Merhabalar Sporda Yeniyim Takviye Almalımıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Von Dutch tarafından 1 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Von Dutch

Von Dutch Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar spora yaklaşık olarak 2 hafta önce başladım. daha öncede sporla geçmişim var fakat zayıfladığımdan dolayı sporu sürekli bırakmak zorunda kaldım. Öncelikle Yaşım 17 Kilom 60 61 arası gidip geliyor boyum 1.80 Elimde çok güzel takviyeler var karbonhidrat glutamina creatina vs vs. Hocama söylediğimde ise şimdilik gerek görmediğini söyledi birde sizin gibi tecrübeli arkadaşlara sormak istedim. Elimdeki takvileri sırayla söyliyim.

http://******.tr/image/cache/data/pr_01_862_max-100x100.jpg - [​IMG] - [​IMG] -[​IMG] - [​IMG]

Ekstra olarak karbonhidrat takvisede alıyorum ama onu kullanmam gerektiği biliyorum. Spora yeni başladın bunları niye aldın diye sorucaksınız elbette ama bunları satın almadım içinde testestron olduğu için abim verdi kendisi şaç ektireceği için kullanmıyor. Sizlere sorum bu takvilerin hangisi kullanmalıyım veya nezaman kullanmaya başlamalıyım bazılarının içeriği dahi bilmiyorum forumda yeniyim resimleri nasıl gizliceğimi bilmiyorum o konudada yardımcı olursanız sevinirim :)

2. asserhat

asserhat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    amacin hizli bir sekilde hacimlenmekse creatine ve tribulus kullanabilirsin...

Von Dutch bunu beğendi.
  3. Von Dutch

Von Dutch Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler cevabınız için kesinlikle hızlı gelişmek istiyorum creatina ile trıbu zma kullanayım peki nekadar kullanmam gerekiyor?

4. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Xtend antremana başlarken alıcaksın.
    Glutamin antremandan önce 5 gr sonra da 5 gr
    Creatin de aynı şekilde
    A-bomb sadece antremandan önce alsan yeterli
    Amix tribu zma sadece yatarken alıcaksın.

Not: Glutamin ve kreatin çabuk bitmesin dersen kreatini sadece antrman öncesi 5 gr. Glutaminide sadece antreman sonrası 5 gr olarak limitlendirebilirsin

Von Dutch bunu beğendi.
  5. Von Dutch

Von Dutch Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladım hocam çok teşekkürler peki bu takviyeleri şimdi almamda bir sakınca varmı hocam boşa kullanırsın dedi şimdilik kullanma dedide ondan sordum.

6. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    amacın kas yapılandırmk olduğuna göre, şimdisi sonrası olmaz kullanabilirsin

Von Dutch bunu beğendi.
  7. Von Dutch

Von Dutch Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler ustad :)

8. asserhat

asserhat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Creatine 4-6 ay boyunca yükleme yapmadan günde 2.5 gr antrenmandan sonra ve spor yapmadığın günler kahvaltıda meyve suyu ile almanı öneririm. 6 ayın sonunda 2 ay ara verilir.
    Tribulus (dönem dönem kullanılabilir- bir kullanım süresi 6-8 aydır)

9. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Sanki anabolizan tanıtıyormuşsun gibi oldu asserhat :)
    Von Dutch tribulus senin için kesinlikle şart değil bu yaş aralığındaki biri için bir anlamı yok hatta yaşı büyük bir sporcuya ver o kullansın diyebilirim
    Creatine yükleme methodu eskilerde kaldı artık supplement firmalarıda bu yönde çalışmalar yapıyo zaten. Creatine 6 Ay falan kullanılmaz kesinlikle 1 ay sonunda hücrelerdeki creatine optimum miktara ulaşır ve kendisini 30 gün daha bu şekilde koruyabilir

10. asserhat

asserhat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Duruma ne adar vakıf olduğunu creatinenin antrenman öncesinde alınması gerektiğin söylediğinde anlamıştım zaten seninle herhangi bir konuda tartışmayacağım sadece tavsiyem lütfen biraz araştırma yap duyduklarınla hareket etme iyi forumlar...

11. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Creatine preworkout urunudur. Post workout olarakta kullanilir ama prew onceliklidir depolanabildigi icin ant. Dan sonra alinir fakat delivery system ve kan akis hizini artirmak icin antreman oncesi alinarak daha iyi bir sonuc elde edilir. Arastirma yapalim tabiki yapmadan olmaz ama gercekleri görmek icin tecrübe gerekiyor..

