Mike Mentzer High Intensity Training

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve Danny Boy tarafından 8 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Geçenlerde mike mentzerin hayatını okumuştum çok üzülmüştüm adam gerçekten vücut geliştirme uğruna delirmiş diyebiliriz,saygı duyulması gereken bir isim

Azi, Danny Boy ve ZeusS_ bunu beğendi.
  2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    aslında tam tersi sistem anabolık almadan hormonal düzeyi özelliklede gh yi maks cıkarmak amaclı dızayn edılmıs

fakat eger kısı sıstemı maks stres yaratmak ıcın kullanıyorsa o zaman sorun cıkıyor ıste yanı sole acım konuyu eger artık tek set ve 2 tekrar gıbı surede o kas bır sure kullanılmıcak kıvama gelıyorsa sız olayı asmısınız demektır ve kucuk bır hata sakatlanmaya sebeb verır

cunku kılolar cok cok yuksek oluyo

zaten genelde bu sıstemı uyguıluyann yabancılar eklem destek amaclı deca falanda alırlar

ama sart degıldır orta duzey skeılde amatorler rahatlıkla uygulıyabılır sorun cıkarmaz

themertyildiz, Azi, onbir ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    aslında en temizi bu sistemi bilen birisinin size bu programı uygulamalı olarak göstermesi,bu sistem biraz anlatılmaz yaşanır tarzı bir sistem bence...

Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    1-2 hafta geçsin bende tam olarak sisteme adapte olim :)

inş bir sorun olmazsa her bölge için video çekip koyucam buraya hem mike mentzer veya prof birinden hariç nasıl yapılır görür herkes hemde bir fikri olur :)

themertyildiz, HUMOR, moothy ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    danny boy, uygulayacağın program mike mentzer'in programının aynısı mı yoksa benzer bir program mı acaba?

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

gunlugumde mevcut program bakabilirsin :)

themertyildiz ve Azi bunu beğendi.
  7. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    ben mike mentzeri bu bağlamda cok severim. mentzer ant renmanlar arası bir iki hafta diyordu açıklamasında. iki hafta bencede cok ama bir hafta yeterlidir. aslında bu yontemden kastı mike mentzerin. gunluk hayatında spora cok zaman ayıramayan insanların spor salonu mudavimi olmadanda belli bir noktaya getirebileceğini iddia etmesiydi. bu bağlamda program mantıklıdır bence. yani sizin cok fazla kaygınız yoksa kaslanmak anlamında neden olmasın diyorum. ama ben her zaman volumden yanayımdır. yeterli agırlık , kısa çalışma , kısa dinlenmelerlede cok guzel neticeler almak mumkundur. mesela dun 4 set hummer curl yaptım. set araları 45 sn. ve kilolar yeterli miktardaydı. kollarım patlıycak gibi şişti. anlatmak istediğim bu kadar 5 sn indir kaldırlara cokta gerek olmadığıdır.

8. VücutcuÇocuk

VücutcuÇocuk Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Efsanelerden biri.

9. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    denemeyi istediğim programlardan birisi

Danny Boy bunu beğendi.
  10. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Sadece deneme amaçlı biceps çalışmıştım,1 kaç hafta oluyor size yemin ederim antreman bittiğinde su şişesini tutamadım, antreman partnerim gülmekten yerlere yattı resmen.
    Ayda 1 kere uygulamayı düşünüyorum sadece biceps günümde. Verdiği bilgiler için de ayrıca Danny Boy'a teşekkür ederim.

themertyildiz, Azi, ineedpower ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. dıkat

dıkat Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    ölüm sebebi neydi

12. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sistemi geçtiğim kanat idmanımda uyguladım, takdire layık bir sistem. Ertesi gün olmadan kas agrılarım başladı, ters mekik çektiğim içinde 2-3 gun yere egilemedim. Cidden denenmeli. Teşekkürler Danny

