Meter Mevsimler Cevaplıyor

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SlipKnoT16 tarafından 8 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Buraya açtım konuyu çünkü sorular yeni başlayanların sordugu sorulardı yararı olur diye düşünüyorum :) Face'deki Meter Mevsimler sayfasından aldım :)

Soru 1: Evde Çalışarak Fit Olmam İçin Gerekli Çalışma ve Yemek Programı Verirmisin ?

Cevap: Evde çalışmak idman değil eksersiz olur bunun icin, salona gitmeyi tercih et sıkı bir vücut icin bunun icin program veremem ama, beslenme icin tavuk balık ve kırmızı et izgara seklinde karbonhidrat olarak da, pilav makarına yagsız tuzu az formuna göre , sebze olarak brokoli havuc meyve olarak da portakal muz ve yesil elma gibi besinleri tüketmeni öneririm..

Soru 2: Meter Abi 15 yaşındayım boyum 1.86 ve kilom 78 ama daha önce kas yapmak için hiçbir girişimim olmadı. Daha fit görünmek için ağırlık vs başlamak istiyorum ama henüz erken diyorlar ne yapmamı önerirsin ?

Cevap: yaşın çok erken bu spora başlamak icin türkiye şartlarında ama boy ve kg bakınca genetigin iyi olduğunu söylemek zor olmuyor, ben sana spor salonuna gidiceksen özellikle 17 18 yaşına kadar, güzel beslenerek ve makine machine denen hareketleri yapmayı ve kullanmayı dene, serbest hareketlere yer verme bench press mesala makine benc press , ve temel hareket dedigim squat , deathlift vb hareketlerden uzak dur.

Soru 3: Body building ile boyumu uzatabilirmiyim? gelişme çağındayım

Cevap: Bodybulding degilde bu alana Fitness demelisin, tabiki düzgün yapabilecegin gelişme cağında teknikler ile boyunu uzatma ve sıçramanı uzatmak mümkündür, boyunu uzatmanın en güzel yolu sıçramak tır.

Soru 3ün Cevabın devamı: bunun icin spor olarak basketball ve eline kaldırabılecegin orta seviyede 2 dummbell ile 5 set den sıçrayabildigin kadar yukarı sıçramanı öneririm sayıyı son tekrar yapabilecegin yanma hissini hissedene kadar seri şekilde sıçra yanma hissi biterkenden 40sn civarı dinle ve tekrardan 5 set olana kadar yap gittik sonra set sayılarını artırabılırsın.

Soru 4: Selamlar Meter Çok kral bi adamsın soruma geliyorum Yag oranım %19 boyum 174 kilom 81 ek olarak ne tür ilaçlar almamı önerirsin ve şöyle bişey var benim amacım hard bodyci olmak değil senin tarzında ince ve kaslı vicut istiyorum steroid kullansam çok fazla şişermiyim ? bide kardiyo süresi ne kadar zamandan sonra kaslara zararı olur ?

Cevap 4: yağ oranın öncelikle çok fazla, boyuna göre, yağ yakıcı luqid ler alırsan ve hakkını vererek cardio yaparsan vücudunda hızla yağ oranı düşer beslenmeni de düzene korsan tabi, fakat yağ yakıcı tablet olarak başlamanı önermem daha once kullanmadıysan 2 ay sıvı olarak universal yada optimum markasının 1000mg yag yakıcıklarını sabah aksam ve idman oncesi ac karnına 3 er corba kasıgı almanı oneririm..

Cevap 4 ün devamı: Steroid kullanmamanı ŞIDDETLE tavsiye ETMİYORUM KESİNLİKLE UZAK DUR! Kanser ve SAÇ DOKÜLMESİ ayrıca kazandıgın kası çok kolay kaybetmene neden acar KALİTELİ KAS YAPMAZ.. kısaca. Daha detaylı bilgi veremem seni tanımadan kusura bakma dostum

Soru 5: Merhaba Meter abi ben 16 yaşındayım 5 aydır body building yapıyorum ama bir türlü kilo alamıyorum 1.70 boydayım 54 kiloyum zayıf olduğum için fazla bir gelişme görünmüyor önereceğin bir beslenme programı varmı yardımcı olursan çok sevinirim

Cevap 5: yaşın cok genç fakat, kg alabilirsin tabi, sen ilk önce bodybulding mi fitness mi yapmak istiyorsun 2 spor da birbirinden cok farklı fitness plaj ve model vücudu bodybulding ise, hardbody aşırı kaslı güvenlik vücudu gibi birsey.. ilk once buna karar ver vücut kg nu kas olarak artırman icin agır calısıp kısa idmanlar yapmalısın ve dogru idmanlar düzgün uyuku düzgün beslenme..

Cevap 5 in devamı: beslenme programına gelicek olursak saglıklı güclü temiz karbonhidrat alman lazım ki aldıgın enerjiyi yakmadan onu kasa cevirebilesin bunun icin , makarına princ pilavı bol bol beyaz ekmek bal recel , beyaz peynir kaşar .. gibi besinler yumurta beyazı tavuk balık gibi besinler tüketip düzgün saglıklı disiplinli idmanlar ile , ayrıca 8 saat uyuku ile güzel kas alıp kg nu artırabılırsın.

Soru 6: Masa tenisi sporuyla ilgilenmekteyim. Bacaklarımı hızlandırmam için baldırlarımı eritmem lazım. Bacak ve baldır eritmek için ne yapmam gerek

Cevap 6: Leg Ex. Leg Press , Suma Squat ve Lunges gibi hareketleri orta kg 20 tekrar gibi rakamlar ile 6 set yaparsan , haftada 2 bacaklarını sıkılaştırırken parcalarken ayrıca inceltebilirsin.

Soru 7: Nasıl karın kası yapabiliriz?

Cevap 7 : Karın kası beslenmeni düzenleyip yağ oranını %6 ile %4 arasına getirmek ile gerçekleşir, Beslenme işin ilacı yardımcıları ise yağ yakıcı ve karın eksersizleri ayrıca cardio dur. Herkesin karın kası doğuştan vardır. Önemlı olan yağı parcalayarak deri altındaki yagı idrar ve enerji yakımıyla ter olarak vujut dısına atmak zor olan korumaktır aslında bunuda Disiplin ve İrade gereklidir bu konuda.

Soru 8 : Bu vücud kaç yılda oldu?

Cevap 8: Bu vücut 15 sene sami prof futbol ve 4 sene fitness de haftada 6 ortalama 3 saatlik anterman ile ayda 2 bin tl harcanarak, gece 9 saat uyuyarak oldu :)

Soru 9: 14 yaşındayım fitness a kaç yaşında başlamamı tavsiye edersin?

Cevap: Fitness düzgün hocalar eşliginde 16 , eğer bilgi ve tercübe eksikligini sezdin hocalar ve gelişmemiş bir şehirde isen istanbul izmir antalya ankara gibi şehirlerde değilsen , 18 19 öneririm. yanlış bir yönlendirme ile sakatlanabilir ve kısa kalabilirsin

Son soru 10: Biseps triseps nedir?

Cevap 10 : Biceps, ön kol , triceps ise Arka koldur.

XxAcuNxX bunu beğendi.
  2. XxAcuNxX

XxAcuNxX Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    son soru iyimiş bilmiyoduk :D paylaştıgın için teşekkürler.

3. Body.

Body. Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum çok iyi düşünmüşsün be, eminimki yararı dokunucaktır hatta banada dokundu bile inceden.

XxAcuNxX bence yanlış yapmışsın kardeş, bisepsi trisepsi bilmeyenlerin olduğuna eminim zamanında ben gibi

4. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Bu vücut 15 sene sami prof futbol ve 4 sene fitness de haftada 6 ortalama 3 saatlik anterman ile ayda 2 bin tl harcanarak, gece 9 saat uyuyarak oldu

3 saat antreman nedir?

cevaba bak ne yapsın adam gidip top mu oynasın 15 sene, bu adamın bazı röportajlarını okudum abartı antreman programları abartı beslenmeler var gençlere böyle yön verilmez...

HDMI bunu beğendi.
  5. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    banada dokundu ondan paylaştım :) adamı kızdırdılar yoksa 20 soru cevaplıcaktı :D Herkes üstüne gitti yok streroid igne vurmuşsun falan filan bir sürü küfür adamda haklı olarak sinirlendi ve cevaplamadı gerçekten sayfasında çok aptallar var onlar yüzünden biz yararlanamıyoruz

6. shegella

shegella Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yararlancak bişey yok adamda abartı vucut yok belli kürden yeni cıkmış bi vücudu var genetiğide saglam değil ama emeğe bu forum suan bundan cok daha bilinçli hocalara sorular sorabailirisn.
    antremanlarda ufak kaslara bile 7 hareket girio saçma

7. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    abartı vücudu yok diyosun adam zaten fitness yapıyo daha ne olabilir ki ? ki gel gelelim sorulara cevap vermesi ile vücudunun abartılı olup olmaması ile ne alakası var ? zaten adamın vücudu gayette iyi yani ...

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    meter'in kişisel fikirleri ve kendi hikayesi birazda..o yüzden konu dışına alınmıştır.

9. atoaga

atoaga Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Bu adama nasıl ulaşabiliriz sabah akşam tv de birazda supplementlerin kazık fiyatlarından ve yurtdışı alışveriş yasağından bahsetse.

10. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    ah keske yaptıgı kürdende bahsetse. 3 saat antremanmıs

11. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    acaba bu Meter'in ölçüleri boy-kilo kaçtır bilen varsa paylaşırsa sevinirim...
    şunun için soruyorum belki fikri olan vardır..

boy 1.80 olan bir şahıs eğer fit vucy istiyor ise kaç kilo olmalıdır yağsız şekilde..karın bölgesi düz olacak şekild eortalama yağ oranı % 4-% 6 arasında olacak şekilde..

standartlarda 72-75 arası deiyor ancak o zamanda zayıf bir vucut çıkıyor karşıma örnek biri var çünkü salonumda ordan biliyorum ben tamam aynı şekilde kaslı olsun ama biraz daha kilolu olsun istiyorum..

o nedenle mete'in kalıbı iyi örnek olarak boy-kilosunu bilsem önayak olur bana..veya buna benzer bir fit vücuda sahip kişininin

saygılar...

12. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya

boy: 179cm
    kilo:87kg

twitter'ında okumustum.

demircan256 bunu beğendi.
  13. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

hımmm ok occaner..teşekkür ederim..demekki benimde kilo almam gerekecek...vay aasını sen uğrai dur kilo ver..sonrada almaya çalış iyimi :)

14. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    yag verip kas alıcaksın :) bu bayagı ugrastırır zaten

15. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    mesele o zaten dee nasıl olacak ortada kaldım...:D azimle halledecez anlaşılan yılmak yok..

16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kişinin iyi kas yapmış olması vg.yi öğretecek kadar iyi biliyor olması anlamına gelmediğini meter ve birçok ileri seviyede vg.cide görebilirsiniz..
    benimde çevremde genetiği mükemmel çok hacimli arkadaşlarım oldu ama hangi hareketin tam olarak nereyi etkilediğini bilmediklerini gördüm..
    sonuç olarak bu tür insanlar anlatırken ezbere anlatırlar bilimsel ifadeler kullanamazlar..

aslında kabahat bu vg.cilerde değil iyi vücuda sahip oldukları için onlara soru sorulması gerektiğini düşünen acemilerdedir..
    tembel işidir..araştırma yapmayı sevmeyen kişilerin işidir illada muhatap bulup soru sormak..
    okumayı sevmez bu tipler..
    bu tip vg.cilerde kendilerine soru sorulmaya başlayınca hemen hoca havasına girerler..

o yüzden yenilere tavsiyem kişinin kaslı olması onun size doğruları anlatabileceği anlamına gelmez..en iyisi bilimsel , doğruluğu ispatlanmış bilgileri bulup kendi vücudunda uygulamaktır..

neverbackdown., Azi, Rpac ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  17. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    çok doğru özet yapmışsınız diez..fazla söze gerek yok.

18. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

bi yerde rastlamıştım kullanıgı supplimentler die ağzım açık kalmıştı yani tabiki emek var amaa:)))) supplimentide es geçmemek lazım etkisi baya büyük:)))adam ayda 2 bin tl harcıyor 4 senede böle olması bence normal bu benim şahsi görüşüm...

19. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    şimdi bu sitede olmasaydık bi küfür ederdim meter arkadasa ama neyse
    twitter dan takip ettim kendisiniş bi süre bayada bisey yazdım ama yanıtlamadı saolsun.

kendisi sporda mazisi 2-3 sene olmus bir arkadasımız kktc de federasyonu bile var mı yok mu emin olamadığım bir kac mahalli müsabakada derece almıs bir cocukcağız
    el kadar abs lerini supplementle yaptığını iddaa eden,
    ve hatta önümüzdeki kış survivor 'a katılacakmış yarısmaya girmeden önce supplement ile 3 ayda 6 kg kas alabileceğini coluğa cocuğa anlatıp kandıran ..su an neye sahipse yarısmadaki arkadasıyla dümenden kavgası sayesinde elde etmiş bir arkadasımız
    buraya kadar olanlara neden bu kadar sinirlisin diyebilirsiniz.

buraya kadar bir sorun yok olabilir şanstır talihtir..ben ki haftada 4 salona vakit ayıran sporculara bile sonsuz saygı duyan bir adamımdır ki meter in de eksikleri dahi olsa steroid dahi olsa tüm emeklerine sonsuz saygı duyabilirdim!?

duyabilirdim diyorum çünkü arkadasımız türkiye'nin tek fitnesscısı olduğunu dünyada türkiye ye bb ve fitness alanında temsil eden tek kisi olduğunu türkiye de bir ilk olduğunu falan defalarca yazıp durdu ..ve hatta 2 gün önce beni cileden cıldırtan futbolda messi neyse fitnessta bende o yum deme cüretinde bulundu..meter süper mükemmel ve eksiksiz dahi olsa bu lafları etme cüretini kendinde nasıl bulabilir?

bu ülkede senelerdir fitness alanında basarılar elde eden tommy hilfiger ve calvin klein e defalarca modellik yapmış Murat Tavman gibi..
    ülkemizi kanada'da temsil eden Artus shakur gibi adamlar var onlarda cok süper mükemmel olmasalar dahi senin su an tek yaapbildiğin sey yarısmadaki arkadasın tarafından duyulmus olmak ve mahalli dereceler almıs olmak iken sen bunları yaapbilmiş adamlar bu ülkede var iken bu abilerini nasıl çğner ve böyle cüretsiz laflar edersin..

çok süpersin ya meter..bi obliklerine bak bi ara..

20. isooo_94

isooo_94 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Meter muscle & fıtness dergisinin 15. sayısının kapak resmi, beslenme ve antreman

programını ayrıntılı şekilde yazmışlar.

Sayfayı Paylaş