Mide programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve egm tarafından 16 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. egm

egm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SMMM
    Yer:
    İST
    Arkadaşlar 1 haftadır cardio calışmalarına başladım.Bu pazartesiden itibarende mide hareketlerine başlıycam sizden ricam
    başarıya ulaştığınız mide programını ve kaç set kaç tekrar yaptığınızı yazarsanız cok sevinirim.Malum bu haftasonu karkış anlattıkmı bence güzel güneşli günler geliyor,yaza hazırlıklı olmak gerek:))))))))) Teşekkurler.

2. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    karın hareketlerinde yeniysen ilk başlarda bir alt karını çalıştıracak bir hareket seçebilirsin diğeride üstü çalıştıracak crunch olabilir ben ilk başladığımda 3er set yapardım daha sonra 4 e çıktı bu setler sonra bir hareket daha ekledim ama sen bilirsin sanırım 4 set yaparsan bir sorun olmayacaktır fakat yavaş yavaş arttırmanı öneririm çünkü karın kası vücudu belli eden ve pek çok kişinin memnun olmadığı bir bölümdür bu arada unutmadan gereken şey karın kasları uzun sürede gelişir yani eğer mesela 2 yıl çalıştın yüzde 15 yağ oranında bile karın kasların iyi kötü belli olabilir ama yağlı isen biraz dediğim gibi zamanını alacaktır hem yağ yakmak hemde karnını şekil vermek

egm bunu beğendi.
  3. egm

egm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SMMM
    Yer:
    İST
    Cleman Trebor cevabın için teşekkurler birde setlerdeki tekrarları yapar belli bir sayıya kadarmı yapıyordun yoksa mide yanmaya başlayınca bırakıyormuydun.

4. hasjay

hasjay Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    Mide de amaç bölgeyi gergin tutmaktır.hareket aralarında dinlenmen pek bi fayda sağlamaz.bunun için süper set yapabilirsin.ama bu biraz kasar haberin olsun.amaç bölgeyi tutabildiğin kadar gergin tutup yağdan yakmak enerjiden değil.zaten cardio da var proğramında.kısacası benim önerim süper set.örnek verecek olursak....10 crunch ardından hemen 10 oblique crunch ardından hemen 10 çakı...ve bunu 3 set olarak yapabilirsin.çünkü anladığım kadarıyla sende amaç yağ yakmak.bu şekilde karnının her bölgesini çalıştırmış olursun.sayıları ilerki zamanlarda arttırabilirsin.mesela ben 4 hareket x 25 tekrardan oluşan süper setle mideyi cayır cayır yakarım...iyi çalışmalar.

egm bunu beğendi.
  5. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    hastay bi konuda yanılıyorsun karın çalışırken yağ yakılmaz yani eğer vücudunda karbonhidrat çok az değilse karın kaslarında hissettiğin yanma olayı gerginliğin artmadısır kasları zorlamasıdır yağ yakma
    olayı kardiyo ile olur daha çok. senin dediğin şekilde bana yaz tatilinde otelin spor hocası tavsiye etmişti hiç denemedim o yüzden yorum yapamayacağım fakat hareketleri teker teker yapmak daha iyi olabilir bende set aralarını 10 sn kadar tutuyorum. egm senin soruna gelince aslında yanma ya kadar devam ediyorum ama hiçde böyle bi tane bile yapamayacak kadar zorlamadım karında genede sonuçlar iyi. Bu arada salonda çalışmıyorsan crunch a dikkat et yanlış yaparsan kası vuramazsın ben ilk başladığım aylarda 200-300 yapıyodum set başına ve seviniyodum fakat sonradan doğru tekniği öğrendim diğer önemli hususta bu .

6. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0

peki Coleman Trebor yanlışı nasıl yapiodun bizede söyler misin? Belki de aynı yanlışın içinde ben de bulunuorum. Ve de doğrusu nedir??

7. Ferhat AYDIN

Ferhat AYDIN Yeni Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş