metobolizma hızlandırma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve holocoust37 tarafından 16 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. holocoust37

holocoust37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar 1.buçuk ay önce spor salonuna yazıldım boy 1.63 79 kiloydum ve lcarnetin kullanmaya basladım 30 günde 7 kiloverdim fakat son 15 20 gündür kilo veremiyorum aynı ayarda takılıyorum yemekde fazla yemiyorum bunun nedeni varmı hocaya sordum biraz böyle gider birdaha hızlı verirsindedi yardımcı olurmusunuz 2. benim metobolizmam cok yavas ben öyledüşünüyorum yediklerimi kolay sindiremiyorum metobolizma hızlandırmak için ne yapmam gerekli

2. Almclskn

Almclskn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Metabolizmanı hızlandırman için çok öğün yemen lazım ama bu öğünlerde fazla yemek yememen lazım. Yani sürekli mideyi çalıştıracaksın fakat mideni doldurmayacaksın. Kilo vermen dahada kolaylaşır böylece. Metabolizman sürekli çalışır.

3. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    180 boy kilo 58

Günde 7 kez büyük tuvalete çıkıyorum kanka. Su içsem tuvaletim geliyor metabolizma nasıl yavaşlatır?

4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Metabolizma yavaşlatma diye bir şey yok kilo almak istiyorsan YEMEK YİYECEKSİN

5. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Onu bizde biliyoz hızlı metabolizma birşey at ağıza hemen wc

6. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Daha cok katı besinler tüket ve lifi çok içeren gıdaları azalt.

proteinkafa bunu beğendi.
  7. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Öğün Sayısını Arttırma Olayına Ben İnanmıyorum Mantıklı Düşünüldüğünde Olay Bence Şöyle Oluyor;
    Sen Tamamen Doymayacak Şekilde'De Olsa Sık Öğün Yersen Sadece O Yediklerini Yakarsın, Ama INTERMİTTENT FASTİNG Yaparsan Yani Aralıklı Oruç Şeklinde Beslenirsen Aç Kaldığın Süre Zarfında Metabolizma Enerji Olarak Yiyecek Bulamayınca Vücuttaki Yağları Kullanmaya(Yakmaya) Başlar Böylece Yağ Yakman Kolaylaşır Ayrıca Insulin Açken Düşük Olacağı İçin Orucun Son Saatlerinde İdman Yaparsan Büyüme Hormonuda Tavan Yapar..
    INTERMİTTENT FASTİNG
    Diyetin ana mantığı gün içindeki 8 saatlik süreçte gereken kalorileri alıp diğer saatlerde aç kalıp büyüme hormonunu tavan yaptırmak ve yağ yakımını maximum dereceye çıkarmak.
    Bu dietin, daha doğrusu yaşam biçiminin detayı cartı curtu, onu bunu yeme şartı yok. Kendi macrolarınıza, kendi hedefinize göre belirleyeceksiniz.
    -Genel Olarak Aç Kalacağınız Süreyi-Yemek Yiyeceğiniz Süreyi Ve Hangi Zaman Diliminde Yiyeceğinizi Kendi Yaşantınıza Göre Ayarlamalısınız.. Ancak Uygun Olan 16 Saatlik Açlık Süresini Geceye Denk Getirirseniz Sizin İçin Daha Kolay Olur Yani Gece 22:00 Da Aç Kalacağınız Süreye Başlayıp Ertesi Gün Saat 14:00 A Kadar Aç Kalırsanız Bu Sürenin %40'Inı Filan Uykuda Geçirmiş Olursunuz..Ancak Dediğim Gibi Süreyi Kendiniz Ayarlayın İster 10 Saat İster 16 Saat Aç Kalın Bu Size Bağlı, Ancak Genel Anlamda Aç Kaldığınız 16 Saat'in Son 1-1.30 Saatinde Antrenmanı Yapıp Antrenman Sonrası Hemen Beslenmeniz En İyi Sonucu Almanız İçin Uygun Olur..
    -Açlık Süresince;
    Su,Yeşil Çay,Kahve(Sade) Tüketmek Serbesttir Hatta Bu İçeceklerde Metabolizmayı Dahada Hızlandırır..

Sayfayı Paylaş