Mideyi küçültmek için ne yapmalıyız

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve defro tarafından 1 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. defro

defro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda aradım ama bulamadım , arkadaşlar baya kilo verdim farkındayımki kendimi tutmasam kiloyu geri alacağım. Midem kücülseydi bu kadar acıkacağımı sanmıyorum

Şunu sormak istiyorum midem büyük bir ihtimalle küçülmedi bunu nasıl küçültebilirim? tavsiye ettiğiniz birşeyler varmı?

2. dgnytm

dgnytm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    sorunun cevabımı tam bilemicem ama günlük öğün sayını arttır ve düzenli bi sıraya koy. yemek yemek için iyice acıkmayı bekleme az miktar fazla öğün şeklinde ye bu şekilde hem metabolizman hızlanır hem açlık hissi duyup fazla yemek yemeni engellersin.

3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Genişleyen bir midenin kaynağını hatırlamadığım bir yazıda eski haline 2 hafta gibi bir sürede geri döndüğünü okumuştum. 2 hafta diyete devam et ve bol bol su iç.

dishiwelet ve canavar bunu beğendi.
  4. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    evet mide küçültmen için bol bol su iç ama porisyo porsiyon 200 ml 200 ml saat başı içebilirsin mesela.. ve en önemlisi yemek yediğin zaman doymadan masadan kalk yani hiç bi zaman için acıkma ama hiç bir zaman içinde doyma hep sınırda tutmaya çalış kendini 2-3 haftaya farkı kendinde hissedersin..

5. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bilmiyorum ne kadar dindarsın ama Peyggamberimizin dediği 1/3 oranında yemek, 1/3 oranında su, 1/3 oranında hava gerçekten makul değerler. Tabii yemek yerken insanın aklına gelince doymadan kalkmak kolay oluyor:)

dishiwelet ve zrb20 bunu beğendi.
  6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    miden belkıde normaldır yemegı yedın dımı ama doymadan kalk masadan bak ben yazın oruc tutuyordum ıftar vaktı geldı cok ama cok açtım malum yazda denıze gıdıyordum bahceye gıdıorduk hem su ıstıyor vucut hemde yemek herneyse

1 kase çorba ıctım ve balkona cıktım 5 dk sonra sofraya dondum ve doymustum pek bırsey yıyemedım yanı sunu soyluyorum sofradan tam doyma asla ac kalk beyın 5-10 dk sonra algılıyor doyddugunu yanı kucuk bırsey bıle atsan agzına tok oluyorsun

7. ofis

ofis Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    hafta sonu osman müftüoğlunu izledim
    doğru ve yanlışlar bölümü yapmışlar programda

midenin küçülmesi yada büyümesi diye birşey yokmuş

bu tamamen yeme hissiyle alakalıymış

az yemeye alışırsan his bu yönde çok yemeye alışırsanda çok yeme hissi olarak ortaya çıkıyormuş.

hadi bakalım burdan yakın

8. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    az az ama sık öğünler

9. teo

teo Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Mide kapasitesi yeme alışkanlığına bağlı olarak değişir. Kapasitedeki değişme genellikle 2 haftadan sonra başlar. 4 haftalık ciddi yemek artışı ya da kısıtlaması sonucu mide kapasitesinde 1/3 oranında bir değişim olabilir. Ancak bu ölçü kişiden kişiye değişir. Mide kapasitesinin ölçümü de subjektif olduğundan kesin bir değer ortaya konamaz.

Uzun süren diet sonucu mide kapasitesi azalacağı gibi tokluk hissi de erken oluşmaya başlar. Bu süre de genellikle 4 hafta olarak veriliyor. Ancak mide kapasitesi ile erken acıkmayı karıştırmamak gerek. Diet yapan bir kişi sürekli bir miktar açlık hissedebilir ancak bu eski mide kapasitesini koruduğu anlamına gelmez. Bu kişiler dietten çıktıklarında genellikle bir oturuşta eskisinden daha az miktarda yemek yiyebilirler.

canavar bunu beğendi.
  10. defro

defro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler arkadaşlar tavsiyelerinizi uygulamaya çalışacağım inş yapabilirim

11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    normal bir insanın "açlık hissi "süresi yaklaşık 20 dakikadır...) kısaca bu dönem içinde ne kadar çok yerseniz o kadar çok yemiş olursunuz!!!(

en iyi yol ilk bi kaç lokmadan sonra kalkmak ,bi 5 dakika ara, sonra yine bi kaç lokma,yine ara...ilk 20 dakka sonra fazla bi açlık hissetmezsiniz...neticede az yenmiş olur...

ayrıca, genelde susuzluk ile açlık hissi karışabilir...aç hissettiğiniz bi çok durumda aslında vücut susuz kalmış olabilir...bu nedenle yemeklerden 15 dakika önce yeterli miktarda su tüketin...yemek ile içilebilecek su miktarı ,sindirim çaısından en fazla 100-150 cc...o da besinlerin absorbsiyonunu kolaylaştırma açısından..

12. defro

defro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

bu 20 dkka olayını bende gecen test ettim 1 saat gecti hala yemek yediğim halde actım :D

13. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ayakta yemek içme alışkanlığınız varsa bırakınız.

14. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bu 20 dkka olayını bende gecen test ettim 1 saat gecti hala yemek yediğim halde actım :D

--------------

-parazit
    -şeker ,diyabet olmasın...(

dikkat etmek gerekir...

15. defro

defro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yeni yöntemler bulan keşfeden arkadaşlar varmı ?

16. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

mide kücülmesi buyumesi degil

Sorun kan sekerindeki asırı dalgalanmada

gün icinde ne yedigin saati saati yazarsan birseyler cıkartabiliriz diye dusunuyorum

17. defro

defro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

sabah kahvaltıda protein ve karbonhidrat ağırlıklı yiyiorum. öğlenleri pekmez filan yiyorum. akşamları bulgur pilavı tavuk v.s yiyorum

18. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    kendi uyguladığım yöntemi söyleyeyim doyana kadar tavuk salata ve sebze yemeği yiyorum ve birdaha en az 4 5 saat acıkmıyorum son 2 aydır uyguladığım diyet bu bundan önce 1.5 2 senedir 2 saatte bir yemek yemeye çalışırdım pilav + tavuk ve ne kadar yersem yiyeyim 2 saat sonra kurt gibi acıkırdım sana tavsiyem yemek yeme alışkanlığını şu yönde değiştir bol protein az karbonhidrat ve bir miktar yağ ile sürdürmeye çalış (yağsız yapayım deme hayattan bıkarsın herşey çok kuru gelir her yemeğinin içinde yağ olmalı ki diyetin artık seni usandırmayan alışabilceğin bir şey olsun )

Sayfayı Paylaş