Danny Boy bunu beğendi.
  13. yale

yale Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    3
    Danny boy kardeşim Mentzer hayranı bu çok açık,benim de çok takdir ettiğim biridir;ama ortalığa sıkmaya da gerek yok.Mentzer'i ben de görür bilirim.3 yıldır Amerika'da yaşıyorum,3 yıldır bu sporu baya hakkıyla yaparım ve Markus ile videonun çekildiği Angel Fitness'a da gittim,Drew Baye'nin seminerlerine de katıldım,şu anda da Metroflex Arlington'da (Ronnie'nin çalıştığı gym) çalışıyorum.tekrarı 40 saniye süren curl falan yapmıyordu.sen inanıyor musun oğlum böyle şeylere internetten okuyup,duyup?net gibi bilgi kirliliği olan biryerden okuyup,öğrenmeye çalışacağına onunla beraber çalışmış,oturmuş-kalkmış kişilerle konuşman senin hayrına olacaktır.yalnız böyle taparcasına seviyorsun hayal kırıklığına uğraman olası.

sisteme gelirsek:benim vücudum için en çok verim aldığım sistem diyebilirim.zaten sistem hakkında verilebilecek hemen hemen bütün bilgiler verilmiş bana sadece deneyimlerimi paylaşmak kalıyor.öncelikle şunu söylemek lazım,yeni başlayanlara uygun değil.onlar için hipertrofi antrenmanı farklı bir boyutta.merak edenler araştırabilir.bunun dışında işi gücü olan,az zaman bulabilen insanlar için harika bir sistem.40 dakika sürer çabuk biter;fakat o acı bambaşkadır.zaten bu sistemi hakkıyla yapanlar bu dediklerimi bi' farklı anlayacaklardır.gözlerimden gerçekten yaş geldiğini hatırlarım.bacağımda,göğsümde his kalmadığını hatırlarım.lakin motivasyonu çok iyidir.1-2 set yapacağınızdan dolayı ulan yapayım tam yapayım havasında geçtiği için sonuna kadar gidersiniz ve volume training'de aldığınız pump etkisini sadece 15-20 dk'da alabilirsiniz.tavsiyem yeni sistem arayan arkadaşların ve ilerlemiş arkadaşların kesinlikle denemeleri yönünde.birşey kaybedeceğinizi sanmıyorum,kazanacağınız çok şey var.

teşekkürler arthur,teşekkürler mentzer.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  14. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    hocam biraz saçma olacak sorum ama , bu programa göre hareketi yaparken , kaldırma ve indirme süresi kaç saniye olmalı ve çok mu yavaş yapmalıyız yani acı çekerek.Ayriyetten Galiba her hareket tek set ? Ben 1.5 yıldır bodybuilding yapıyorum ve artık çalışma metodumdan sıkıldım. Mike Mentzer hayranıyım ve Heavy Duty uygulayıp vücudumun vereceği tepkiyi merak ediyorum , cevap verirseniz minnettar kalırım.

15. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Serbest ağırlıkla yapılmıyor bu metot bu arada onu söyleyebilirim en azından veya çok hafif girmeniz gerekli.

16. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    dostum bu sistemin özü tek set ve çok ağır çalışmak değilmi neden hafif girsinler

17. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Yok tam anlamadın dediğimi yani serbest ağırlıkla yaparsan eğer bu metodu ağır çalışmak imkansız zaten onu dedim. Mecburen yapabildiğin kilonun baya düşüğünü yapıyorsun.

18. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    Kusuruma bakma virgül koymamışsın cümleye.Bir virgülün önemini bir kez daha anlamış olduk :)

19. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    4-5 saniye positiv
    2 saniye statik
    4-5 saniye negativ

Egzersiz sürelirini 60-90 saniye arasinda tutmaya calis. Amac burda explosive, koparma gibi hizli itisler yapmamak. Tek set positiv tükenise kadar her egzersiz, ikinci set yapman zaten imkansiz yapsan bile dezavantaj olabilir.

Dinlenmeyi 4 gün ile başla. Sadece 24 saat dinlemek ile hatayi düsme. Merkezi sinir yüksek yogunlukta stres altinda oldugu icin bi iki gün daha ekliyebilirsin

20. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    teşekkürler bugün deneyeceğim ilk workout'u bakalım.Sabırsızlıkla bekliyorum antrenmanı

Sayfayı Paylaş