Metal müzik severmisiniz ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ARNOLDschwarzeneggeR tarafından 8 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    Mesela ben yaklaşık 6 senedir metal müzik dinliyorum. dinledigim metal türleri Power metal & progressive metal & Heavy metal . bunların dışında metal müzik dinlemem. en sevdigim guruplar : Stratovarius , Tool , Iron maıden , Saxon , Dream Theater , ACDC . bazen metal dışında Massive attack & Cinema strange dinlerim.

2. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    çok ağıra kaçmaayan metalleri severim, genelde dinlediğim metaller de: ACDC, Judas Priest, Black Sabbath(Dio'lu dönemi)

3. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    nadiren değişiklikler yapmak bazen güzel oluyor mesela Black metal olarak arşivimde vardır ama nadiren dinlerim Children of bodom veya Moribund oblivon gibi. Diyelim m3 playerimde 300 şarkı var bunun 10 u black metal olabilir :)

4. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında çoğunlukla metal dinliyorum ama bunlar genelde çok gürültülü müzik yapmayan grupların parçaları oluyor. Mesala metallica' nın birçok parçası bana aşırı gürültülü geliyor ve o an yaptığım işe yoğunlaşmamı engelliyor. En çok dinlediğim metal müzik yapan gruplar blind guardian ve scorpions.

5. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    ben genel olarak rock türevleri severim zaten normalde: Queen,Rainbow,Deep Purple,Guns'n Roses severim bu türde de en çok.

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    içinde kulağıma hoşgelen melodi olduğu sürece "moon spell - alma mater" bile dinlerim..
    ayrıca senfoni,keyboard ihtiva eden metal türleri çok satanik olmadığı sürece ilgimi çeker..

Duke bunu beğendi.
  7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Metal muzik ama çok ayrı dallara ayrılmıştır bu muzik. TrashMetal ve MelodicDeath diye tabir edileni dinlenilebiliyor. BlackMetal ve DeathMetal konusu itibarı ile isveç ve norveç insanlarına uygun.

Tabiki HardCore ve Trash metal tam bir tercih sebebi. Özellikle hardcore, tam anlamıyla harikadır.

8. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    sanırım dünyada ençok metal müzik gurubu ve dinleyicisi finlandia da var.

Coyote bunu beğendi.
  9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    İskandinav ülkeleri demek gerekiyordu aslında. Ancak metal muzik çok sevilen bir muzik tarzıdır. Özellikle efendisizlik ve itaatsizlik barındıran türü, tam anlamı ile black ve death metaldir. Hatta ileri giderek, bu parçaları dinleyen bir çok insanın çok enteresan bir şekilde muziğin felsefesi itibarı ile, tanrıtanımaz yada satanizm gibi bir düşünce tarzını benimsenmeye çalışıldığıda görülüyor. Özellikle iskandinav ülkelerinde karşılıklı kilise kundaklamaları ve din aleyhtarı hareketler görülmüştür.

Tabiki muzik olarak ancak sadece muzik olarak ele aldığımız zaman, black ve death metal, inanılmaz gaza getiricidir. Sözleri hariç tabiki. Cunku brutal vokal denilen şarkı söyleme biçimi sesin gırtlaktan geldiği ve bir çok insanın bu sözleri doğru dürüst anlamadan bu muziği dinlediğini söyleyebiliriz.

Ancak metal muzik türleri içerisinde en kalitelisi ne olursa olsun trash, heavy ve melodic death türüdür.

10. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Ben de yaklaşık 12 senedir metal müzik dinliyorum.Metal müzikle tanışınca kendimi buldum diyebilirim.:) Metallica,Judas Priest,Manowar,Iron Maiden favorilerim.
    Blackmetal de güzel ama brutal vokal sevmiyorum gerçekten.:S

11. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    power ve speed metal seviyorum idmanda

12. fightingfalcon

fightingfalcon Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Heavy metal dinlerin çoğunlukla....

Led zeppelin,Judas priest,deep purple,İron Maiden,Metallica-------böyle gider..:)))))

13. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Black Metal'deki satanizm daha cok karikaturize haldedir. Ayni glam rock gruplarinin gay imajinin karikaturize oldugu gibi. Belirttigin kilise kundaklama olaylari bir elin parmagini gecmez ve bu daha cok iskandinav ulkelerinin zorla hristiyanlasma ve viking kulturlerinin asimile edilmesine tepkilerinin uc bir yansimasi. Bu acidan black metalle gercek anlamda satanizmi bagdastirmak ancak bizim medyamizin yapacagi birseydir.

Bu arada ben de ortaokuldan beri metal muzik dinleyicisiyim. Trash'ten Black Metal'e kadar fark ayirt etmeden her turlusunu dinledim ve hala dinliyorum. Tabii son bes senedir eskisi kadar kati degilim ve metal disinda da dinledigim turler sayisini arttirdi. Agirlik calisirken beni en cok gaza getiren tur thrash ve death metal oluyor genellikle.

Coyote bunu beğendi.
  14. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Taksimde çok zamanım geçti. Medya deyince aklıma geldi. O zamanlar 45 lik te basılmıştık :):) satanist diye almışlardı bizi.

Medya böyleydi o zamanlar :):)

15. fightingfalcon

fightingfalcon Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Trash metal heavy metalin çok çok daha ağırıdır yani delicesine bir söylemle yapılır...Ve ürkütücü yüzü vardır Satanistlik...! Her ne kadar nefret etsemde satanistlerden bilgisayarımda trash metalden müzikler vardır..

16. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    antreman haricinde metal dinlemem.daha doğrusu dinleyemem başımı ağrıtıyor :)

17. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen, moonspell-alma mater :D Pavarotti de cok guzel oturmustu yaa :)

Bende senfonik, power, gothi ve orkestrali metalleri cok severim. Ama favorilerim:

1) Tristania
    2) Therion
    3) Nightwish

bu 3 grubun ustune tanimam acikcasithums:

18. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    hyper_hyper_işte bu !!hyper_hyper_
    bende genelde metal müziği ayırmam her türlüsünü dinlerim (trash,black,death,power...)
    ama özellikle senfonik metal ve gothic metale bayılırım ayrıca Nightwish'in en büyük hayranlarındanım bayılıyorum o gurubaaaaaaa (tabi bunlar eski solist Tarja varkendi yani aslında Tarja Turunen e bayılıyorum) gerçi halaa dinliyorum ama o grup Tarja'sız çok zayıf kalıyo bence ayrıca Epica ve Withintemptation da severim...

19. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    ben symphonıc metal ve atmospherıc metal dınlerım. zaten nıck name ım therıon. super bı gruptur.

20. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    tarja bence çok iyi deği,l bir sürü bayan sağlam sopranolar var, 1-2 tanesi therion un elinden geçti hatta.

senfonik/orkestra tarzı metal severim diyorsanız therion - the rise of sodom and gomorrah favorimdir. martina hornbacher da tarjayı rahatça altına alır :

her tür dinlerim aşşa yukarı, eskiden black çok severdim, şimdi pek hoşuma gitmiyor, sadece ara ara satyricon-,immortal, darkthrone dinlerim. darkthrone müzikleride aşşa yukarı müslüm parçalarını andırıyor. dsfsdfsdf :D

Sayfayı Paylaş