midesi sağlam olanlara omlet tarifi

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Muafız tarafından 2 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Malzemelerimiz : 8 yumurta (ben kendi yediğim miktarı söylüyorum siz kendiniz için ideal olanı hesaplarsınız),ıspanak,mantar,keçi peyniri,dilimlemiş siyah zeytin,3 tane yeşil biber 1 tane dolmalık kırmızı biber, pul biber,kekik,kimyon.....

hazırlanışı:ıspanakla mantarı ince ince dilimleyip tavaya atıyoruz suları çekilene ve hafif yanık bir kıvam elde edinceye kadar pişiriyoruz..üstüne biberlerimizi ve keçi peynirimizi minik minik dilimleyip tavaya atıyoruz keçi peyniri hafiften kızarınca üstüne iyice karıştırtırdığımı yumurtayı ilave ediyoruz (ben 5 tanesinin sadece beyazını koyuyorum kalan 3 normal). yumurta omlet kıvamına gelince baharatlarımızı ekliyoruz ... Afiyet olsun....

2. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Midenin saglam olmasiyla pek bi alakasi yok bence. Gayet besleyici bi tarif canim cekti hatta :) paylasim icin sagol.

3. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    hocam üniversite zamanında yaptığımda çoğu insan can çekişti resmen bende biraz temkinli yaklaştım açıkcası :)

4. sibequ

sibequ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Valla benimde canım çekmedi değil :D içine koyulan besinleri mevsimine göre değiştirmen gerekiyor. aynı değerlerde birşeyler tutturursan çok iyi olur

Sayfayı Paylaş