MF Ayın Shakerı

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Kauss tarafından 9 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar bu vereceğim tarifi Muscle and fitness dergisi mart sayısında vermişti bugün deneme fırsatım oldu. Açıkcası ben beğendim.

Gerekli malzemeler:

2 ölçek vanilyalı whey protein
    300 ml su
    3 top vişneli dondurma
    5 gr glutamine
    5 gr kreatine

Hepsini bir shakera koyup çalkalıyorsunuz. Dergi bunu antreman sonrası için öneriyor nedeni ise

kasların tamiri için whey protein, kas hücrelerine protein gönderilmesi için insülin seviyesine arttıracak hızlı karbonhidrat (dondurma). Gücü ve dayanıklığı arttırmak için kreatin ve daha iyi toparlanma için glutamine öneriyorlar.

Besin değerleri olarak. 350 kalori, 40 g protein, 48 g karbonhidrat, 0 g yağ diyorlar

Ben bu shaker da vanilyalı protein yerine muzlu kullandım. Ve dondurmayı da vişneli yerine muzlu dondurma aldım. Tadı soğuk muzlu frozenı andırdı. Tabi süt olsa daha iyi olurdu ama neyse :)

2. WildRose

WildRose Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    43
    Başlığı görünce MF bir shaker firmasından iyi para kaldırmış ve shaker reklamı yapıyor sandım. Shake, ya da daha iyisi, karışım desek daha doğru olurmuş.

sporcu. bunu beğendi.
  3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    hem dondurma hem 0 yağ nasıl oluyor ki :D:D:D

Solwied bunu beğendi.
  4. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    ben de garipsedim.
    fakat bu shake'i nasıl yapıcaz ki?
    şahsen ben whey protein'i ant önce ve ant.sonrası alıyorum.
    evde içerken kendim yapabilirim fakat ant.sonrası yapılamaz gibi geliyor.sonuçta erir dondurma.

ve bi yerde okumuştum sanırım;whey protein,creatine ve nitrik oksit soğuk olarak tüketilirse daha etkili oluyormuş.bunun hakkında bilgisi olan var mı?

5. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    soğuk olur sıcak olur bunun hakkında bilgim yok...
    ama dondurmanın erimesi mesele değil zaten ,maksat içindeki basit şekeri almak, emme ve lakin mevcut dondurmalarda yağ oranı oldukça fazla ve bu yağlar da oldukça kalitesiz yağlar...

6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Suan telefondan giriyorum. Basligi duzeltemiyorum gorevli bir arkadas ilgilenirse milleti yaniltmamis olurum uyari icin tesekkurler :)
    Dondurma olayina gelince valla dergi de oyle yaziyordu. Suan dergi yanimda degil. Anca persembe kontrol edip yag konusunda benden kaynaklanan bir hata varsa duzeltebilirim. Yada mart ayisi elinde olan arkadas bana bakip iletirse yag olayini duzeltme firsatim da olur.
    Ama ben 0 yag diye yaziyor hatirliyorum

7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    kauss bence senin bir hatan yoktur, bu tarifi kim yazdıysa onun hatası, ya da yurt dışında yağsız kaliteli dondurmalar varsa bilemem ama yurt dışındaki dondurmayı biz ne yapalım...

8. west67

west67 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Zonguldak
    galiba dondurmayıda evde yapmamız gerekecek internette dondurma yapmak için tarifler var bu arada

9. danger89

danger89 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    anca salonun dolabına koymak gerekir dondurmayı bitişte alıp soyunma odasında hazırlanabilir ama ugrasılması gerek şahsen ben uğraşmam, dondurma yerine baska basit şeker alternatif olarak ne koyulabilir ona bakmak lazım.su yerine üzüm suyu koysak dondurmayı kaldırsak listeden olur mu ?

Sayfayı Paylaş