midede yanma

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve jkdo tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    1)Sabah whey protein 1½ ölcek
    2)Spordan 1 saat önce 3 tablet amino
    3)Spordan sonra whey
    4)Whey aldiktan 1 saat sonra 3 tablet amino

Antreman günlerinde bu şekilde kullanıyorum hocam,off günlerde yalnız whey kullanıyorum sabahları ve yatarken.

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Kullanımınızda problem gözükmüyor.
    Ancak her zaman söylediğim gibi ek besin kullanımın veya herhangi bir besin öğesinin kişiler üzerinde etkileri farklı olabilir.

Whey aldıktan sonra amino almanıza lüzum yok.
    Aminoyu sabah kalkar kalkmaz veya idman biter bitmez belli ölçüde almanız ve bunu daha sonra whey ile veya proteinli beslenme ile desteklemeniz uygun.

Mide yanmasının kullandığınız aminodan mı olduğunu anlamak için aminoyu bir süre kesip kendinizi deneyebilirsiniz.

Ama en başta önereceğim; bir doktora görünmeniz ve mide yanmanıza hangi besin öğesinin neden olabileceğini soruşturmanız.
    Hem kafanız rahat eder, hem de olası sağlık sorunlarının önüne geçersiniz.

purulence bunu beğendi.
  3. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    teşekkür ediyorum,bugün doktora gideceğim ve sonucu sizlerle paylaşacağım.ben sabah kalktıgımda amino değilde whey terci ediyorum.aminoları daha çok antreman başı ve sonu uygn görüyorum.

4. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    doktora gittim gaviscon ve pulcet diye 2 adet ilaç verdi.gavisconu herkes bilir sanırım ama yinede yazayım mideyi rahatlatan tedavi edici şurup şeklinde bir şişe.pulcet'in ise üzerinde asit pompası inhibitörü yazıyor.ben bu ilaçları kullanmadan önce amino asiti bi kaç gün keserek düzelme varmı diye bakıcam.olmadı ilaçları kullanmaya başlıcam fakat bu pulcet denen ilaç midedeki asiti inhibe ediyormuş,o zaman amino asit içmeminde bir mantığı kalmayacak sanırım ?

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bu aralar anlaşmamı var nedir bilmiyorum lansor yerine pulcet yazılmaya başlandı.muadil olarak öne sürüyorlar.sabah aç karına bir kapsül alındığından uzun süre yanma olmuyor fakat tedavi edici bir ilaç olduğu için yanma kesildi diyerek sende ilacı kesmeyeceksin.

6. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    en etkilisi nexium dur nexiumuda dahiliye doktoru yeşil reçeteyle verebiliyor.
    pulcette neximun muadilidir.
    aç karnına alınır.mide asidini yükselticek yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

7. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar üzülerek söylemem gerekiyorki;doktorun verdiği ilaçlar elimde olmasına karşı henüz başlama gereği hissetmemiştim önceki yazımdada yazdıgım üzere.amino3001 i dün sabahtan beri kullanmıyorum ve en ufak bi yanma şikayetim yok,bu konuda ne diyeceksiniz ?

8. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    bir diyeceği olan yokmu ?

9. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    aynısı bnada oluyodu bunun sebebi karın kaslarının zorlanması , yemekten hemen sonra yuruyuse cıkmak veya yatmak gibi sebeplerdir.eczanelerden mide yanması surubu almanı oneririm:)

10. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara

hocam senin bu yazdığını okuduğumda baka kaldım.yani bu dediğinin arkasındaysan büyük bir iddaa ileri sürüyosun :)
    açıkcası aynı sorunu yaşadıgımızı düşünmüyorum.yani doktorada gittim bir kez daha,iyice incelediler falan ama onlarda bulamadılar nedenini en son rennie şurup verdiler.nadiren içiyorum ve uzun bi süre yanma olmuyor yani rahatlatıyor.fakat sebebini hala bulamadım.forum doktoru cevap verse çok mutlu olacağımda ona da özel mesaj atmama rağmen ulaşamadım henüz.

11. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    bn yemek yedikten sonra yattıktan sonra falan agzıma acı bi su gelio ara sıra yemek borum yanıo sonrada midemde agrı hissediodum sndekide bole deil mi?

12. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    yok hayır,bende acı su vede midede ağrı hissi yok.bende sadece yemek borumda asit kaynıyor gibi bi his oluyor.onun dışında bi ağrı sızı yok.

13. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    amino asita tableti aaladığınızda midede 2 bir sindiriame uğramaz direct olarak pankreasa yaönlendirilir. ordan puzzle gibi amino asitler enzimlerle birleşir ve kana iletilir. protein gibi artık madde nh3 ve üre dönüşmezler. hcı asitle tepkimeye girmezler.

artı 2 türlü ilaç vardır reflü için akesin çözüm oalmamakla beraber sağlık için tehlike arz etmektedir. a1 çeşit midedeki hcı asit aile tepkimeye giren gıda parçalarını kısa sürede bağırsaklara ileten,

2 çeşit hcı nötr leyen ilaçlar

reflü için cerrahi müdahale tek çözümdür. ilerleyen zamanlarda yemek borusu tahrişi ve kanserine kadar ilerleme muhtemeldir.

Son düzenleme: 22 Eylül 2009
  14. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    atakan hocam,ben amino kullanmadığımda bu sorun olmuyor buna ne diyeceksiniz ?
    ben 2 farklı doktora gittim birisi pulcet+gaviscon verdi ilaçlar duruyor ama kullanmadım.diğeride geçici çözüm olarak sanırım rennie şurup verdi.çok yanmamın oldugu,yani amino aldıgım günlerin geceleri mecbur kalırsam 2 kaşık rennie alıyorum o geçiriyor fakat ben bu durumdan bıktım artık.pulcet ve gavisconu kullansammı bilemiyorum.üstelik aminom bitmek üzere ve yenisinide almakla ilgili kuşkularım oluştu haliyle.bunları bir değerlendirirseniz sevinirim.

15. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    aynı problem bende de var. mide kapakçığı ile ilgili bir durum. stres- beslenme vs. yapıyor. spor yapanlarda ortaya çıkıyor diye bir durum yok.

gaviscon rennie talcid
    ulcuran nexum pulset
    başlıca ilaçlar bunlar

doktor kullandırıyor ve zamanlar geçmesini bekliyorsun

bence gaviscon şurup ve rennie tablet çok etkili yemeklerden 1-2 saat sonra ve yatmadan önce kullan

16. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    tamam kullanayımda bu şurupların etkisi kalıcı değil gibime geliyor.yani pulcet tarzı bişey içmeden kesin tedavi pek mümkün değil sanırım.bende rennie şurup var şu an onu kullanıyorum rahatsızlıgım oldukça.

17. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    pulset te bir proton pompası inhibitoru. buda asıl çözüm değil. sorun kapakçıkta midenin içi yanmıyor yemek borusu yanıyor. yani yemek borusunu iyileştirmek lazım ama sürekli tahrişten iyileşmiyor. yani siz rennie şurup ve pulset ile orayı rahatlatıp iyileşmeye bırakacaksınız.

ayrıca reflünün kesin çözümü yok. yani şu hapı kullandım iyileştim yok. şansa iyileşirsen iyileşiyorsun.

18. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    valla benim annemde reflüydü ve ona sorduğumda artık reflüyü ilaçlarla kesin olarak kaldırdıklarını söyledi,çok da kötü,ümitsiz bir hastalık olmadıgını biliyorum.
    benim asıl sorum kullandıgım amino asit,protein ve kreatin monohidratın bu duruma artı bir zarar verip vermeyeceği? birde bu mide ilaçlarını kullanırken bu supplementleri kullanıp kullanamayacağım.. bunların cevabını verebilecel yetkili bir ağıza ihtiyacım var aslına bakarsanız...

19. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    bn bu olayı nineme sordum eskiden peynir suyu içerlermiş ve sorun kalkarmıs ortadan aynen bole dedi..ama biliosun peynir suyunda acayip tuz var :S

20. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    hocam aldıgımız proteinle amino asit zaten peynir altı suyu izolesi :))

Sayfayı Paylaş