midede yanma

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve jkdo tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    doğru . protein alımı midedeki hcı hidrocloric asit miktaını asrttırır.

magicbaris bunu beğendi.
  2. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    bunu dikkate alıcam.çünkü her off sezondan sonra midemde problem oluyor.belki supplement alımını bırakmak zorunda kalabilirim.

3. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    genelde cola yada yemeği biraz fazla kaçırdığınza midenizde yanma yada hazımsızlık olabilir.
    rennie diye çiğneme tabletleri var bunlar midedeki asidi normal düzeye çekip sizi rahatlatır.tadıda güzeldir.ama kesin çözüm değildir sadece o anki rahatsızlığı giderir.

genelde reflü hastalarına protan pompası inhibitörü verilir. en etkiliside nexiumdur. bi arkadaşın dediği gibi leblebide çok rahatlatır mideyi asidini alır.
    böyle bir şikayetiniz varsa mutlaka doktora gidin helicobakteride olabilir.

4. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    ben geçen sene endeskopiye girdim...helicobakteri çıktı.1 ay antibiyotik ve proton pompası inhibitörü kullandım.1 sene problem olmadı.ama 2-3 haftadır gene rahatsızım ve korkuyorum.o endeskopiye bir daha girmek kesinlikle istememduh

5. elektroseyir

elektroseyir Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tarafımca çam sakızı denenmiştir. iyi geldi. şimdi rahatım. bendeki yalnız reflü değildi midede ağrıydı.(yanma değil). üstüne elimle çökemiyordum. hatta kanama sanmıştık ailece acile falan gitmiştik.

6. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    o zaman tavsiyem sigara,cola gibi asitli şeylerden ve alkolden uzak dur.fazla yağlı şeyler ,çheetos patos tarzı abur cuburda yeme.sağlıklı beslen 1 ay bunlara dikkat et.şikayetlerin baya azalır. bide mideni rahatlatmak ve
    hap kullanmak istemiyorsan sarı leblebi yemeni tavsiye ederim. ama sen genede doktora git işini sağlama al.

7. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    tavsiyelerin için teşekkürler.psikolojik biraz.kafama taktığım bazı sorunlar var.onlardan bir gün kurtulursam daha iyi olurum diye düşünüyorum.zaten üzüntü ve stres direkt mideye vuruyor.ilk başta stresten uzak durmak önemli.o da nasıl olcaksa hep merak etmişimdir..a32

8. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    Mide Yanması şikayeti yardım!

arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır akşamları 17 ile 24 saatleri arasında bazı zamanlarda midemden geldiğini sandıgım bir yanma hissi var.boğazımda bir yangın oluyor adeta,kısa nöbetler şeklinde gelip gidiyor.neden olabileceği konusunda herhangi bir fikriniz varmı acaba ?

sigara kullanmıyorum.çay kahvede çok az içiyorum.haftada bi belki nargile içiyorum ama onla alakası oldugunu düşünmüyorum.son 2 haftadır universal amino3001 kullanamya başladım bununla bir alakası olabilirmi ?

kullandıgım supplelementler:
    optimum %100 whey
    hardline creapure
    universal amino 3001

9. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    gasrit ,refkü olma ihtimali yüksek.
    sana tavsiyem nargile,sigara ve alkoldan uzak durman. bu üçünü içiyorsan bundan sonra içme.
    kızartma ile yapılan yiyecekleri yememeye özen göster, özellikle cola tarzı asitli içecekleri içme asit ihtiyacını sodadan karşılamaya çalış. bunlar ilerlemesini önler.bana sorarsan aldığın tozları da kes.(tam bilgim yok bunların mideye zarar verip vermediği hakkında ama tahminimce zarar veriyordur)
    midedeki asidi normal seviyeye çekmek için de sarı leblebi yemeni tavsiye ederim.

bence bu durumu önemseyip dahiliye doktoruna git. bazısı endoskopi yapar. bazısı proton pompası inhibitröleri hapları verir eğer geçmez ise endoskopi yapar. endoskopide kesin olarak belli olur ve testte yaptırabilirler helikobakteri olup olmadığına bakılır.doktora gitmeyi ihmal etme çünkü daha başlangıç aşamasında ne kadar erken başlarsan sorunun o kadar kolay çözülür geçmiş olsun.

