Mesela Protein tozunu yanıma almayı unuttum... Siz olsanız ne yaparsınız ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve elite35 tarafından 19 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Dün antrenmana gittim protein tozunu almayı unuttum ve geri gidip içme şansım da yok o gün boyunca. Antrenmanımı yaptım ve normalde whey içmem gerekirken onun yerine Redbull içtim. Yarım saat sonra da Balık Ekmek ve Ice Tea.

Siz olsanız böyle durumda kas yıkımını önlemek için ne yapardınız ne yiyip içerdiniz ?

Ek soru: Normal günlerimde antrenman çıkışı proteini içtikten sonra da kas yıkımı olur mu ? Bir şeyler yiyip içmek gerekir mi yine de ?

Son düzenleme: 19 Eylül 2013
  2. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba
    Oncelikle ben hic unutmadım. Spor cantamı aksamdan hazırlarım gun icinde alacağım miktarları shakerlara koyar kıyafet ayakkabı elidiven corap kontrolunu yaparım. Unutma ki spor bir disiplin isi:)
    ama insanlık hali unuttum. spor salonunda bir bufemiz var ve bir makinamız var icinde protein likit veya protein bar olan. Ondan alırdım hemen. O imkanda yoksa dısarı cıkar bir ızgara tavuk bulur yerdim sanırım.
    redbull icmezdim ice tead de icmesdim. balık ekmek yerdim ama ekmegini yemezdim sanırım:)

elite35 bunu beğendi.
  3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Vücutta kas yıkımı/yapımı işlemi sadece idman çıkışında değil günün her saatinde devam ediyor. Burada önemli olan vücutta pozitif nitrojen dengesini koruyarak katabolizma/anabolizma dengesini anabolizma lehinde tutmaktır.

Whey protein pozitif nitrojen dengesini korumada önemli bir besin maddesi olsada illa her idmandan sonra bu besini tüketiceksiniz diye bir kaide yoktur.

NacHo bunu beğendi.
  4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Elimden hiçbir şey gelmezdi. Pöf diye sönüverirdi kaslarım. Neyse ki hayatımda hiç protein tozumu yanımdan ayırmadım.

Sayfayı Paylaş