Mide çalışırken gainer kullanılır mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Yespliz tarafından 5 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Yespliz

Yespliz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    genel vücut görünümüm rahmetli kemal sunalın hababam sınıfındaki hali gibi, biçimsiz, zayıf ve de bilirsiniz o bünyede kocaman göbekli!
    yaş 26, 1.90 boy var, kilom 55ti kopucaktım artık. hatta askere almadılar. hayatım boyunca hiç kilo almayı başaramamışken son 1 yılda sigarayı bırakıp abur cubura, bol kalorili çikolataya keke abandım ve sporsuz supplementsiz an itibariyle 68e kadar çıkmayı başardım(!).

lakin 13 kilonun rahat 10 kilosu aptal bir göbek olarak oldu. başlarda daha önce hiç olmamış göbeğimin çıkması beni çok heycanlandırıyor, sevindiriyordu. fakat şimdi daha berbat bir görünümüm oldu.

önemli olanın tartıda kaç geldiğim değil nasıl göründüğüm olduğunu geç anladım ve geçen ay spora başladım. artık kilo almak değil, sağlıklı kilo almak istiyorum.

1 aylık adaptasyon sürecinden sonra şu an standart bb programıyla birlikte p90x'in ab ripper x programını uygulamaya başladım kütle kazanmaya yönelik vücut geliştirirken aynı zamanda göbekten kurtulmak için. beslenmem gayet sağlıklı artık. bir aylık süreçte forumu bol bol gezip ilk bilinçlenme evresini başarıyla geçtim. günde 1 öğün tavuk pilavımı, sabahları en az 3 yumurtamı, yulafımı, antrenmandan önce bulgur pilavımı eksik etmemeye gayret ediyorum. son 1 ayda böylelikle 2 kilo aldım. bu 2 kiloyu vücudun ağırlıklara ilk tepkisi olarak aldım biliyorum. normalde çok zor kilo alabildiğim için besin takviyesi almak istiyorum.

2 hafta önce bulunsun diye progainer 3000 aldım, kullanmaya başlamak için doğru zamanı bekliyorum. hayatım boyunca saçma sapan kilo aldırıcı diye satılan şeyler toplamda bikaç milyar vermişimdir, fayda göremiyorum. o yüzden çok temkinliyim artık paramın çöpe gitmesinden çok sıkıldım.

forumda paylaşılan değerli yorumlardan derlediğim planım; normal beslenmeyle kilo almam durunca veya çok yavaşlayınca, ki o gün çok yakın, ant.dan önce 3 ölçek progainer, ant.dan sonra 3 ölçek gainer + 1 ölçek whey hidrolize karıştırıp kullanmak.

benim durumunda biri için aşağıdakilerden hangisini önerirsiniz?

1- hiç supplemente falan bulaşma daha çok erken.
    2- planın güzel. özellikle ant.dan sonra gainer+whey iyi. hemen başla.
    2- önce o göbeği erit. hem onu eritmeye çalışıp hem karbonhidrata abanman çok saçma.
    3- bikaç ay mide çalışma, ab ripper x i bırak.
    4- boşver karboyu hidrolizeyi falan, whey matrix kullan her derde deva.
    5- hiç biri. başka şeyler diyeceğim dinle.

Sayfayı Paylaş