12. asserhat

asserhat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Kreatin alımının zamanı idmanlardan sonra olarak bilimsel anlamda kayıtlara geçmiştir... Bunun başlıca sebepleri harcanan glikoz alınan protein ve insulin hormonun aktifleşmesidir. Kaldıki vücudun en önemli hormonlarından birisi olan ve ciddi anabolik etki gösteren insulin burada kreatin ile yardımcı bir etki rol alıyor ve kasların gelişmesi adına önemli bir faktör oluşturuyor. İdmandan önce alınan kreatinlerin 10 kişi üzerinden ancak 3 kişide etki etmesi aslında vücudun idman öncesi kreatin rezervelerinin dolu olmasından kaynaklanıyor. İdmandan sonra acil kreatine ihtiyaç duyulmasından dolayı da alınan kreatinler maksimum ölçüde etki ediyor...

13. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Antreman sonrasıda alınır ama önce alınması daha önemlidir tekrar belirtiyorum. Creatine monohidrat ürünlerin kullanım talimatlarındada önce alınması vurgulanmıştır fakat Creatine etil ester ürünler vardır uzun esterli (ÖRN: BSN Cell-mass Muscletech Cell-tech) Bunlar antremandan sonra alınır. Antreman sonrası insulin seviyesini düzenlemek glikoz ve protein ihtiyacını gidermek için Creatine den çok daha işlevsel maddeler olduğunu biliyorsun sanırım...

14. asserhat

asserhat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Kardesim bu dediklerini doğrular nitelikte hiç bir bilimsel kanıt yok... (Ticari ürün satıcılarının reklamları bunlar) Biraz daha araştırmanı tavsiye ederim... Von dutch kardeşim seninde kafanı karıştırdık bence sen ürünün etkisini deneyerek daha net anlarsın... Zaten ilk kullanışınsa ürün sana etki etmese de psikolojik olarak kendini güçlenmiş hissedeceksin... Herkese iyi forumlar dilerim.

15. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Tribulusun etkinliğini doğrulayan bilimsel çalışmalar hangileri?

16. asserhat

asserhat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Tribosteron'un kanserle savaştığını biliyor muydunuz? Tribulus Terrestrisin içinde bulunan Saponine maddesi Kanser hücre bağlantısı olan Bcap-37’yi bloke ediyor. Ne kadar serbest ve bolca Tribulus kanser hücresine yollanırsa o kadarda kansere karşı direnç etkili olmaktadır.

Bir başka yönüyle Seksüel boyutta etkilerini de unutmamak gerekiyor. Fareler üzerinde yapılan deneylerde seksüel anlamda tribulusun çok etkili olduğu görülmüştür. Bir araştırmaya göre 24 yetişkin fare üzerinde deney yapıldı. Deney’de fareler iki gruba ayrıldı. Farelerin bir bölümüne Temiz su verilirken diğerlerine de her gün 5mg Tribosteron verildi ve bu 8 hafta sürdü. Sonuç itibariyle ortaya çıkan bildiri de vücudun iç mekanizmasında androjenin %58 arttığı ortaya çıkmıştır. Uzun süreli Tribosteron uygulamasında farelerde yüksek derecede bağışıklık sisteminin iç düzenlenmesi ve bununla beraber beyin sinyallerinde androjene ciddi manada uyarı geldiği açıklanmıştır.

Diğer araştırmalarda farelerin cinsel organlarında kuvvet artışı görülmüştür. Bunun androjen artmasıyla bir ilgisi olduğu muhakkaktır.
    Vücutgeliştirme ve diğer spor alanlarda gösterdiği performans apaçık ortadadır. Buna rağmen düzenli ve doğru kullanılmayan tribulus maddesi, eleştirilere de hedef olmuştur.

(Dr.Jose Antonio, Uluslararası ****** ve Beslenme cemiyet başkanı.)

17. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kaynağın burası mı? Tribulus Terrestris, Gerçekten Yararlı mı? - Vücut Geliştirme, Body Building, Body, Fitness, Antrenman, Kondüsyon, Beslenme, Diyet, Doping avast virüs uyarısı veriyor bu arada, uyarmış olayım.

Fareler üzerinde işe yaradığını gösteren hakemli dergilerde yayınlanmış çalışma olarak şunu bulabildim: The hormonal effects of Tribulus terrestris an... [Phytomedicine. 2008] - PubMed - NCBI

Bu araştırma Singapur'da yapılmış ve tribulusun primat, tavşan ve hadım edilmiş fareler üzerindeki etkisi araştırılmış. Primatlarda testosteron, dihidrotestosteron ve dehidroepiandrosteron sülfat düzeylerinde, tavşanda testosteron ve dihidrotestosteron düzeylerinde ve hadım edilmiş farelerde testosteron düzeyinde artış görülmüş. Bu deney tribulusun erektil disfonksiyon tedavisinde kullanımının faydalı olabileceği sonucuna varmış.

Şimdi, arkadaşımızın sorunu erektil disfonksiyon olmadığına göre tribulusun insanlarda hızlıca hacimlenmeyi sağladığını nereden biliyoruz?

Sayfayı Paylaş