlerde gitmenizi öneririm. Seneye izleyecekler bu söylediklerimi dikkate alsın. Yani gidip orada beklemek gerçekten çok zor çünkü 6-7 saat sürüyor toplamda.

Sanırım benim gibi bir çok insan bütün sıkletlerin birincilerini podyumda kişisel şov ve zorunlu pozlarda tahmin etmekte zorlanmadı. Ancak 75 kilo kategorisinde gerçekten seçim yapmakta zorlandım en sonunda güzel definasyonuna ve podyum tecrübesine bakarak F. Arda Horhor'u seçtim. Ancak Emre Arslaner'in de yolun başında gösterdiği performansı unutmamak lazım. İlerde ondan büyük başarılar bekliyorum. Anatomik olarak kendi sıkletindeki en iyi sporcuydu bence. Bu sıklette tartışmalar olacaktır 1. 2. ve 3.lüerin dereceleri sorgulanacaktır, sorgulanmalıdır.

Erdal Utar'la Ankaralı yarışmacıyı kıyaslamalarını çok gereksiz buldum zaten kıyaslayınca Ankaralı sporcunun Utar karşısındaki yetersizliği hemen göze çarptı.

Bir de 100 kg. kategorisinde zorlandım, Kıbrıslı yarışmacıyla sonradan şampiyon seçilen arasında kaldım ancak bacak olarak Kıbrıslı'nın biraz daha geri kaldığını düşündüğümden seçimimi ondan yana kullanmadım. Ayrıca bu sıklette Ziya Demircan büyük alkış haketti, ilerleyen yaşına rağmen bu sıklette yarışması sporumuz açısından gerçekten mutluluk verici.

+100'de 3 sporcu podyuma çıktığında birinci bariz belliydi. Yüksel, Timuçine göre daha iyi bir anatomiye sahipti ancak Timuçin kadar parçalı değildi. Bileğinin hakkıyla tertemiz birinci seçildi bu sıklette. Bu arada bu sıklette serbest pozda Yüksel beyin sürekli Timuçin'in önüne geçmeye çalışması gerçekten çok komikti.

Son olarak en zorlandığım ve zamanında karar veremediğim kategori "Şampiyonlar Şampiyonu" bölümü oldu. Burada Şampiyonlar Şampiyonu seçilen sporcunun bunu haketmediğini düşünüyorum, 1. seçilmesindeki etkenin federasyonun bu sene iyice sertleştirmiş göründüğü doping karşıtlığı ve klasik bodye eğilim esas etkenler olmuştur.

İlk izlenimlerim bunlar oldu.

nika, Karasan ve serkan1984 bunu beğendi.
  4. ers10weys91

ers10weys91 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar sonuçlar noldu nerden öğrenebilirz.

5. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    gaddarkemal 80 kiloyu izleme fırsatını bulabildinmi ? fatih güzey kaçıncı oldu ?

6. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Büyük Erkekler Müsabakalarını başından sonuna kadar izledim ama sporcuların hepsini ismen tanımadığımdan ve anonslarda sönük, salon gürültülü olduğundan ismen pek ayırt edemiyorsun tanımadığın sporcuları.

Ben podyumda sporcumu diziliş sırasına ve mayo numarasına göre seçtim. Fatih Güzey ne yaptı bilmiyorum, yakında resmi sonuçlar açıklanır ve forumla paylaşılır zaten. Ama hatırladığım kadarıyla 80 kiloda çekişmeli sayılırdı ama 75le kıyaslanamaz bile yani 1. ve 2. bariz belliydi öyle hatırlıyorum.

Seneye inşallah imkan olursa kameralı falan gideceğim hiç yoktan fotoğraflar çekeceğim bolca. Zaten seneye not da tutacağım o zaman net aleminde sonuçları ve fotoğrafları en erken paylaşan ortam bizim forumumuz olacak.

serkan1984 bunu beğendi.
  7. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Şampiyonlar şampiyonu kim seçildi bir bilgin var mı gaddarkemal? Muammer Gökmen olabilir mi ?

8. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Anonsu net duymadım çünkü kulağım orada değildi ben hala kimin 1.liğe layık olduğunu seçmeye çalışıyordum. Ya zaten genel olarak anonslar kötüydü bence salondaki gürültü dikkate alınnarak farklı ses kurulumları ve sunumlar olması gerekiyordu. Zaten şampiyonu açıkladılar sis mis verdiler zaten seçilen sporcu elini kaldırdı bende salondan ayrılmak üzere kalktım çünkü saatlerdir oradaydım ve usanmıştım aç susuz.

