Mersin Öğrenci için Nasıl Bir Yer?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve gagkoo89 tarafından 3 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. gagkoo89

gagkoo89 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar üniversite yatay geçişi için mersini düşünüyorum acaba mersin nasıl bir şehir üniversitesi nasıl sosyal hayat nasıl mersinde spor açısından salon çok mu fiyatlar nasıl yardımcı olursanız sevinirim

2. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Mersin öğrenci için gayet güzel bir şehir. Hem fiyatlar uygun , hemde sosyal hayat var. AhmetArda'nın söylediklerini boşver,bu söyledikleri saçma. Senin için kötü bir seçim olmaz,bir çok spor salonu var. Ama üniversiteye gideceksen,oranın salonu çok iyi. Başkasını arama :) Salon fiyatları dışarda 6 aylık 240-600 arası....

3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Sülalem Mersinli olmasına rağmen ben son 15-20 yılda yanlış olmasın ırkçı biri hiç değilim ama Mersine yoğun göç sonucu kötü bir tablo ortaya çıktı. Bu nedenle tatillerde bile o son halini gördükçe memleketimde 10 günden fazla durmaya dayanamıyorum. Ama üniversitelilerin takıldı ortamlar falan gayet güzel. BMS bahsetmiş üniversitesi de gayet güzeldir. Bana kalsa ben orda okumam ama kuzenlerim falan hepsi Mersin de hallerinden memnunlar.

4. fireboy777

fireboy777 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    mersin merkez, rahatına baksın herkez ;)

5. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Benim de soy Mersin'de.. Babamın tarafı baya köklü.. Gerçi 4-5 kere gitmişliğim var.. En son galiba 6 yıl önce gitmiştik..

Tantuni, ciğer, şalgam, kereviç tatlısı dörtlüsü için bile orada yaşayabilirim :)

Çok yeri hatırlıyorum fakat sahili güzeldi..

edit: Haberleri takip ediyorsanız Mersi'nin bazı ve aslında belli semtlerinde olaylar çıkıyor.. Babam da, oraya gittiğimiz de babamın akrabaları da hep söylüyorlardı çok göç aldığı için cemiyet çok bozuldu diye.. Göç maalesef ülkemizin genel sorunu..

Son düzenleme: 7 Ocak 2011
    draft bunu beğendi.
  6. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    bu anlattıklarınız tamamen girdiginiz ortamla ilgili.. bende mersinde okuyorum ama bana hic bir olay denk gelmedi ne kürtçüsünü gördüm ne türkçüsünü... ha yok mu anlatılanlara göre çok var zaten olay çıkan mahalleler belli oralarda bulunmadın mı pek bir sorun olmaz.... ben mersinden memnun muyum? hayır degilim sadece kıyı şeridi var gerisi boş.... en fazla 3-4 ayda sıkılırsın.....spor salonu acısından zengin bir yer...evler ucuz diyorlar 3+1 normal bir ev 5.5 mil. civarında..
    tabiki beğeni kişiden kişiye değişir...

7. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Türk Telekom'un arkasında Rüstem var ona git... aylık 40 TL ve salonu şahane :)

mma- bunu beğendi.
  8. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Mersin güzel bir memleket.Memleketim aslen Muş/Varto olmasına rağmen 16 17 senedir mersindeyim.Türkiyenin en iyi kış şartları mersindedir.Genelde 2 ay dışında atkı,bere,palto göremezsin.Tantuni ve cezeryeyi(cezerye body'ciler için pek sağlıklı değil) zaten saymama bile gerek yok.Türkiyenin en uzun sahil şeritlerinden biri mersinde var.Gece hayatı ucuzdur,eğlencelidir.Bazı bölgeleri tehlikelidir....Demirtaş,siteler karaduvar tarafları vb.

Özellikle yaşam çok ama çok ucuzdur.

mma- bunu beğendi.
  9. olymposx

olymposx Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Mersin çok bozdu, son 10 yılda özellikle ne kadar kro maganda pislik varsa buraya toplandı. kushimato'nun ortasında adam bıçaklamalar mı dersin mekan basmalar mı dersin, mafya'nın mekanlardan haraç toplaması mı dersin hepsi oldu, geçen gün pozcuda bıçaklı kavga oldu, polis mekana giremedi, adam polise'de bıçak çekiyor,polis ise öyle izliyor... güzel memleket tamam sahili deniz falan ama, yoğun göç aldığı için çok bozdu, emniyet raporlarına göre son 10 yılda suç oranı baya artmış mersinde.

mma- bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş