mide kanseri

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve lespaul64 tarafından 26 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. lespaul64

lespaul64 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar herkese selamlar. Benim sorum biraz farklı.

annem 12 gün önce mode kanseri teşhisiyle mode kanseri oldu ve midesi tamamen alındı. konuyu hiç bilmeyenler için onlar sormadan hemen bahsediyim midesi olmasada zamanda yeni bir mide oluşucak ve annem sorunsuz hayatına devam edicek inş. çünkü başka hiç bir yere yayılma yok.

neyse sorum şu :

doktorlar Netle oral impact adında bir mama verdiler beslenmesi için çünkü şu anda ve bir süre boyunca sadece sıvı yiyecekler tüketebilicek. fakat bu mamanın tadı aşırı derecede tatlı olduğu için midesini bulandırıyo ve bi türlü içemiyo yada içerken dünyası kararıyo bazende kusuyo. üstelik günde bunlardan 4 tane içmesi gerekiyor (1 tanesi334 kalori) içerisinde çok zengin protein ve vitaminler bulunuyo. s

sizce bunun sayısını en azından 2 ye indirip protein tozu takviyesi yapmayı düşünüyorum. bende çok defa protein ve aminoasit kullandığım için bunların hiç bi zararının olmadığını iyi biliyorum.

lütfen tavsiyelerinizi esirgemeyin, teşekkürler

Son düzenleme: 26 Temmuz 2012
  2. free3

free3 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bu çok hassa bir konu.vücut geliştirme değil.Bence bunu annenin doktoruna sorman daha mantıklı.Burada sana böyle hassa bir konuda yardımcı olunabileceğini düşünmüyorum.Geçmiş olsun dileklerimle.

Phil_Heath bunu beğendi.
  3. eleroniel

eleroniel Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    annenin sağlığı sanırım her şeyden önce gelmeli ve bunu en iyi bilenlere sormalısın fakat doktorun verdiğinin yerine protein tozu kullanmak bana mantıklı gelmedi.

4. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    evet bu gerçekten hassas bir konu. öncelikle annene Allah'tan acil şifalar dilerim.ben bu protein amino asit takviyesi olayına çok soguk baktım belirteyim.bence yapılması pek uygun değil.doktorlar ne önerdiyse o yapılmalı.annenin mamasının tadını bir şekilde içilebilir bir hale getirme imkanı var mıdır acaba ? bir de o yolu dene

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.786
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili lespaul64 ;

Hayır kesinlikle olmaz , nedne dersen protein tozu yada gainer aynı besin değerlerini içermez , o besinler mesela 4 adet denmiş annenin o günkü ihtiyacını karşılar ,

Çözüm olarak ise ne yapılabilir dersen de eğer doktor izin verirse tabii ki de bunu sor kesinlikle , aynı ürünün vanilyalısını alabilir ve çilek+ az su ekleyerek blenderda çekebilirsin , tadı da değişmiş olacaktır ,

Sanırım tam bir sıvı beslenmesi değil , eğer değil ise doktorunda izni ile bir öğünü çıkarıp yerine sen bir karışım yapabilirsin , ki aynı ürünlerin Türkiye de var mı bilmem ama toz olarak olanları var sebze-meyve suyu ile karıştırılabilir , ama dediğim gibi doktora sormak şartı ile ...

Geçmiş olsun ...

Saygılarımla , Danny Boy ...

2157 ve Rambo16 bunu beğendi.
  6. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    vucudun ve kasların çalışması için enerji gererkir karbo birincil enerji kaynagıdır . bu nestlelerin büyük kısmıda karbodur vucut proteini enerji olarak kullanması zordur zaten annen rahatsız bünyeyi zorlaman anlamsız olur. doktora bi danış enerji için doğal bal verebilirmiyim diye . bal sindirilmeden kana karışır doğal saf enerji kaynağıdır şifa olur inşallah

7. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    657
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Ben Annemi 1.5 yıl önce mide kanserinden kaybettim.. O bahsettiğiniz mama olaylarını falan biz de atlattık ama bir çözüm olmadı ne yazık ki.. Farklı bir şekilde (İçine başka şeyler katarak veya seyrelterek) yedirmeyi deneyebilirsiniz.

Allah yardımcınız olsun umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur..

8. Warprow

Warprow Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun içine sevdiği aromaları katabilirsin ya da su,tuz vb. koyup şekerini seyreltmeyi deneyebilirsin

9. lespaul64

lespaul64 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yapıcı cevaplarınız için çok çok teşekkür ederim. Tabiki bende ilk olarak doktorlara danışmayı seçme yolundayım ama devlet hastanesinde ameliyat olduk ve ameliyat güzel geçmesine ragmen bir türlü yeterli bilgi alamadık ve istediklerimizi danışamıyoruz. bunun için başka özel doktorlara danışmayı düşünüyorum ama insan yinede kroca da olsa kendi kendine bişeyler üretmeye çalışıyo (fikir olarak). dediklerinizi denicem. özellikle vanilyalısını bende düşünmüştüm ama bunu deişik meyvelerle tatlandırmayı denicem. ayrıca az miktarda tuz da atılarak tatlılığı alınması da mantıklı geldi. ve evet bunun toz hali olanda varmış ve dediğiniz gibi 4 tanesi tam olrak bir bayanın günlük ihtiyacını karşılıyo. elimizden geleni yapıyoruz.

artık bütün tanıdıklarıma uyarı mahayetinde söylediğim şyleri sizede söylemek istiyorum arkadaşlar. eğer cevrenizden birisi aniden kilo kaybederse yada mide agrısı çekerse yada midesi sürekli bulanıp kusuyosa mutlaka vakit kaybetmeden doktora gidin. biz bunu sonrada ögrendik ama allahtan geç kalmadığımızı söyledi doktorlar.

tekrar tekrar teşekkürler.

10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.786
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili lespaul64 ;

Tuz atmak gibi bir saçmalığı sakın yapma , annene gereksiz yere daha fazla sorun çıkartmaktan başka işe yaramaz ,

Ve bunları kesin olarak bir doktora danış , yani sakın kendin bir şey yapmaya kalkma ...

Warprow ;

Sende kafadan atma önerilerde bulunma arkadaşın annesi ameliyattan yeni çıkmış , midesi yok ve kanseri atlatmış ,

Sanki adam annem yemeğin tadını sevmedi diyor , ne tuz katması , yemek mi bu tuz katacak ,

Danny Boy ...

2157 bunu beğendi.
  11. lespaul64

lespaul64 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hatta anneme söylemiştim bile :) tamam dostum dediğin gibi tuz falan katmıcam. doktora da danışıcam yarın gidip zaten. ama ilk işlerimden birisi de vanilyalısını bulup temin etmek olucak.

çok saol tekrar arkadaşım

2157 ve Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş