1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Merhabalar. yardım ve yorumlarınızı bekliyorum.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve lyric tarafından 8 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. lyric

lyric Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar selam forumu yeni keşfettim ve çok hoşuma gitti ve bende resimlerimi ekleyeyim dedim. Her türlü yoruma açığım. Şöyle başlamak istiyorum boyum 1.81 kilom 74 ölçülerimi bilmiyorum fakat daha sonra ölçüp buraya yazarım. Vücudum kendimi bildim bileli kas yapmaya çok uygun fakat kas geliştirmeye yeni merak sardım, bazı nedenlerden dolayı vücut geliştirme salonuna gidemiyorum.evde çalışmaya başlamadan önce vücudumu hiç beyenmiyordum fakat biraz toplarlanması hoşuma gitti yaklaşık 1.5 ay önce evde mekik şınav çekmeye başladım ilk olarak günde 10 ar 4 set şınav 20 şer 4 set mekik ile başladım.daha sonraki hafta bunu 10 ar 4 set şınav, 40 ar 4 set mekik e çıkarttım.öteki hafta bunu günde 250 şer 2 set mekik, 100 er 2 set yarım şınav a çıkarttım. geçen haftadan önceki hafta 2 gün ara ile 1 set 400 mekik, 1 set 150 yarım şınav ve 2 set 10 ar şınav a çıkarttım. geçen hafta mekik çekmeyi bıraktım ve ayakları karna çekme hareketine geçtim bunu dakikalı olarak yapıyorum. şınavlar günde 4 set 10 ar ve 1 set 150 yarım olarak devam ediyor. şimdi size sormak istediklerime gelince ; fotoğraflardada göreceğiniz gibi karın gölgesinde yağlanma oldukça fazla ve göğüslere ağırlık vermek istiyorum. Evde çalıştığım için pek fazla hareket bilmiyorum evde 1 adet 8 kiloluk doumble var. Göğüs şişirmek için tavsiye edebileceğiniz evde yapabileceğim bir hareket varmıdır?ayrıca karın bölgesindeki yağ eritmek için en ekili hareket hangisidir? boyunla omuzumun arasındaki kasların diğer bölgelere göre bu kadar şişmesi normal midir? ve hangi hareket programını önerirsiniz. şimdiden teşekkür ediyorum.

2. cortes

cortes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İZMİR
    Evde uygulayacağın nasıl bir hareket programı verecekler bende çok merak ediyorum :?: :?: :?:
    Bunun için FLEXOR ve KARASAN'ı bekleyeceğiz.Bu arada omuzun üstündeki kas trapez oluyor;insanlarda genetik olarak bir kas öne çıkarmış o bölgeye fazla yüklenmesende(FLEXOR hocadan duydum),mesela benim kollarım öyle yani ben şanslıyım sen ehh işde şanssız sayılabilirsin :D :D :D
    iyi şanslar sana ;) ;)

3. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    evet vücuduna bakıldıgında trapezus lar dikkat cekiyor,kendini gösteriyor...birazcıkta posterior head var gibi.
    baskada bisey görünmüyor...alacagin programı güzelce yapıp iyi beslenip ve iyi dinlenince istedigin sonuca varirsin merak etme..
    basarilar...

4. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

5. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba

trapezius kasın (omuz ile boyun arası diye adlandırdıgın kas) genetik olarak gelişmiş... Bu cok büyük bi dezavantaj degil, hatta avantaj sayılaibliri, cunki ilerde vücut calısırsan, trapeze extra onem gostermene gerek kalmayacak.. Hayatında hic shrug ve uprtight rowing yapmadan, dewasa trapezleri olanları biliorum salondan...
    Ewde calısma konusuna gelecek olursak, sadece mekik ve sınav ile gelisme cok sınırlı kalacaktır.. 1 sene sonra bu tempo ile atletik bi gorunum mutlaka kazanırsın ancak hayal ettigin daha gosterisli ve kaslı bi vucut ise, mutlak surette bi salona gitmelisin ya da ewe agırlık almalısın

Saygılar

6. tiamo

tiamo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dostum evde çalışarak nekadar gelişebilirsin ki?

7. gurseshalil

gurseshalil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    osmaniye
    yerinde olsam hemen bir salona yazılır ve sürekli orada çalışırım.
    evde çalışmakta sadece forum korunuyor.

8. Bloodlust

Bloodlust Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    bence bi salonda çalış daha iyi salondaki hareketlerin çoğunu evde yapamazsın

9. Walter

Walter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ewde çalışmayla vücut olmaz adamım... Ya inşaatta amelelik yapacaksın ya da salona gideceksin... Bunu başka çözümü yok...

10. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    İnşaatta amelelik yaparak vücut mu yapılıyor :?: :?: :lol: :lol:

Sayfayı Paylaş