Metal müzik severmisiniz ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ARNOLDschwarzeneggeR tarafından 8 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul

aaa katılmıyorum bu Tarja meselesine gerçekten ender bi ses,yorumlar süper hatta Nightwish deyken "Nemo" parçası wardı genelde bilindik bi parçadır ve süperdir. Bu şarkıyı yeni solistin yorumladığı duydum bi dinleyim dedim öldüm resmen böyle bişii yok şarkıyı berbat etmiş ayrıca Epica'nın solistide (Simon) Tarjadan esinlenerek başlamış bu işeee "Tarja Turunen Bitanedir!!!!" <3

2. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    Her türlü müziği dinleyebilen nadide kişilerdenim :) açıkcası kulağıma hoş gelen her şeyi dinlerim fakat heavy metal ama ağır gelir bikaç örneği dışında genelde numetal dinlerim antremanda da normal zamanda da..

3. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    tarja nın yanına yaklaşayamacağı sopranolar var. sami ye dua etsin o kadın. ( uzun saçlı diğer vokal var ya) zaten gruptan da kıcı kalktı diye attılar.

niye solo albümü tutmadı? hani sesi kraldı, heuhe.

4. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    solosu tutmadı diye bişii yok hayranlarından tam puan aldı ama şuda bi gerçek Nighwishdeyken kesinlikle daha iyiydi ayrıca Nightwish deyken grupla sahne dışında beraber olmadıkları için atıldı ama kendibaşınada geyt iyi işler başarıyor...

5. StarfreedoM

StarfreedoM Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    13
    Bu mesaja bir cevap yazayım mı yazmayım mı diye bayağı düşündüm ama en iyisi yazmak.

Bir kere "trash" değil "Thrash". Thrash metal için "satanizm" demek, Vücut geliştirme için "ne o öyle ya kız sporu" demekle aynıdır.

Punk'tan ve Heavy Metal'den türeyen bir müzik türüne bu tür şeyler söylemek gerçekten acayip derece de komik.

Thrash metalin içeriğinde anti militarizm, devlet baskısı, aile baskısı, din baskısı, çevre konuları gibi şeyler vardır ve baskılara karşı gelir. Slayer'in liriklerinin neredeyse tamamı "anti-christ" içeriklidir ki sırf bu yüzden Slayer saçma bir şekilde satanist damgası yemiştir. Ancak Kerry King ateist olduğunu, Tom Araya ise aslında katolik olduğunu açıklamıştır. Yani bu grubun satanizm ile veya ırkçılık ile bir alakası yoktur.

Genel olarak bakarsak Slayer thrash metalin sivri gruplarından. Ancak yukarda da yazdığım gibi thrash metal her türlü otoriteye ve dine karşı gelinen bir müzik türü. Böyle bir müzik türünü, otoriter ve baskıcı bir dinle alakalı olduğu iddia etmek son derece saçma.

6. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    ben müzik konusunda ayrım yapmıorm hepsini dinliorm:Dmetale yatkınlığım var ama.thrash metal ve nu metal severim ACDC,Metallica,Slayer,Blind Guardian,Anthrax,Deep Purple,Linkin park(nu metal söylerler)favorilerim. Ayrıca en sevdiğim grup !!!!!The Beatles!!!!!Sizden dinleyen varmı?

7. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Olmaz mı severek dinlediğim parçaları arasında ; Cry baby Cry, Glass Onion, Sexy Sadie.... başta gelir

8. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Sadece rock dinlerim..Deep Purple-Led zeppelin-doors yenilerden iron maiden-guns n roses-skid row...İstanbuldaki guns n roses konserine gidebilen şanslı azınlıklardanım

Sayfayı Paylaş