Mide Tembelliği

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve SCHWARZXXL tarafından 17 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bu sindirim sorunu bende bir seneyi aşkındır var. Eskiden bir saatte hiç yemek yememişim gibi olan midem şimdi yemekten 3-4 saat sonra bile dolu gibi. Normal koşullarda sorun olmazdı ama özellikle antreman öncesi öğünü bir türlü sindiremeyip, antremana boğazıma kadar gelen dolu bir mideyle girmek sorun oluyor.

Sindirimi kolaylaştırmak için yapılması gereken bir çok şeyi denedim. Yemeklerin üstüne 1-2 saat su içmemek, proteinle karbonhidratı ve özellikle yağı beraber almamaya çalışmak gibi. Ama hiçbirşey değişmiyor. Geçen saat 3.30 gibi sadece 1 kutu yağı süzülmüş ton balığı yedim. 7.30da antremana girdiğimde hala onun verdiği bir doluluğu hissediyordum. Sanki midem kaynıyordu. Antremanlarda beni bu fazlasıyla rahatsız ediyor.

Bu sorunu yaşayanlar, şunu içiyorum ne yersem sindiriyorum dediğiniz bir şey var mı?

2. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Ben yemeklerden 15-20 dk önce bir miktar su ile Elma sirkesi içiyorum. Sindirime yardımcı olduğunu düşünüyorum. Eğer reflü vb gibi probleminiz yoksa denmenizi öneririm.

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  3. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    SCHWARZXXL yemeklerden hemen sonra içilen soda(tabiki alışkanlık haline gelmiş olanından bahsediyorum) mideyi tembelliğe alıştırıyor.Varmı böyle bir durumun?

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Yemekten belli bir zaman sonraya kadar soda da içmiyorum. Midenin düzgün çalışması için gereken ne varsa yapıyorum gibi aslında.

Sayfayı Paylaş