Valla yalan olmasın ama Serdar BAL diye aklımda kalmış. Emin değilim. Ama onun tipini biliyorum sanırım oydu. Orta sıkletten birisiydi anlayacağın.

Ek: Kusura bakmayın arkadaşlar, eminim bazılarınız "be kardeşim gittin de bize ne faydan oldu daha kimin ne yaptığını bilmiyorsun" diyecekler ama gitmek benim için biraz plansız oldu, başka planları ekip oraya gittim. Nasip olursa seneye çok detaylı bilgiler sunmak üzere orada olacağım. Forumdan başka arkadaşlardan eminim oradaydılar onlar isimleri hatırlıyordur belki.

Son düzenleme: 19 Ekim 2008
    Karasan ve zuzu bunu beğendi.
  9. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
  10. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bende Serdar Bal bu kadar kiloyu nasıl aldı diyordum :) Uzaktan birbirlerine benziyorlar.

Bence dünyada genellikle ağır sıkletlere Overall verildiği düşünülürse ve bu yarışmanın overall kıyaslamalarından fotoğraflar yayınlanırsa demek istediğim daha iyi anlaşılır. Sonuç olarak kendi sıkletinde 1.liği hakediyordu ama Overall tartışılır, tamam simetrisi definasyonu falan çok iyiydi ama tek değildi. Podyuma benden daha yakın mesafede oturanlar varsa daha iyi değerlendirmişlerdir ama uzaktan Hakan Gümüş'ün birinci seçilmesi şaşırtıcı göründü. Tamam dünyada çok iyi dereceleri var ve ismini duyurmuş ülkemize birsürü altın getirmiş bir sporcu ama final resimlerinde hepimiz daha net konuşuruz, sanırım dexter benden yakın olduğun için daha iyi değerlendirebildin.

Herkesin kürlü olduğunu federasyonda hakemlerde zaten biliyordu ama yine de Hakam Gümüş seçilmesinde bir mesaj var diye düşünüyorum. Dünya büyük sıkletlere prim verirken bu yarışmada büyük sıklette 80 kiloluk Gümüş kadar iyi sporcu yok muydu ? Tartışılır.

Benim ilk izlenimim öyle olmuştu ama bildiğimiz gibi herşey kütle değil definasyon simetri ve pozlarla bunları göstermek önemli. Resimler çıktığında yanılıyorsam kabul ederim.

Son düzenleme: 20 Ekim 2008
  11. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    hakan gümüş, 28 yıllık bir sporcu gecmişine sahip ve cok güzel bir genetigi var...gençliginde bile rakipsiz birisiydi ve hakiki mezomorftur kendisi.yandan göğüs pozundaki doluluuk ve kütle oranına bakarsanız, diğer yarışmacıları rahatlıkla geride bırakabilecegini görürsünüz..sadece bu değil tabi, hakan gümüş cok gelişmiş ve oyuk oyuk bacaklara sahip... biceps-ön kol genetigi de harika..en son gördügümde çok defineydi..sadece sırtı cok iyi değil bence, özellikle üst sırt...bu spora cok emek vermiş ve bence definasyonu ondan daha kaliteli yapan birisi yoktu yarışmada.

12. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sende podyuma benden yakındın anlaşılan :)

Ben podyum arkasını çok gezmedim uzaktan valla sanırım bu işten anlayan ve sporcuların hepsini ismen tanıyıp ayırt edemeyenler benim gibi düşünmüştür. Bir insanın geçmişi güneş kadar parlakta olsa podyumda farkedemiyorsan anlamaman normal oluyor :)

13. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ben orda değildim..ama yarışmanın tüm resimleirni gördüm bazı yollarla..bilmiyorum, hakan gümüş, sana itici gelmiş olabilir, ama ben cok iyi bir kas yapısının oldugunu düşünüyorum ve çok kaliteli definasyon yaptııgnı düşünüyorum hala..karar verilmiş bir kere, hakeden öyle de böyle de kazanıyor nasıl olsa:)

14. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    serdar balla salonda beraber calıstık 5.oldu 60 kgde.
    vucudunda bır mg steroıd yoktu bu yarısmada.ve bu yarısa sadece 4 ay kala calısmaya basladı.

steroıd karsıtlıgının hıkaye ve masal oldugunu gorduk bu yarıstada.ne yazıkkı .zaten boyle bır seyde beklemıyordum.bu kutleler bu defınısyonlar steroıdsız olmaz.
    saygılar dılerım.

gaddarkemal bunu beğendi.
  15. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar dünyanın her yerinde steroidle hazırlanılıyor IFBB yarışmalarına, asıl mesele diüretik kullanımı, Ahmet Hocamız bile çok sıkı doping kontrollü World Games'e dopingli giriyordu, ama çok deneyimli olduğu için ilacın vücuttan atılma süresini hesaplıyor ve sıkıntı yaşamıyormuş, zaten geçen senenin IFBB Amatör Dünya Şampiyonu, bu sene Serdar Aktolga'nın IFBB Loaded Cup'ta mücadele ettiği Polonyalı adama bakınca doping kullanıyor demek az kalır, akıl almaz kalın, patlayacak gibi bir adam, ama ilacı adabına göre kullanıyor, merak etmeyin bizdede gönderilecekler bu şekildeki yarışmacılardır, bilinçsizce diüretik kullanıp kuş gibi avlanacak yarışmacıları göndereceklerini hiç sanmıyorum, güzel bir atılım var vücut geliştirmemizde, bunu riske sokacaklarını hiç sanmıyorum.

Bu arada bence de Hakan Gümüş müthiş bir genetik, duyduğuma göre üst vücudu her zaman muhteşemmiş, özellikle biceps, omuz ve göğüsleri ama şimdi ne mutlu eski zayıf bölgesi bacaklarını da geliştirmiş, dilerim 40 yaşında vücut geliştirmedeki ikinci baharını yaşayacak, insan düşünmeden edemiyor, spora aralar vermese neler yapardı acaba diye.
    Bu arada Hakan Hoca'nın boyu 1.70'in altında, belki 1.65, o boyda 80 kilo zaten çok ağır bir siklet, özellikle amatör seviyede, yani ağır siklet nasıl overall olmadı diye çok düşünmemek lazım Kemal, boya kas oranı anlamında heralde yarışmadaki en yüksek kütleli sporcu odur (yarışmayı maalesef takip edemedim, varsayım olarak söylüyorum)

gaddarkemal bunu beğendi.
  16. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    muammer gökmen katılmıyor galiba boyun fıtığı başlamış diye biliyorum

17. Kerem2018

Kerem2018 Guest

Salonunu su bastıı için Fatih Güzey hoca malesef yarışmaya katılamadı. Uzun bir süre salon işiyle uğraşmak zorunda kaldı kendisi.

Resmi sonuçları ve fotoğrafları bulan arkadaşlarımız paylaşırlarsa çok seviniriz. Tekrar teşekkürler.

18. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0

Muammer Gökmen yarışmaya katıldı. Bana kalırsa overall'da 1. liği hakeden ya Timuçin Canel'di ya da Muammer Gökmen. Üstüne üstük bu 2 sporcunun milli bu yarışma ardından takımdan çıkarılması komedi gibi.

19. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi Zuzu'nun dediği tarzda duyumları birçok yerden alıyorum, şurası kesin, Hakan Gümüş harika bir vücutçu, düşünün, bir çok kişi bu diğer iki vücutçumuzun en az onun kadar, belki ondan iyi olduğunu söylüyorlar, daha iyi olmalar bile (belki de daha iyiler) onunla kıyaslanabilecek formdaki bu sporcuları nasıl olurda milli takıma almazlar yahu!

Rezillik, ödenek yoksa, ben eminim ki Timuçin Canel'de, Muammer Gökmen'de kendi ödeneğini bir şekilde yaratır ve giderler.

Bu şansı bile vermeden onları elemek ne oluyormuş! Akıl alır iş değil, hani 5 siklette madalya garanti olur, o zaman eleme yaparsınız!
    İnanın aklım almıyor, bu kadar keyfi, böyle orman kanunu ile iş yapılan bir federasyonu aklım almıyor.
    Denetlemesi yok mu bu işin?

Sızlanmaktan öte birşey yapmak lazım, bu kararları sorgulamaktan öte değiştirtmek lazım.

zuzu bunu beğendi.
  20. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    benim okuduğum kadarı ile timuçin canel önce seçildin diyerek tebrik ediliyor fakat daha sonra telefon ile aranarak takımdan çıkarıldın deniliyor.iyide bu heyetin için tuluğ hoca yokmuydu?timuçinin hakkının yenmesine nasıl izin verildi?

Sayfayı Paylaş