Mide ameliyatında dalağı alındı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Veyron tarafından 17 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce

Adana'da mide ameliyatı sırasında yırtılan dalağının alındığı iddiasıyla hukuk mücadelesi veren Battal Sevimli'nin doktor hakkında açtığı davaya devam edildi. Sevimli, 7. kez mahkemeye girmesine rağmen bugüne kadar tam teşekküllü bir hastaneden rapor alınmadığı için mağdur edildiğini ileri sürdü.

1. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada Battal Sevimli (34) hazır bulundu. Davalı doktor S.B'nin katılmadığı duruşmada mahkeme heyeti, hastanın iddialarının ve sağlık durumunun tam olarak belgelenebilmesi amacıyla, dosyanın teşekkül halinde Yüksek Sağlık Şurası'na gönderilmesine karar verdi. Buradan alınacak rapor doğrultusunda davaya devam edilecek.

Duruşma çıkışı basın mensuplarına açıklama yapan Battal Sevimli, 15 Kasım 2005 tarihinde mide ağrısı nedeniyle gittiği Adana Devlet Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. S.B. tarafından ameliyat edildiğini, ancak ameliyat sırasında dalağının alındığını, bugüne kadar ise tam teşekküllü bir rapor alınmadığını ve mağdur edildiğini söyledi.

Ameliyattan sonra psikolojik bunalıma girdiğini belirten Sevimli, "Doktor, bana 'mide ameliyatını yaparken neşter kazayla çarpınca dalak yırtıldı, almak zorunda kaldık. Merak etmeyin siz dalaksız da yaşayabilirsiniz' diyerek savunma yaptı. Ancak, dalağım alındığı için psikolojim bozuldu. Şimdi başım ağrısa, kalbim hızlı çarpsa dalağım olmadığı için sanıyorum. Dalak gereksiz bir organ ise Allah neden yarattı? Ben kurban keserken gördüm, mideyle dalak birbirinden çok uzak. Doktorun yaptığı hatayı kabul edemiyorum. Dalağım bir varmış bir yokmuş gibi oldu" dedi.

Battal Sevimli, hastaneye gitmeye korkar olduğunu, doktorla hiç karşı karşıya gelmek istemediğini vurguladı.

7. kez mahkemeye girmesine rağmen sonuç alınmadığını kaydeden Sevimli, "Bugüne kadar benim iddialarımı ciddiye alıp da tam teşekküllü bir hastaneden rapor aldırmadılar. Bu nedenle mağdur oluyorum. Şimdi Sağlık Bakanlığı'na gideceğim oradaki raporun ardından sonuç belli olacak" diye konuştu.

alıntı: mynet.

Son düzenleme: 17 Temmuz 2007
  2. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    hep insan hayatının parayla ölçülemeyeceğini söylerler ama görüyosunuz insan hayatı bu kadar ucuz işte....

Sayfayı Paylaş