10. Rumi

Rumi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Aşırı sinir&stres durumlarında da gözlemlenebilir... Yediklerinizi ve psikolojik durumunuzu düzene sokmaya çalışın amino kullanımınızıda gözden geçirin. En son tercih olarak gerek duyarsanız doktorunuza gidin. İlk önce değil.

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ayakta yemek yeme veya sıvı tüketme alışlanlığın var ise bundanda kaynaklanıyor olabilir.her iki tüketimide oturarak gerçekleştir.asitli gıdalar ise bana göre birincil nedendir herzaman.genellikle talcid gibi ilaçlar ile geçiştirilmeye çalışılsada ben kendi mide yanmamın önüne lansor kullanarak geçmiştim.gideceğin doktor bu konuda tam bir tedavi önerisi sunacaktır.

12. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar yorumlar için teşekkürler.
    bi kaç yere okudumda kreatinin doz aşımında falanda rastlanan bir durummuş bu tip sindirim sistemi bozuklukları.acaba kreapure ile ilişkisi olabilirmi ?
    antreman sonlarında aldıgım sıvı wheyi ayakta içiyorum ama ilginç geldi doğrusu böyle bi yorum :)

asitli gıdalar derken kola vb. kastediyorsanız çok nadiren alıyorum ondan olacağını sanmam.birde bu olayın hep akşam-gece saatleri gerçekleşmesinin sebebi nedir bir çözemedim açıkcası.çay sigara vs.. bunlarıda bırakalı bir aydan uzun zaman oluyor,bir arkadaşım daha söylemişti çay sigara kahva çok içenlerde olur vs.. diye.

negatif yönlerimden birisi beslenme düzenim fazla yok,yani sulu yemek tüketemiyorum bu aralar çok fazla.doktora gitmek le gitmemek arasında kaldım açıkcası,sürekli olsa tereddütsüz gidecem fakat ara ara olması ayağımı geri atıyor işte:S

13. Rumi

Rumi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Gece yatarken yastığınızı yüksek tutun mide sıvınızın sizi rahatsız etmemesi için. sırtınızdan itibaren hafif yükseklik vererek yastıkları konumlandırın. Kreatin yada aminodan kaynaklanıp kaynaklanmadığını onları kontrollü olarak keserek anlayabilirsin. Bence böyle bir şüphen varsa kesmelisinde. Sonuçta sağlığından önemli değil.

14. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    bugünlerde amino kullanmıyorum antremanım yok 2 günüm off.bakalım bi fark olcakmı yazarım size tekrardan.off günlerdede kreatini bi tatlı kaşığı alıyorum.

15. NHFL

NHFL Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Portakal suyu içince bende de oluyor bu durum.

16. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar bugün hiç amino almadıgım halde gene akşam saatlerinin gelip çatmasıyla beraber durum baş gösterdi,saat 19.00 ile 24.00 saatleri arasında kesin başlıyor ve devam ediyor yatana kadar.

17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    purulence

Eski başlıkla birleştirdim başlığınızı.
    Bu başlığın başlarını da okursanız fikir alabilirsiniz.

purulence bunu beğendi.
  18. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    bugün bi polikliniğe gidiyim dedim,sağlık karnesinin tarihi geçmiş,bakmadılar iyice sinir stress oldum.anca pazartesiye gerekli evrakları alıp düzelttireceğim karneyide zaman kalırsada doktora gidicem :S

mide yanmam gittikçe artıyor inanılmaz hissetirmeye başladı.

19. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar,amino asit kullanmamla mide yanmamın başlaması aynı zaman dilimine dek geliyor,universal amino 3001 kullanıyorum antreman günlerinde 6 tablet.amino asit alımı bu çeşit bi rahatsızlığa yol açabilirmi? forumdan yetkili bi ağızcan cevap alabilirsem çok mutlu oalcağım,çünkü bana tek seçenek o kaldı gibi geliyor.

20. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Aminoasit zamanlamanız nedir?

Aminoasit alımını bir süre keserek vücut tepkilerinizi dinleyebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş