Merhabalar birkaç sorum var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SamuraiG tarafından 25 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SamuraiG

SamuraiG Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba ben 18 yaşındayım 1.85 boyum ve 68 kilom var. Henüz 2 aydır spor salonunda antreman yapıyorum. Bir kaç sorum var cevap verirseniz sevinirim :)

1) Haftada 4 gün spora gidiyorum ve her seferinde 2.5 saat spor yapıyorum sizce bu fazla mı? Eğer fazla ise alet sayısı mı azaltmalıyım set sayısı mı?

2) Protein tozuna başladım ancak 2.5 saat antreman sonrası içtiğimden yeterli etkiyi veriyor mu bilmiyorum. Mesela göğüs kasını 1 saat önce çalışıyorum ama protein tozunu içerken artık hiçbir yerim ağrımıyor oluyor.

3) Protein tozuna başlamadan önce protein bar kullanıyordum ama şimdi antreman sonrası zaten protein tozu kullandığımdan artık antremandan önce enerji için kullanıyorum sizce daha uygun bir zaman var mı?

4) Kas bakımından aşırı zayıfım bu yüzden kolay kolay kas yapabileceğimi sanmıyorum bu yüzden supplement takviyesi ihtiyaç duyuyorum. Protein bar ve protein tozu dışında önerdiğiniz supplement var mıdır?

5) Şuanda yağ oranım bir sitede hesaplayınca %12 çıktı hedeflerimden biride 6 pack çıkarmak şuan kilo alma programında olduğumdan mecburen yağ oranım artıcak ancak yaza doğru yağ yakımı gerçekleştiricem sizce kaç ayda yağ oranımı %10 a getiririm.

6) Protein tozunu 1 ölçek ve 250 ml su ile yapıyorum ancak çok sulu geliyor sizce 250 ml su fazla mı?

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    1) 2.5 saat spor çok çok fazla steroid kullananlar bile bu kadar uzun süre ant. yapmazlar.Belirli bir ant programın olmalı.
    2) Protein tozundan aman aman etki beklemek yanlış olur.Protein tozunun amacı günlük protein ihtiyacının bir kısmını kolay yol ile karşılayabilmek.Dediğim gibi 2.5 saat ant. senin fazla kalori yakmana sebep ve bir o kadarda kas yıkımını gerçekleştirirsin.Haliyle toparlanman uzun sürer.
    3)Ant.öncesi Karbonhidrat ağırlıklı bir öğün yeterli olur.
    4)Supplement yerine gerçek besinlere yer verin kısacası BÜYÜMEK İÇİN YEMELİSİN!.
    5)O senin yaptığın diyete,yarattığın kalori açığına bağlı ama kilo alırken sixpacklere pek önem vermen gerekmez bence temiz bir şekilde kilo al,kas kütlesi koy ondan sonra yağ yakımı düşünürsün.
    6)İstersen 1 litre su ile iç istersen 100ml ile senin damak zevkine bağlı ama protein tozundada damak zevkine bakmak gereksiz.
    BAŞARILAR :)

3. SamuraiG

SamuraiG Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Alfonso hocam biraz fazla doğalcı olmuşsunuz :D 2.5 saat antreman fazla peki en uygunu nedir? Mesela 1.5 saat uygun mudur? Ekstradan sorulara hala başkaları cevap verebilir çünkü bir sürü cevap duymak isterim :p

4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Gelişimi tek supplementlerden görmen imkansız bu spor BESLENME sporudur beslenme olmadan supplementler bir hiç.Antrenman süreniz Antrenman programınıza bağlı.Fullbodymi splitmi.Fullbodyde olsa splitte olsa her halükarda 2.5 saat idman fazla.1 saat kadar idman idealdir.

5. SamuraiG

SamuraiG Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Full body çalışıyorum tmm süreyi kısaltcam. Beslenmeye zaten dikkat ediyorum :)

6. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Günlük kalori ihtiyacını geçmen gerekiyor bu konuda beslenmen iyi ise yavaş yavaş farkı hissedersin zaten.

7. SamuraiG

SamuraiG Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    zaten 65.5 dum 68 üzeri oldum :)

8. SamuraiG

SamuraiG Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: