MHP A-Bomb

Konusu 'Amino Asitler' forumundadır ve angel9 tarafından 11 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Başarılı

oy sayısı 27
    62,8%
  2. Orta karar

oy sayısı 12
    27,9%
  3. Başarısız

oy sayısı 4
    9,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Ürünün içerisinde ki beta-hydroxy beta-methylbutyrate yani hmb protein sentezinin artmasına yardımcı oluyor..Bu ürün gözümden kaçmış kesinlikle hemen 1 kutu alıp başlayacağım ürünün içerisinde hmb bulunmasına çok sevindim eskiden piyasada allstarın hmb si satılırdı şuan satılmıyor gerçi bu ürünün içerisindeki hmb yeterli oranda mı onuda bilmiyorum fakat kullanmaya değer diye düşünüyorum..Hmb ve creatin kombinesi çok iş yapan bir kombine en azından ben çok etkisini görmüştüm hmb nin protein sentezi dışında kreatinin etkisini arttırdığını okumuştum bir yerde.. En kısa sürede bu ürünü kullanıp sonuçları paylaşacağım

firestorm13 bunu beğendi.
  2. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Aynı zamanda bu ürünün içerisinde bulununa rna da protein sentezine yardımcı olur..Fakat ürünün içerisindeki uncaria tomentosa(kedi pençesi) bitkisinin konulmasına bir anlam veremedim bu bitkinin kanserden korunma amaçlı kullanıldığı söyleniyor acaba ürünün içerisinde kanserli hücreleri tetikleyici bir kimyasal mı var ki bunu içeriğe koymuşlar

uzk bunu beğendi.
  3. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    İçeriği kaliteli, içeriğinde birçok yan ürün Hormonal Düzeyi tavan olan birçok sağlıklı genç için gereksiz.

4. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    yani size göre gereksiz bir supplement mi bu ürün bir de benim kafama takılan şu içerisindeki 75mg lık dna içeriği neden rna,beta karoten ve kedi pençesi otu kullanılmış ki sadece kafama takılan bu hadi diğer kimyasalların faydalarını vs biliyoruz ama bana biraz tuhaf geldi bu dna içeriği

5. Revanche

Revanche Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar bana yardımdı olurmusunuz Bcaa almayı düşünüyorum bu ürün bcaa yönünden iyimi amino asit , bcaa , glutamine 3 lü set yapıcaktım bunu alsam işimi görürmü

6. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Xtend gibi daha pure BCAA ürünlerine yönelmeni tavsiye ederim.

7. ccann_

ccann_ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Son yorumlarınız nedir bu ürün hakkındaki? Kullanan varmı

8. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Ben çok merak ettim bu ürünü fakat kullanmadım kafamda bazı soru işaretleri vardı ürünle ilgili o yüzden kullanmamayı tercih ettim. Bu ürünle ilgisi yok ama sırf içeriğinde hmb var creatin var diye amix-anabolic masster protein tozu kullandım ve ciddi faydasını gördüm. Ürüne dönecek olursak içerik olarak çok sağlam duruyor fakat uncaria tomentosa konulması kafa karıştırıcı. A-bomb ın içerisinde keton asit bcaa bulunuyor. Ketoizokaproik asit grubu merkezde ki karbon atomuna çift bağla bağlanmış bir oksijen barındırır. Bu da bcaa nın neredeyse %100 emilmesine yardımcı olur. Tıpkı weider-krea genic ürününde kullanılan double buffered özelliğine benzerdir. Bunun dışında üründe bulunan insülinotropik hücre içi düzenleyici var şimdi bu madde ile ilgili size bir bilgi vereceğim.

"Bağırsakta bulunan şeker, insülin salınımını arttıran bir hormon olan glikoz-bağımlı insülinotropik polipeptit (GIP) adı verilen bir hormon salınımını uyarır. GIP salgı aktivitesi bir protein olan beta-katenin aracılığıyla kontrol edilir. Bu proteinin aktivitesi şeker seviyeleriyle alakalıdır. Beta-katenin mutasyonu yumurtalık, prostat ve kolon kanserinin ilerlemesi ile bağlantılı bulunmuştur."

İnsan vücudunda bulunan beta-katenin normalde vücut tarafından bir şekilde parçalanır ve zararlı hale gelmemesi sağlanır. Fakat beta-katenin in serbest kalması durumunda kansere giden yol açılmış olabilir. Şimdi burda kafaya takılan konu insülinotropik polipeptit i dışarıdan aldığımızda beta-katenin i besleyip beslemediğidir. Bu konu hakkında net bir bilgi sahibi olmamakla birlikte ürünün içerisine konulan kedi pençesi bitkisinin de herhangi bir risk için konulduğunu düşünmekteyim.

Sonuç olarak A-bomb gerçekten piyasada bulunan amino asitlerin dışında çok özel bir içeriği olan ürün fakat içeriğinde barındırdığı çok soru işareti var kanımca ve MHP firması da bu ürünün içerisindeki bileşenlerle ve amino asitlerle ilgili kalem kalem açıklama yapmadığı sürece bu üründen uzak duracağım. A bomb hakkında görüşlerim bunlar. Araştırma yapılıp bu ürün üzerinde daha çok konuşulması gerektiği kanısındayım ama malesef bizim ülkemizde supplementlerin sadece son kullanma tarihine bakılıyor gerisi "alalım ne de olsa işe yarar,bunu alınca 3 ayda hayvan gibi oluyorsun, bir de bunu deneyelim" mantığı güdüldüğü için önemli detayları gözardı ediyoruz.

9. ccann_

ccann_ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle teşekkürler açıklama için.araştırılıp alınması daha uygun olur bu soruların cevabını nasıl bulabiliriz?

10. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Derin detaylar herturlu supplement uzak durmamizi oneriyor ama ben mhp a bomb kullanmis biri olarak konuşuyorum gercekten kullandigim en iyi amino asit ben crossfit ve mma ile ugrasiyorum yani gym calismiyorum tum o yuzden büyümem sizlere gore daha yavas ama kondisyonum daha hizli gelisiyor ve buna ragmen baya bi etkisini gordum ben supplement lerden fazla etki gormememe ragmen iyi bi urun olduğunu kanitladi

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    ccann_
    Ben ürün içeriği hakkında internetten yaptığım araştırmalar ve çevremde bioteknoloji ile uğraşan arkadaşlarımla konuştuğumda bu kadar bilgi edinebildim. Bu forumda ki herkesin bu ürünle ilgili bildigi ne varsa yazmasını çok isterim açıkçası umarım öyle de olur.

frodobagins000
    A-bomb kullanıpta pişman olan birini zaten duymadım. Yabancı sitelerdeki değerlendirmelerde de yüksek rating almış bir ürün. Zaten dün de söylediğim gibi piyasada şuan böyle bir amino asit daha yok. İçerik başlı başına efsane hmb,akg,keton asit bcaa's,gkg,alanin ,rna ve dna ve hücre içi düzenleyiciler. Yıllardır sporla uğraşan ve supplementlerle ilgili araştırmalar yapan birisi olarak böyle bir aminonun piyasaya daha önce çıktığını zannetmiyorum. Genelde kompleks amino asitler en fazla taurin,arjinin,yüksek bcaa vb barındırır ama a-bomb gördüğümüz gibi çok daha özel içeriğe sahip.

Sonuç olarak ve basit bir şekilde ifade edecek olursam biraz abzürd gelebilir ama piyasadaki diğer ürünler sera domatesi ise bu ürün gdo lu domatestir benim gözümde çünkü içerisinde yapısıyla oynanmamış kimyasal olmayan çok az amino asit barındırıyor.

Bir de şu var MHP firmasının T-Bomb II adlı bir testosteron booster'ı var. Onunda içeriğine bakın ve içeriği en az A-bomb kadar iyi olan bu ürünün neden ülkemizde olmadığını bir düşünün. Şimdi bana diyeceksiniz ne alakası var sanki her markanın ürünü türkiye de mevcut mu ? Bende size şunu söyleyebilirim. Bir firmanın 7 ürününden 5 i bu ülküde satılıyor ise diğer ikisinin satılmama sebebi ne olabilir? Biraz septik yaklaşıyor olabilirim kabul ediyorum ama sadece bu tarz özel ürünlerin daha çok üzerinde düşünülmesi kanısındayım.

12. ccann_

ccann_ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Baya merak ediyordum bu ürünü faydalı birşeyede benziyor ama sanırım bu şüphelerden dolayı yada çıkıp biri şu şudur diye açıklayana kadar kullanmayacağım

13. firestorm13

firestorm13 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    O tarz ürünler çok var mesela universal cuts. Üzerinde türkiyeye özel üretilmiştir yazar. Bu ürünlerde bazı maddeler vardır ki türkiyede yasaktır.Firmalar da bu yasak ürünleri çıkartırıp özel olarak ürettirirler ve bunu ürün etiketinde belirtme zorunluğu vardır. Anlayacağın A-bombda öyle birşey yazıyor mu? eğer etikette öyle birşey yazmıyorsa gdosuz demektir.

14. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    Baya donanımlı bir amino ürünü.Mutlaka kullanacam,daha sonra yorumlarımı yaparım.

15. Ivedone

Ivedone Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Elimde var şuanda antrenman sonrası 4 tablet olarak kullanıyorum. Sizce bir intra-workout bcaa ile kombinlemelimiyim daha iyi verim için?
    Örn:Olimp BCAA , Weider premium BCAA

16. firestorm13

firestorm13 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    A- BOmb her tablette (1 tablet 1750 mg) 850 mg BCAA vardır. Bence gerek yok onun yerine creatine kullanmanı tavsiye ederim.

17. Ivedone

Ivedone Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Kreatin eksiksiz supplementlerım arasında 8 tablet kullanılsa günde 6-6.5 gr bcaa denk geliyor. Yiyecekleride eklesek 10-12 gr bence yetersiz kalıyor gibi

18. firestorm13

firestorm13 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    yani sen bilirsin tabi kilonu nasıl bir antrenman programın olduğunu bilmediğim için, ama bana yeterli geldi çünkü saf bcaa'lar bile günde maksimum yaklaşık 10 gr kullanılıyor benim bildiğim. başka bir şey kullanıyor musun glutamin mesela?

19. Ivedone

Ivedone Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Evet glutamin falan sağlam bi kombin içerisindeyim kgm 78

20. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Şu ürünü kullanıp tecrübelerini paylaşabilecek bir arkadaş yok mu ?

Sayfayı Paylaş