Mezo-Endo bir vucudum var ama genetiğim kötü alla alla ilginçç :S

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve yumurtovic tarafından 25 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. yumurtovic

yumurtovic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    beyler cılız bi vucuda sahip değilim, istediğim zaman kilo alabilen bi yapıya sahibim, ekto yapıda değilim ama gelişim yavaş. 32 aydır vucut geliştirmeye çalışıyorum ilk ölçülerim yağ oranı %11, kol 30. başlarda bir bok bilmiyordum yakınlarda vg salonu falan yoktu yardımcı olacak pek kimse yoktu falan ama forumlar, makaleler derken baya baya her şeyi söktüm çalışma sistemi antrenman programları vs.... eve ağırlık seti aldım (toplam 70 kg plakalar barlar falan) onlarla çalıştım. antrenmanlara dikkat ediyordum zamanlarını setlerini ayarlıyordum,harketleri doğru yapıyordum falan..

beslenmem ilk başlarda 75 gr hayvansal protein garanti+ pilav makarna vs. şeklindeydi böyle 16 ay %15 yağ oranıyla kol 36 cm ile kapattım(diğer bölgeleri hiç ölçmedim ama diğer bölgelerde kol gibi kötü).. tatmin etmedi proteini artırayım dedim ve

sonra 100 gr hayvansal protein+ ekmek pilav vs. bu şekilde 1 seneyi %15 yağ oranı, 38 cm kol ile kapattım.

dedim belki sorun makineli hareketleri yapmamamdır spor salonuna gittim 4 ayda yarım cm aldım..

32 ay- 82 kg 177cm boy- yağ oranı %16- 38.5 kol. yağ oranım %10 falan olsa yine iyi o ölçüler ama ne yazık ki define ölçüm değil..

ortalama 4 öğün protein yemeye çalışıyorum, belki yine müthiş beslenmiyorum ama 2.5-3 sene civarı uğraş var bilader..

artık gelişmesi için Rich Piana gibi 12 öğün yiyip sıçcaz herhalde ?!!! (5-10 tane site gezdim, protein ihtiyacımın 185 gr ile 120 gr arası değerler arasında olduğunu gördüm ama geneli 137 gr falan diyor. yani Rich Piana abartmış bence...)

sıkıntı antrenmanda değil diye düşünüyorum her sistemi denedim en son vucudu şoklamak için programımı değiştiriyorum sürekli.

Sayfayı Paylaş