MHP-TakeOff ve Animal Cuts Günlük Sinefrin Değeri

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve sabrselam tarafından 17 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sabrselam

sabrselam Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Herkese selamlar , uzun bir aradan sonra tekrar forumdayım.
    Bir sakatlık dönemi geçirdim , hala daha ufak da olsa devam ediyor.Bir kasılma sonucu boynumda şiddetli bir ağrı oluştu ve kas gevşetici-ağrı kesici 20 küsür iğne oldum.MR çektirdim ; doktor ufak bir fıtık olduğunu ancak bunun her insanda normal olabileceğini söyledi.Boyun ağrılarım devam ediyor...
    Bu süre zarfında spor yapamadığım için haliyle kilo aldım.Ancak doktorun spor yapabilirsin onayından sonra yarından itibaren spora başlıyorum.L-Carnitin kullanmaya devam ediyorum.
    Sormak istediğim soru ise şu ;
    MHP'nin TakeOff ve Universal'in Animal Cuts ürünlerini aynı anda kullanmak istiyorum(Bunlar yağ yakıcılar) , yanına da kas yıkımını engellemek için BCAA veya Amino asit eklemek niyetindeyim.Baktığım kadarıyla yukarıda bahsettiğim yağ yakıcı iki ürün de sinefrin içeriyor.Yaşa ve kiloya göre alınması gereken sinefrin miktarını bulamadım.Bu konuda bir bilginiz var mı?Veya iki ürünü de aynı anda kullanmak yerine dönem dönem tekli kullanmak mı daha verimli olur?
    Cevaplarınıza teşekkürler

2. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Sinefrin aslında kimyagerlerin Efedra ve Sibutramin'in yerine ne buluruz anlayışı ile keşfettikleri bir etken maddedir! Diğer bir değişle Efedrin ve Sibutramin gibi direkt kalbi etkileyen moleküllere sahip olmaması onu zayıflama ürünlerinin (yağ yakıcı) baş aktörü yapmıştır.

Sinefrin'in kimyasal anlamda çok çeşitli tipleri vardır (internet'de bulamazsınız) ve ne yazık ki hepsi bir pazarlama taktiği gereği kısaca "Synephrine" diye anılırlar. Hemen belirtmeliyim ki Sinefrin'in yağ yakıcı özelliği yoktur sadece iştah kapatma özelliği vardır.

Sinefrin acı ve ekşi turunçgillerden elde edilir ve genellikle kafein'le kombine edilerek etkisinin arttırılması beklenir. Sormuş olduğunuz üzere Sinefrin'in tek başına (tıbbi ilaç kullanılmıyorsa ve çok yüksek doz da değilse) vücuda zarar vermesi kolay değildir ama ürünleri formüle eden kimyagerler ürünlerin etkisini üst düzeye taşımak için (belirttiğiniz ürünler gibi) termojenik etki gösteren maddeleri de Sinefrin ile birlikte kombine ederler.

Burada önemli olan husus ürünü bir bütün olarak ele alıp "yan etki" görüp görmeyeceğinizdir. Bir madde tek başına zarasız iken başka maddeler ile kombine edildiğinde "yan etki" olasılığı ortaya çıkabilir. Kısa bir süre deneyip tecrübe edebilirsiniz.

İki ürünü aynı anda kullanmak yerine dönemsel olarak kullanmanızı ve her iki ürünü de uzun süre devam etmemenizi (ara verilmeli) öneririm.

dishiwelet ve sabrselam bunu beğendi.
  3. sabrselam

sabrselam Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Sinefrinin ne(neler) olduğunu biliyorum ama yine de açıklamanız ; arama yapılması durumunda üyelerimize yardımcı olacağı için teşekkürler.
    Burada asıl ihtiyacım olan , yaşa ve kiloya göre alınması gereken günlük sinefrin değeridir.Tabii ki malum değer bir sayıdan ibaret olmayacak , bir aralıkta değerler gösterecektir.

Bodysoft bunu beğendi.
  4. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Sorunuzun cevabı bir önceki yazımda mevcuttu.

Sinefrin'in yaş'a ve kilo'ya göre alınması gereken bir "doz" durumu (doğası gereği) yoktur. Sinefrin tek başına ciddi bir molekül değildir bunu anlatmak istedim. Turunçgiller familyasına ait meyveler yediğinizde de bir miktar sinefrin almaktasınız.

Ama tek başına vücuda herhangi bir zararı olmayan turunçgiller tıbbi ilaç kullananların kabusu olabilir.

Örneğin, turunçgiller familyasına ait bir meyve olan greyfurt suyunun, ilaçların etkilerini arttırıp zehir etkisi yarattığı ve hatta ölüme neden olabileceği bilinen bir gerçektir. Çünkü greyfurt ve bir çok turunçgiller ilaçların bağırsaklar da ve karaciğer'de parçanlanması ve atılmasına yarayan P-450 3A4 isimli bir enzimi bloke ediyor. (Yok ediyor.) Böylece zehirlenme başlıyor.

Onun için bir önce ki yazımda da belirttiğim gibi tıbbi bir ilaç (sentetik/bitkisel) kullanılmıyorsa Sinefrin'in "vücuda zarar vermesi" kolay değildir.

Sinefrin'de "doz" miktarı yoktur formüllerde "eser" miktarda yer alır.
    Umarım aydınlatabilmişimdir.

dishiwelet bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş